A hajrában sikerült legyőznünk a Kaposvárt

A nyolcadik forduló záró mérkőzésén a Kaposvárt fogadtuk. A bemutatáskor a kispadon helyet foglaló James Kinney nagy tapsot kapott.

Zalakerámia ZTE KK- Kaposvári KK 78-72 (16-26, 18-18, 19-16, 25-12)
Zalakerámia Sport –és Rendezvénycsarnok 1300 néző
Jv: Győrffy P., Jakab L. , Fodor A., ( Dr. Gincsai)

Zalakerámia ZTE KK: Vaughn 17/12, Horváth 13/12, Benke 17/3, Szabó 17/12, Radics 4, csere: Jeffers 5, Mohácsi 5, Kis -, edző: Bencze Tamás

Kaposvári KK: Dunn 17/3, Evans 3/3, Ivosev 11/3, Spica 23, Hendlein 15/3, csere: Baki 3/3, Bogdán-, Hock-, edző: Fekete Ádám

Két elrontott támadásunkat, Dunn egy duplával, Ivosev egy hármassal büntette (0-5). A második perc elején Benke szerezte első pontjainkat (2-5). A 3. percben Szabó közelijével zárkóztunk. Kapkodó volt a játék mindkét oldalon. A 4. percben Dunn közelijére Benke válaszolt (6-7). Ivosev harcolt meg egy palánk alatti labdáért és szerzett újabb duplát, majd Dunn büntetőivel öt pontra elhúzott a Kaposvár (6-11). Bencze Tamás időt kért, hogy rendezze a sorokat. Benke büntetőivel folytatódott a találkozó, amikből csak egy talált a gyűrűbe. A 3. perc elején Ivosev hozta ziccerbe Hendleint, majd Jeffers egy betörésből szerzett faulttal együtt egy duplát, majd a büntetőt is értékesítette (10-13). A folytatásban Spica két közelijével és Hendlein hármasával, 10 ponttal meglépett a Kaposvár (10-20). A védekezésünk nem működött hatékonyan és Spica újabb kosarat szerezhetett. Az utolsó percben Horváth Ákos szerzett egy távolit, de Dunn-t és Hendleint nem tudtuk megállítani a pontszerzésben (13-26). Mohácsi betörésből szerzett egy duplát faulttal együtt. Büntetőjével kialakult a negyed végeredménye (16-26).

Spica és Hendlein sokadik összjátékából született újabb könnyű vendégkosár. A 12. perc elején Spica újabb közelijére Jeffers tudott válaszolni (18-32). Bencze Tamás próbálta megtalálni a legjobb ötösét, de Dunn-t és a belső embereket nem tudtuk tartani (18-34). Hazai időkérés után Horváth szerzett egy távolit, majd Ivosev eladott labdájából Benke szerzett újabb fontos 2+1-et, majd egy hárompontost (27-34). A 9-0-s rohanást követően a vendégek időkéréssel próbálták megtörni a lendületünket. Dunn ziccerére Radic egy horoggal válaszolt, majd Spica is hasonló dobással szerzett kosarat (29-38). A 17. percben Dunn passzából Hendlein ziccerezett (29-40). Vendég időkérés után Ivosev büntetőjére Vaughn egy hármassal felelt (32-41). A 19. percben Horváth lecsorgó ziccerét Szabó pöckölte a gyűrűbe, amire Evans egy távolival felelt (34-44). Vaughn-t egy kemény ütközés után le kellett cserélni, az eredmény pedig nem változott.

Remek akció végén Benke ziccerével kezdődött a második félidő, majd egy újabb Benke tempóval zárkóztunk (38-44). Egy hármassal és közelivel rendezte sorait a Kaposvár, majd Benke szerzett újabb duplát. Felpörgött a mérkőzés. Vaughn hármasa után Spica centerezett pontosan, majd Ivosev dobott lehetetlen helyzetből kosarat faulttal együtt (45-55). A 24. perc elején Vaughnnek ütött oda Spica triplakísérlet közben. Amerikai légiósunk kettőt értékesített a háromból. A negyed felénél Mohácsi szerzett labdát és meg sem állt a gyűrűig (49-55). Spica egy középtávolival állította meg a felzárkózási kísérletünket (49-57). A következő két percben semmi sem sikerült. Könnyű ziccereket is kihagytunk. A 28. percben Spica törte meg a két csapat gólcsendjét (49-59). A 29. percben Ivosev büntetőjére Horváth hármasa érkezett….végre! Az utolsó percen belül Vaughn egy büntetőt dobott be a kettőből és hét pontra zárkóztunk (53-60).

Hendlein átadását Szabó fülelte le, majd Vaughn passzából egy hármast szerzett (56-60). Szabó szabályosan állította meg Evanst egymás után két támadásban is. A 32. percben Szabó triplájával egy pontra zárkóztunk (59-60). Kaposvári időkérés után Ivosev rossz passza után nem tudtunk élni a lehetőséggel és a visszatámadásból Hendlein szerzett egy közelit (59-62). A 34. perc elején Vaughn egy triplával egyenlített, de Baki egy hármassal visszavette a vezetést (62-65). Radic kipontozódott hat perccel a vége előtt, majd Ivosev duplájával távolodott a Kaposvár (62-67). A 35. perc elején Dunn kapott sportszerűtlent, de nem tudtunk közelebb kerülni a vendégekhez. A 36. percben Vaughn talált rést a somogyi védőfalon (64-67). Spica duplájára Szabó egy távolival válaszolt (67-69). A 37. percben Ivosev hármasa kimaradt az ellentámadásból Horváth hármasával először vezettünk a találkozón (70-69). Vendég időkérés után Spica büntetőzhetett Szabó faultja után és csak egyenlíteni tudott (70-70). Szabó igazi nyerőemberré lépett elő, ugyanis két perccel a vége előtt egy hármast hintett (73-70). Újabb jó védekezés és a végén egy Vaughn hármas (76-70). Az utolsó percen belül Spica büntetőzhetett, majd Horváth és Szabó egy-egy sikeres büntetőjével alakult ki a78-72-es végeredmény.

Három negyeden keresztül futottunk az eredmény után, de a negyedik negyedben biztos kézzel dobtuk a távolikat és ez döntőnek bizonyult. Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg!