A harmadik helyért játszunk Sopronban

Zalakerámia ZTE KK – Redwell Oberwart Gunners 71-79 (23-18, 13-26, 24-18, 11-17)

Krasznai Ferenc Emléktorna, Sopron –Novomatic Aréna

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 12/3, Kerpel-Fronius 4, Benke 12/6, Szabó 7/3, Drungilas 13, csere: Mohácsi 13/9, Velkey 5, Kis 5/3, Olasz-, edző: Bencze Tamás

Redwell Oberwart Gunners: Cedric 20/9, Jackson 10/3, McNeally 17/3, Taylor 9, Wolf 9/9, csere: Katerle 4/3, Blazevic 5, Cumberbatch 5, Poljak-, Schuecker-, edző: Chris Chougaz

A 32. Krasznai Ferenc emléktorna nyitómeccsét játszotta csapatunk a Redwell Oberwart Gunners csapata ellen. Bencze Tamás nem számíthatott a továbbra is sérüléssel bajlódó Czinger Zoltánra, ellenben Benke Szilárd felépült és vállalta a játékot. Az osztrákok öt légióssal érkeztek, míg nálunk Moore távozásával Drungilas és Ubilla szerepelt.

Az első negyedben jobban kezdett az Oberwart és a negyed felénél 12-8-ra vezettek. Összekapták magukat a fiúk és a negyed végére ötpontos előnyre fordítottuk a hátrányunkat (23-18). A második negyedben az osztrákok domináltak. A védekezési hiányosságainkat rendre pontokkal büntették. A negyed felénél átvették a vezetést és nyolcpontos előnnyel mehettek nagyszünetre (36-44). A harmadik negyedben újra lendületesen és pontosan játszottunk és a játékrészt megnyerve két pontra feljöttünk (60-62) A záró negyedben nem sikerült az egyenlítés és a vezetés megszerzése.  Az osztrákok már nem engedték ki a győzelmet a kezükből (71-79).

Győzelmével az Oberwart jutott a szombati döntőbe,  míg nekünk a bronzmérkőzés maradt 17 órától.

Bencze Tamás:  - Két egész jó és kettő felejthető negyedünk volt a mérkőzésen. Nagyon látszik, hogy hiányzik egy emberünk, aki a szervezésben, előkészítésben is segíti a csapatot. Befejező embereink megvannak, de ez ma kevésnek bizonyult. Hozzá tartozik még a történethez, hogy egy új védekezési formációt próbáltunk ki a találkozón, amit még keveset gyakoroltunk. Emellett a koncentrációnk nem volt megfelelő, amin mindenképpen javítanunk kell.

A másik elődöntőben: Sopron KC - Arkadia Traiskirchen Lions 87-76 (19-17, 19-20, 24-22, 25-17)