A házigazdákkal döntőzünk a Krasznai Kupán

A XXXV. Krasznai Kupa nyitómeccsét a szlovák Komárno ellen vívtuk.

Zalakerámia-ZTE KK– MBK Komárno 84-82 (22-19, 20-21, 13-24, 29-18)

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 17/12, Johnson 13/3, Williams 17/3, Djuric 21/6, Szabó Zs. 9/3. Csere: Gulyás 3, Agafonov 4, Simon -, Doktor-. Edző: Bencze Tamás

Komárno: Ray 13/6, Hayes 9, Gabrijec 3/3, Bolek 14/6, Stemankovic 16/6, csere: Pipiska 9/9, Bowman 16/9, Stojanov 2.

A kezdőben kapott helyet a sérüléséből visszatérő Ubilla és Szabó is. A kispadon foglalt helyet Simon Kristóf, míg Bagó Martin sérülése miatt nem játszott.

Az első negyedben határozott és pontos játékkal kezdtünk és 12-8-ra vezettünk 5 perc után. A  Komárno nem hagyta, hogy elhúzzunk és lőtávolon tudtak maradni a negyed végén (22-19).  A második negyedben sem tudtuk leszakítani ellenfelünket és több hibával is játszottunk, mint az elsőben. A negyedet a szlovákok nyerték, de az előny még nálunk volt a nagyszünetben (42-40).

A nagyszünet után egyre pontosabban kezdett el játszani a Komárno és a negyed feléig 12 pontot szereztek, szemben a mi négy pontunkkal (46-52). Nehezen találtuk a ritmust és a kinti dobásaink sem ültek jó százalékban. A szlovákok a záró negyedre kilencpontos előnyt szereztek (55-64). A mérkőzés záró szakaszát megnyomtuk és a feljavuló védekezésünk mellett a dobáspontosságunk is határozottan nőtt. A hajrát szorossá tettük és végül, ha csak egy duplányi különbséggel, de sikerült nyernünk és a döntőbe kerülnünk.

Ubilla igazi vezérként tért vissza és négy hárompontosa mellett 7 gólpasszt is kiosztott a társaknak.

A torna másik mérkőzésén:
Sopron KC – Alba Fehérvár 86-77 (19-25, 19-14, 25-22, 24-16).

Pénteken 19.30-kor tehát a házigazda Sopronnal játsszuk a döntőt, míg a bronzmeccsen az Alba Fehérvár a Komárnoval mérkőzik.