A fővárosban szakadt meg a veretlenségünk

Az alapszakasz utolsó fordulójában a Budapesti Honvéd ellen szinte végig vezettünk, végül egy kosár döntött a hazaiak javára. Csapatunk veretlenségi sorozata megszakadt ugyan, de így is a negyedik helyen, pályaelőnyről várhatjuk a rájátszást.

Budapesti Honvéd SE-Zalakerámia ZTE KK 76-75 (18-26, 18-15, 23-20, 17-14)
Budapest, Jv: Cziffra, Jakab, Major

Budapesti Honvéd: Djokovic 5/3, Kopácsi, Wesson 15/6, Henry 13/3, Peringer. csere: Simon 4, Bazsó 3, Brown 28/9, Filipovic 8, Hajdú, Reizinger. edző: Zlatko Jovanovic

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 11/3, Paige 20/9, Szalay 2, Ikpe 6, Ostojic 10, csere: Ona Embo 20/9, Csátaljay, Keller, Németh 4, Csuti 2. edző: Matthias Zollner

A kispadon foglalt helyet, de nem meccsszerelésben csapatkapitányunk Tóth Ádám, aki kisebb sérülése miatt volt kénytelen kihagyni a találkozót.

A 2. perc elején Paige és Djokovic váltott távolit, majd újra Paige következett egy közelivel (3-5). Ostojic duplájával, majd Paige dudaszós kosarával őriztük előnyünket a 4. percben (5-9). A negyed felénél Hicks nagyon messziről szerzett hárompontost (7-12). Harcos, kemény játékunkkal nehezen boldogultak a fővárosiak, ha kosarat is szereztek jött a válasz is. A 7. percben Ona Embo hármasával, majd büntetőivel távolodtunk (11-19). Paige és Brown külön csatát vívott a parketten a pontszerzésben. A negyed utolsó momentuma Németh Ákos remek egyéni megmozdulása volt, amely kosárral nyolc pontos előnyt szereztünk (18-26).

Két gyors kosárral nyitottak a hazaiak, amire két perc elteltével Csuti tudott válaszolni a második negyedben (22-28). A fővárosiaknál Djokovic sok távoli dobást vállalt, de szerencsére kevés sikerrel. A negyed feléhez közeledve próbálta gyorsítani a játékot a házigazda, de mindig volt egy-egy játékosunk, aki előbbre vigye pontjaival a csapatot (26-32). hazai időkérést követően sem engedtük közelebb a hazaiakat és két perccel a félidő előtt 31-38-ra vezettünk. A Honvéd jól hajrázott és Wesson és Brown kosaraival két pontra zárkózott (36-38). Ona Embo pontjaival rendeztük a sorokat és megnyertük a félidőt (36-41).

A nagyszünet után egy perc alatt elolvadt az előnyünk és kiegyenlített a Honvéd (41-41). Sikerült ritmust váltanunk és 5-0-át futva kerültünk újra előnybe (41-46). A hazaiak határozott játékkal tartották a lépést csapatunkkal és kiegyenlítődött a játék (49-50). A folytatásban Ikpe és Ostojic kosaraival jártunk ellenfelünk előtt (54-58). A játékrész utolsó percére fordulva Ona Embo távolijával próbáltunk távolodni a fővárosiaktól (54-61), de nem sikerült megtartanunk az előnyt, mivel a Honvéd Wesson és Brown révén két pontra visszajött (59-61).

Ona Embo egy távolival adta meg a negyedik negyed alaphangját, de gyorsan jött a hazai válasz olyannyira, hogy a 32. percben Wesson kiegyenlített (66-66). Hicks közelijével újra mi vezettünk, egészen a 34. percig, amikor Brown hármasával először került előnybe a Honvéd (69-68). Brown újabb kosara után megakadt mindkét csapat támadójátéka és közel három percig nem szereztek kosarat. A gólcsendet Paige törte meg egy zsákolással, majd Ona Embo is hozzátett egy duplát (71-72). A hazaiaknál Brown faulttal együtt szerzett kosarával újra a Honvéd került előnybe (74-72). Paige hármasával fordítottunk, de sajnos Brown 11 másodperccel a vége előtt egy közelivel újra a hazaiakat juttatta előnybe. Hicks utolsó dobása sajnos lepattant a gyűrűről, így nagy csatában a Honvéd szerezte meg a győzelmet (76-75).