A gyermek csapatok is gyűjtögetik a győzelmeket

Sopronban, Szombathelyen és Zalaegerszegen is pályára léptek a Zalakerámia-ZTE KK U12-es csapatai a bajnokságból elmúlt időszakban, tették mindezt többnyire sikerrel.

A Zalakerámia-ZTE KK a Gyermek Kupa elnevezésű, 12 év alattiak számára kiírt vegyes korosztályban első alkalommal indított két csapatot. A 2004-es születésűek mezőnyében jelenleg 30 igazolt játékossal rendelkezik klubunk, őket Hanzséros Alajos és Rózsás Gábor edzők készítik fel a megmérettetésekre. A fiúk között vannak olyanok, akik már több éve űzik ezt a szép sportot és olyanok is, akik még csak néhány hónapja ismerkednek a játék rejtelmeivel. A két – versenykiírás által szabályozott minimális megkötésekkel – átjárható csapat megfelelő versenyzési lehetőséget biztosít a játékosok és edzőik számára ahhoz, hogy megtalálják mindenki számára a jelenleg megfelelő kihívásokat. Az ünnepet jelentő havonta megrendezésre kerülő bajnoki meccsek mellett természetesen az edzések az igazán fontosak a gyerekek felkészítésében. Megfelelő edzésmunkával, szorgalommal és alázattal ugyanis itt tudnak folyamatos fejlődést elérni a fiúk, ezáltal tudják megtenni első lépéseiket a felnőtt csapat felé vezető hosszú és rögös úton.

A Gyermek Kupában regionális alapon versenyeznek leány, fiú és vegyes csapatok. Egy-egy régió 3-4 csapatos csoportokra van felosztva. A csoportok havi rendszerességgel mini tornákat játszanak, a győztesek mindig felfelé, az utolsók lefelé váltanak csoportot, így beáll egy erősorrend és így mindenki nagyjából a szintjének megfelelő mérkőzéseket tud játszani az alapszakasz hátralévő részében. A gyerekek 5-ös méretű labdával játszanak 4x8 perc tiszta játékidőt, a félidőben mind a 12 játékos dobhat egy-egy büntetőt, ami beleszámít a mérkőzés eredményébe, továbbá minden játékos maximum 2 negyedet lehet pályán. Védekezésben a területvédekezés és csapdázás tiltva van, támadásban pedig még nem szabad elzárásokat alkalmazni. Ezen kívül már minden a felnőtt kosárlabdázás szabályrendszere szerint zajlik. Az alapszakasz nyolc fordulóból áll, ezt követően már külön leány és fiú bajnokság van, ahol a szomszédos régiók 1-3. helyezettjei keresztjáték formájában döntik el, hogy mely csapatok vehetnek részt az országos „Jamboree” elnevezésű 16 csapatos rendezvényen. Az ilyen rendezvények sajátossága a kis korosztályok számára, hogy nem az eredmények a fontosak, mindenki ugyanannyi mérkőzést játszik teljesen véletlenszerű sorsolással és nem hirdetnek helyezetteket, minden ott pályára lépő játékos oklevél és érem díjazásban részesül.

Eddigi eredmények a 2015/2016-os szezonban:
I.    forduló

ZTE KK „A” – Körmend 45-56 (15-15, 9-16, 11-15, 7-7) Félidei büntetők: 3-3.

Harcos Sólymok Sz.hely  – ZTE KK „A” 57-43 (6-16, 12-9, 8-10, 24-6) Félidei büntetők: 7-2.

ZTE KK „B” – Soproni Darazsak AK/C 47-23 (15-5, 8-9, 14-5, 8-2) Félidei büntetők: 2-2.

Celldömölk – ZTE KK „B” 18-74 (0-26, 6-12, 2-14, 6-20) Félidei büntetők: 4-2.

II.    forduló

Szombathelyi SI - ZTE KK „B” 32-96 (6-32, 10-19, 0-18, 10-20) Félidei büntetők: 6-7.

ZTE KK „B” – Soproni Darazsak AK/B 88-20 (32-2, 8-6, 21-4, 22-4) Félidei büntetők: 5-4.

ZTE KK „A” – Tapolcai Sziklák 133-11 (30-6, 30-0, 26-2, 41-0) Félidei büntetők: 6-3.

Zala Volán TE – ZTE KK „A” 29-90 (9-24, 2-21, 6-25, 7-14) Félidei büntetők: 5-6.

Balázs Zalán, Bujtor Dániel, Gombos Gergő, Heidenwolf Martin, Horváth Dániel, Kámán Dániel, Márfi Barnabás, Nagy Márton, Németh Kristóf és Pajor Máté személyében tíz fiú is első alkalommal szerepelt a Zalakerámia-ZTE KK színeiben, mindannyian betaláltak az ellenfél gyűrűjébe, s megtapasztalhatták a győzelem ízét. Ezúton is gratulálunk nekik a sikeres debütáláshoz és további sportsikereket kívánunk számukra!
Az első fordulóban a „B” csapatból Cseh-Németh Barnabás (27 pont) és Márfi Barnabás (25 pont) teljesítménye kiemelendő, az „A” csapatban Csuti Kornél volt a legponterősebb (22 pont), míg Tóth Benedek irányítói erényeit csillogtatta meg többször, de természetesen mindenki igyekezett hozzátenni a lehető legtöbbet csapata teljesítményéhez.

A második fordulóban az „A” csapatban Csuti Kornél (41), Makkos Dávid (35) és Salamon Erik (34) volt támadásban nagyon elemében, utóbbi remek passzokkal, fegyelmezett játékával és labdaszerzésekkel is hozzájárult a két győzelemhez. Rajtuk kívül is többen eljutottak 20, míg majdnem mindenki 10 pontig a két mérkőzésen, illetve a védekezését mindenkinek dicséret illeti. A ZTE KK „B” összecsapásain a 2005-ös születésű Szalay Domonkos két mérkőzésen szerzett 57 pontja rendkívül jó teljesítmény, mellette kiemelendő még Márfi Barnabás 34 dobott pontja és Salamon Bálint kiváló irányítójátéka, remek gólpasszai.

A következő forduló december elején lesz esedékes, ahol az „A” csapat ismét az első csoportban bizonyíthat a nagy rivális körmendi és szombathelyi fiú csapatok ellenében, míg a „B” csapat a legalsó csoportból indulva mindkét fordulóban elsőként végezve már a harmadik csoportban bizonyíthatja rátermettségét!