A bronzért játszhatunk Sopronban

Zalakerámia ZTE KK- Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-91 (25-21, 18-21, 27-21, 11-28)
Krasznai Kupa Sopron, Novomatic Aréna

Zalakerámia ZTE KK: Simmons 14, Horváth 13/9, Benke 23/3, Szabó 5/3, Radic 13, csere: Mohácsi 6/6, Jeffers 7, Kis -, Doktor -, edző: Bencze Tamás

Falco KC: Govens 13/3, Váradi 5/3, Pustahvar 14/6, Borisov 22/9, Zigeranovic 8, csere: Durázi -, Norfleet 20/6, Kucsora 9/3, Kovács B. -, Hódi -, Srecko Sekulovic

Perl és Tóth nélkül állt fel ellenünk a tavalyi szezon ezüstérmese a Krasznai Kupa nyitómeccsén, míg Norfleet a kispadon foglalt helyet. Govens és Szabó váltott hárompontost az első percben. Benke büntetőivel, majd Horváth hármasával araszoltunk felfelé. A harmadik perc elején Zigeranovic egyenlített, majd Horváth újabb hármasával előnybe kerültünk (11-8). A 7. percig fej –fej mellett haladtak a csapatok, hol egyik, hol a másik vezetett. A hajrában Jeffers és Horváth pontjaival, négy ponttal elléptünk a vasiaktól (23-19). Az első negyed végeredményét Govens büntetői és Benke duplája alakította ki (25-21).

Jeffers duplájával kezdtük a második negyedet, majd Norfleet és Kucsora pontjaival két pontra zárkózott a Falco (27-25) Időkérésünk után Borisov egyenlített. Egy 7-0-ás sorozattal próbáltunk ellépni ellenfelünktől, akik Norfleet és Pustahvar hármasaival újra felzárkóztak (36-35). Egy újabb jó sorozat- Simmons, Szabó, Benke- után ismét héttel vezettünk (42-35). A negyed vége a vasiaké volt és a félidőre egy pontra csökkentették hátrányukat (43-42).

A nagyszünet után Borisov duplájára Benke válaszolt, majd újabb kosarával, négy ponttal vezettünk (48-44). A 23. percre Borisov és Norfleet kosaraival kiegyenlítet a Falco. A 24. percben 52-50-es állásból újra 7-0-át rohantunk és állva hagytuk a vasiakat. A folytatásban Benke remek játékának köszönhetően tíz pont fölé tornásztuk a különbséget, sőt Mohácsi hármasával a 28. percben 70-55-re vezettünk. A negyed vége megint az ellenfelünké volt és Pustahvar és Kucsora pontjaival hét pontra zárkóztak (70-63), de elvesztették egyik legjobbjukat Govenst, akik kipontozódott.

Radic büntetőivel folytatódott a mérkőzés a negyedik negyed elején, majd a vasiak percei következtek. Egy 12-0-s sorozattal a 34. percben sikerült fordítaniuk (72-75). Szerencsére Horváth Ákos egy távolival egyenlített, majd Simmons duplájával újra mi vezettünk (77-75). A 37. percre Kucsora és Váradi pontjaival ellépett a Falco. Próbáltunk zárkózni, de a dobásaink rendre kiperdültek, míg a másik oldalon Norfleet és Borisov dobásai rendre sikerültek (81-89). A hajrában már nem sikerült újítanunk, így a Falco jutott a szombati döntőbe. Mi a Sopron KC - Oberwart mérkőzés vesztesével mérkőzünk 17 órakor.