A hajrában tudott nyerni az Alba

Szoros, kiélezett mérkőzést játszottunk a 24. fordulóban az Alba Fehérvárral. Jól kezdtünk, majd visszajött a meccsbe a hazai csapat és végül a végjátékban pontosabban játszva nyertek.

Alba Fehérvár – Zalakerámia ZTE KK 89-84 (13-19, 24-22, 27-16, 25-27)
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, Jv: Földházi T., Frányó P., Nagy V.

Alba Fehérvár: Cabezas 12/9, Zeno 7/3, Freeman 18/6, Lóránt P. 11/3, Heath 7. Csere: Filipovity 19/3, Petterson 13, Tóth P. 2. Edző: Jesus Ramirez

Zalakerámia ZTE KK: Ware 22/18, Thompson 12/3, Green 13/9, Szabó Zs. 8/6, Agafonov 21/6. Csere: Gulyás 8/6, Durázi -, Bagó -, Doktor P. -. Edző: Bencze Tamás

Remekül kezdtek a fiúk! 0-14-es rohanással állva hagytuk az Albát, akik csak a negyed felénél tudtak először a gyűrűnkbe találni (2-14). A folytatásban próbálta ledolgozni hátrányát a hazai csapat. A 9. percre hat pontra csökken az előnyünk (10-16). Ware szerzett egy triplát, majd Petterson is hasonlóan tett, de 2+1-es eloszlásban (13-19).

A második negyed elején Petterson és Filipovity büntetői után Agafonov is a vonalról volt eredményes (17-21). Ezt követően Agafonov két közelijével tartottuk előnyünket (17-25). A folytatásban Filipovity vette vállára a csapatát. A negyed felénél Green-re sportszerűtlent fújtak, majd Filipovity büntetői után labdát szerzett a kanadai játékosunk, de nem sikerült kosarat szereznünk. A fehérvári támadásból viszont Cabezas egyenlített (25-25). Bencze Tamás időkérése után is lendületben maradtak a hazaiak és Filipovity sorozatban szerzett 7 pontjával elléptek tőlünk. A 16. percben Ware hármasával zárkóztunk (32-28). Freeman közelijére Green hármasa érkezett, majd újra Freemen volt eredményes ezúttal a büntetővonalról (35-31). A játékrész utolsó kettő percét egy Thompson triplával nyitottuk, majd Heath tette vissza csapattársa kimaradt távoliját (37-34). Green szerzett fontos közelit, majd Gulyás büntetőivel fordítottunk (37-38). Hazai időkérés után Heath kihagyott hármasából szedett lepattanóval indultunk és az utolsó másodpercben Green hintett egy távolit, amivel négy pontos előnnyel mehettük nagyszünetre (37-41).

Lóránt büntetőivel és Agafonov triplájával indult a harmadik játékrész (39-44). A 23. percre 8-0-át rohantak a hazaiak (közte kettő triplával) és átvették a vezetést (47-44). Nem hagytuk, hogy túlságosan lendületbe jöjjön az Alba és Agafonov büntetőivel, majd Szabó triplájával egyenlítettünk (49-49). A negyed felénél Cabezas is triplát szerzett, majd jó védekezéssel és Thompson kosaraival újra beértük a Fehérvárt (52-52). A hajrában megrázta magát az Alba és a remekül játszó Filipovity és Freeman vezérletével hétpontos előnyt harcoltak ki a záró felvonásra (64-57).

Agafonov közelijével indult a negyedik negyed, majd Zeno és Ware is távolit szerzett (67-62). Petterson büntetőire Ware újabb triplát hintett, majd Thompson közelijével zárkóztunk kettő pontra (69-67). A negyed felénél Petterson közelijével próbált ellépni az Alba, de Ware újabb hármasával egy pontra feljöttünk (71-70). Freeman középtávolija után egy perc elteltével, Gulyás triplájával egyenlítettünk (73-73). Az utolsó három percnek Filipovity büntetői révén az Alba mehetett neki előnnyel. De jött Ware és egyenlített, majd Gulyás triplájával újra mi vezettünk (75-78). Hazai időkérés után Lóránt szerzett egy közelit, majd Cabezas büntetőivel fordított a Fehérvár (80-78). Gulyás triplakísérlete kimaradt, a hazai támadás végén fiatal játékosunk kipontozódott, Lóránt meg kettő büntetővel növelte a hazaiak előnyét (82-78). Kevesebb, mint fél perc volt még hátra, amikor Agafonov csak egyik büntetőjét dobta be, majd Thompson faultolt és Freeman nem hibázott (84-79). Mi újra hibáztunk, Freeman meg újra nem (86-79). 11 másodperc volt vissza, amikor Ware szerzett kettő büntetőt, de hazai időkérést követően Cabezas triplája mindent eldöntött (89-81). Az utolsó pillanatban Szabó kiszorított helyzetből még szerzett egy távolit, de ez már csak az eredményt módosította a győztes kilétét sajnos nem (89-84).

Köszönet szurkolóinknak, hogy elkísérték csapatunkat Székesfehérvárra is!