A Kecskemét legyőzésével megvan az első idei győzelmünk

A harmadik forduló záró mérkőzésén a Kecskemét együttesét fogadtuk. A kiélezett összecsapáson a második félidei pontosabb játékunk kellett, hogy megszerezzük szezonbeli első győzelmünket.

Zalakerámia ZTE KK- Duna Aszfalt –DTKH Kecskemét 94-80 (19-25, 25-21, 27-18, 23-16)
Zalaegerszeg, 1000 néző, Jv: Cziffra, Győrffy, Minár

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 24/6, Csátaljay, Green 2, Lekunas 16/3, Ostojic 10, csere: Keller 2, Mishula 20/15, Tóth 11, Németh 2, Csuti 7/3. edző: Lubomir Ruzicka

Duna Aszfalt –DTHK Kecskemét: Sinik 10/6, Bogues 27, Ivkovic 2, Kucsera, Karahodzic 8, csere: Körmendi 3/3, Dramicanin 12, Lawrence 13, Tóth B. 5/3, edző: Forray Gábor

Kipontozódott: Ivkovic 32’

A találkozóra a sérültjeink felépültek és a kezdőben Green és Ostojic is helyet kapott.

Mindkét csapat az első pontjait büntetőkből szerezte, mely dobásnemben a Kecskemét volt pontosabb (1-3). Akciókosarat a vendégek szereztek előbb és a 3. perc elején hét ponttal elléptek (2-9). Az eső mezőnykosarunkra a 4. percig kellett várnunk, amikor Mishula szerzett távolit (5-11). Nehezen találtuk a ritmust, mondhatni belassultunk a vendégek játékához. A 6. percben Ostojic idei első kosarát szerezte (9-13). Tóth és Mishula is hármast szerzett, de sajnos védekezésben nagyon hézagosak voltunk, így Lubomir Ruzicka időt kért (12-19). A rövid szünet után Tóth Ádám 2+1-es akciójával nyitottunk, de nem változott a játékunk, így a negyedet a KTE nyerte (19-25).

Csuti centergóljával kezdtük a második negyedet és valamivel határozottabb védekezéssel (21-25). Mindkét csapat megtorpant egy kicsit támadásban, majd jó két perc elteltével, Csuti hármasával átvettük a vezetést (28-27). Csuti újabb kosarával és Ostojic büntetőivel távolodtunk (32-29). Mintha valami átszakadt volna a fiúkban és rendre kosárral fejeztük be a támadásainkat. A 17. perc elején Sinik egy hármassal egyenlített (38-38). A félidő hajrá kiélezett csatát hozott és egy Sinik dupla jelentett előnyt a KTE javára a nagyszünetben (44-46).

Nagy lendülettel kezdtük a második félidőt és 9-0-s futással állva hagytuk ellenfelünket (53-46). Vendég időkés után is megmaradt a lendületünk és Mishula hármasával már tíz ponttal vezettünk (56-46). Az első vendég kosár a 24. perc elején esett, majd követte egy távoli is (56-51). A folytatásban megakadt a támadójátékunk és a KTE kezdte eltüntetni a különbséget. A legjobbkor jött Lekunas közelije (59-54). A 28. percben Green eladott labdája után Karahodzic egy pontra hozta fel a vendégeket (59-58). Tony Hicks  gyors ziccerei is kellettek,  hogy nálunk maradjon az előny a hajrában (66-62). Az utolsó percbe kanyarodva Lekunas emberről dobott távolit, majd Tóth szerzett közelit (71-64).

Hicks hármasával ismét tíz pontos előnyben voltunk, de tudtuk ezt nehéz lesz tartani (74-64). Próbált közelebb kerülni a KTE, de Lekunas büntetőivel és közelijével tartottuk a távolságot (79-70). A 35. perc elején Ostojic tette vissza Mishula kihagyott távoliját, Forray mester pedig azonnal időt kért (81-70). A taktikai szünet után a támadásaink nem sikerültek, míg a Kecskemét hat ponttal közelebb került hozzánk (83-76). A 37. percben Hicks büntetői és közelije lendítették át a csapatot a holtponton (87-76). A vendégek játéka szétesni látszott, Tóth egy közelivel Hicks pedig egy távolival tett róla, hogy az utolsó percre már ne legyen kérdés, ki nyeri a mérkőzést.

Összességében második félidei pontosabb játékunknak köszönhetően sikerült megnyernünk a mérkőzést.