American Woman, avagy egy „kosaras feleség” naplója - 2. rész
nyomtatható verzió        betűméret nagy :: kis 
Futballistafeleség –jól ismert, némi pejoratív felhanggal járó fogalom. De mit is csinál, mi foglalkoztatja leginkább a hasonló „műfajban” tevékenykedő Zalaegerszegen élőszőke amerikai hölgyet? Kyle Wilson felesége, Jynae (ejtsd: Zsö-néj’) most betekintést enged hétköznapjaiba, 2. alkalommal jelentkezik blogjával. Kapjanak helyet tehát azok is, akik a „támaszt” nyújtják, jöjjenek a nők és asszonyok,illetve közülük egy: olvassuk Jynae írását!Futballistafeleség –jól ismert, némi pejoratív felhanggal járó fogalom. De mit is csinál, mi foglalkoztatja leginkább a hasonló „műfajban” tevékenykedő Zalaegerszegen élőszőke amerikai hölgyet? Kyle Wilson felesége, Jynae (ejtsd: Zsö-néj’) most betekintést enged hétköznapjaiba, 2. alkalommal jelentkezik blogjával. Kapjanak helyet tehát azok is, akik a „támaszt” nyújtják, jöjjenek a nők és asszonyok,illetve közülük egy: olvassuk Jynae írását!

Egy újabb nagyszerű kosár-hónap! Annyira büszke vagyok a fiúkra, nagyon jól megy a játék. Az a hétórás debreceni túra legutóbb elég brutális volt, de nagyon jól bírták a srácok, és a meccset is megnyerték. Még sok nagy meccs vár ránk az ünnepek előtt! Azt hiszem, hogy ez a sorozat tényleg próbára teszi a csapat képességeit, a befektetett munkát és a győzni akarást.

Nagyon sajnálom, hogy lemaradok a mai meccsről, hiszen december 3-án megyek haza az Államokba, és ünnepek utánig maradok, amikor is majd Kyle-lal együtt jövünk vissza. De tudom, hogy Kyle úgyis be fog számolni minden meccsről, így tudni fogom mi történt pontosan, és aztán majd leülünk és kielemezzük a meccseket, ahogyan azt itthon is szoktuk.

jynae02.jpg

Az egyetlen dolog, ami igazán hiányzik itt Európában: az a Hálaadás.Ez a legtöbb amerikai kedvenc ünnepe. Reggel a hálaadási ceremóniával kezdődnek New York-ban az események, az egész család ilyenkor összegyűlik, a televízióban délutánonként amerikai focit adnak, a sült pulyka illata belengi a lakást, és mindemellett az ünnep végeztével már érezni a karácsony közeledtét. Az én családom különböző államokból jön ilyenkor Wichita-ba, általában ez az egyetlen alkalom az évben, hogy találkozhatunk velük, szóval ez tényleg nagy esemény számunkra. Idén Kyle-lal pont akkor telefonáltunk haza, amikor mindenki evettés a család nagy részével beszéhettünk, a webkamerának köszönhetően pedig láthattuk is őket. Be kell vallanom, elég nehéz volt nézni, ahogy a többiek ottülnek, és a kedvenc ételemet eszik, nélkülem…

Bármerre is legyünk, igyekszünk megfelelő ételt készíteni.Legtöbbször igazán nehéz megfelelő alapanyagot és hozzávalókat találni, ami egy igazi hálaadási vacsorához kell.

Ebben az évben a pulykavásárlás okozott nehézséget:aprólékot lehet kapni, de egész pulykát nem találtam! Úgy tűnik, idén darabokban esszük a pulykát. Ugyanaz az íz, csak más a tálalás. Mivel a srácok keményen edzenek, és a meccs is közeleg, úgy döntöttünk pár nappal elhalasztjuk az ünnepet, és csütörtök helyett hétfőn (november 30-án) tartjuk meg a hálaadást. Néhány amerikai barátunkkal azt tervezzük, hogy összegyűlünk, és csapunk egy nagy vacsorát. Louis, Calvis és a másik Wilsonék, néhány barátjukés mi összejövünk, és megtartjuk a mi kis hálaadási ünnepségünket. Valamilyen szinten most ők a mi családunk, hiszen mindannyian távol vagyunk a saját családjainktól.

Az egyetlen ünnep, amit még a hálaadásnál is jobban szeretünk Kyle-lal az a Karácsony, így gondolhatjátok, milyen izgalommal várjuk már, hogy hazamehessünk és együtt legyünk a családdal akkor. Kyle és én arról beszéltünk, hogy amikor Európában vagyunk a Karácsony valahogy sokkal hamarabb elérkezik, mint amikor otthon várjuk az ünnepet. Az ünnepi fények sokkal hamarabb kigyulladnak itt, és az üzletek is már Hálaadás előtt karácsonyi díszbe öltöznek. Szerintünk ez az oka, hogy itt a Karácsony hamarabb eljön,hiszen nektek ez előtt nincsen nagyobb ünnepetek, így miért is ne kezdenétek el az ünneplést már novemberben?! Mi ennek nagyon örülünk, hiszen imádjuk ezt azünnepet!

Megkérdeztek hogy tetszik Zalaegerszeg. Be kell vallanom,hogy én nagyvárosi lány vagyok, és itt ez hiányzik. Hozzá vagyok szokva a nyüzsgéshez, és ahhoz is, hogy sok dolgot lehet csinálni, és sokfelé lehet menni, itt most meg kellett szokni a kicsit hátradőlősebb életstílust és a kevesebb nyüzsgést. Szeretem az itteni embereket, mind annyira vendégszeretőekés barátságosak vagytok! Kyle-lal elmentünk tegnap a karácsonyi vásárba, és azt kívántam bár csak nálunk is lenne valami hasonló, mindig is imádtam az itteni karácsonyi vásárokat! Még egy dolgot ell kell mondani Z-town-ról: nagyon jókosárlabda csapata van, és neki van az országban az egyik legjobb szurkolótábora is.


Megkésve bár, de boldog hálaadást mindenkinek!


Jynae

Zalaegerszeg, 2009. november 29.



Fordította: Mayer Dániel

halaadas_kaja.jpg

Zalakerámia-ZTE KK ©
A fent publikált cikk a ztekosar.hu tulajdona, bármilyen tartalmat, szöveget, képet reprodukálni csak a szerzők előzetes engedélyével lehetséges.Kérjük, keressen bennünket az alábbi emailcímen: ztekosar@gmail.com, vagy személyes elérhetőségeink egyikén.

Következő mérkőzés
Sajtófigyelés
Szponzoraink
Copyright © 2009  Zalaszám Informatika és                          WebMark Webstudio