A harmadik negyedben hengereltünk és legyőztük a Pécset

A középszakasz 8. körében a Pécsi VSK együttesét fogadtuk. Benke Szilárd a héten talpsérüléssel bajlódott, de tudta vállalni a vasárnapi esti derbin a játékot, méghozzá a kezdőben.

Zalakerámia ZTE KK- Pécsi VSK Veolia 87-74 (18-19, 14-21, 35-14, 20-20)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok, 1300 néző
Jv: Cziffra, Ádám, Fodor (Forrai)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 14/6, Vaughn 18/12, Benke 12/6, Szabó 14/3, Radic 22, csere: Horváth 3/3, Mohácsi 2, Kis-, Doktor-, Mikovic 2, edző: Bencze Tamás

Pécsi VSK Veolia: Durham 6, Brooks 16, Antóni 15/9, Budimir 12/3, Harazin 17/3, csere: Bíró 6/6, Simon 2, Supola -, edző: Csirke Ferenc

Kapkodva és pontatlanul kezdtek a csapatok, majd Budimir egy távolival kezdte meg a pontgyártást. Nem késett a válasz sem, Szabó lecsorgó dobását Radic húzta a gyűrűbe (2-3). A 3. perc elején Harazin közelijére ismét Radicnak volt válasza, majd egy jó védekezés után Szabó zsákolt látványosan (6-5). A negyed feléhez közeledve Kinney hintett egy távolit, amire Harazin felelt egy közelivel (9-7). A 6. percben Antóni hármasával fordított a Pécs, majd Szabó 2+1-vel vettük vissza a vezetést (12-10). Radic horogdobásával távolodtunk volna, de Harazin közelijével maradt a két pontos vezetésünk (14-12). A 8. percben Vaughn betörésből volt eredményes, majd Antóni szerzett újabb vendég hármast (16-15). Az utolsó percbe kanyarodva Brooks pontjaival távolodott a PVSK (16-19). A végén Mikovic duplájával egy pontra zárkóztunk (18-19).

Hasonlóan kezdtek a csapatok, mint az első negyedben, csak ezúttal 2 és fél perc után találtak először a gyűrűbe. Brooks duplájára Kinney válaszolt, majd Bíró szerzett egy távolit, amit Benke kompenzált egy közelivel (22-24). A 14. perc elején Radic harcolt meg az újabb pontokért és 2+1-vel visszavettük a vezetést (25-24). A három hibával rendelkező Kinney helyére Doktor Péter állt be. A negyed felénél Budimir egyenlített (25-25). Röviddel később indulásból Antóni volt eredményes (25-27). Egy újabb gyors indulásból Budimir növelte a Pécse előnyét (25-29). A legjobbkor jött Benke triplája (28-29). A 18. perc elején Brooks estében szerzett kosarat és mivel Doktor odaütött neki ezért büntetőzhetett is, de csak az időkérésünk után. Brooks nem hibázott (28-32). Benke ziccerére Budimir válaszolt (30-34). Brooks újabb büntetője után Kinney szerzett egy közelit, majd Brooks közelijével (akinek a dobását blokkolta Benke, de a sporik úgy látták, hogy már leszállóágban volt) és Bíró triplájával, nyolc ponttal ellépett a Pécs (32-40).

A nagyszünet után Radic kosarával kezdtünk, majd egy perc elteltével Budimir gyömöszölt be egy közelit a gyűrűnkbe. Radic gyorsan válaszolt, majd Kinney ziccerével faragtunk a hátrányunkon. A 23. percben Benke büntetőivel két pontra zárkóztunk (40-42). Budimir kezéből kicsúszott a labda, amiből indulva Radic egyenlített (42-42). Vendég időkérés után Antóni közép távolijával került előnybe újra a PVSK, de Szabó pillanatok alatt egyenlítet (44-44). A negyed felénél Szabó hármasával kerültünk előnybe, majd két labdaszerzés és gyorsindulás után Szabó és Vaughn ziccerével, hét ponttal elhúztunk (51-44). Pécsi időkérés után sem álltunk meg és Vaughn triplájával távolodtunk (54-44). A 27. percben Antóni triplájával törte meg gólcsendjét a Pécs (54-47). Radic újabb közelijével tartottuk előnyünk (56-47). Jó védekezés és egy Vaughn ziccer után már 11 ponttal vezettünk (58-47). Nem volt megállás és triplazuhataggal –Vaughn-Horváth-Vaughn- növeltük 19 pontra az előnyünk (67-48).  A negyed végén Brooks büntetőivel és Harazin egész pályás extra hármasával közelített a Pécs (67-54).

Szabó büntetőivel nyitottunk a záró negyedben, majd Budimir ziccerezett egy nagy rohanás végén (69-56). A kapkodás mindkét oldalon sok pontatlansággal járt. A 34. percre elég volt két hiba és Harazin és Durham azonnal büntetett (69-60). Bencze Tamás időkéréssel próbálta megtörni a pécsiek lendületét. A negyed felénél Mohácsi szerzett fontos közelit, majd Benke toldotta meg egy ugyanolyan fontos triplával (74-60). Vendég időkérés után Harazin szerzett egy duplát, majd Vaughn egy triplát (77-64). A 37. percben Radic zsákolásával, 15 ponttal vezettünk (79-64). Egy eladott labda és Harazin is zsákolt egyet, majd időt kértünk (79-66). Supola kihagyta, Kinney bedobta a távolit (82-66). A hajrában Durham büntetőivel araszolt közelebb a Pécs (82-70). A végjáték egyetlen kérdése az volt, vajon 11 pontnál többel nyerünk –e. Radic közelijére Antóni válaszolt, majd Kinney egy labdát csenve ziccerezett (86-72). Fél perccel a vége előtt Simon büntetőivel jött fel a Pécs, majd Radic büntetőjével még jobban álltunk (87-74). 14 másodperc volt vissza és Durham elhibázta a ziccert így sikerült a bravúr és többel nyertünk, mint amivel kikaptunk Pécsen (87-74).

Fotók: Bálizs Zsuzsa