A kiemeltek között folytathatja kadet A csapatunk

Megkezdődött a nemzeti utánpótlás bajnokság a kadet csapatunk számára, a selejtező I. és II. körének mérkőzéseit is hazai pályán játszhatták. A selejtezők során a csapatok a kiemelt bajnokságba való bejutásért küzdenek, az első körben a tét a csapatok besorolása volt, tehát a továbbjutás még nem dőlt el, azonban a sorsdöntő II. körben az I. körben elért eredmény alapján kerülnek beosztásra a csapatok.
A 2002 – 2003-es korosztály az I. körben mindhárom mérkőzést megnyerve az élen végeztek. Az Alba Fehérvár/B illetve az Atomerőmű SE csapatai ellen magabiztosan szerepeltek fiataljaink, mindkettő mérkőzésen végig vezetve, sok cserével szerezték meg a győzelmet. Az elsőséget eldöntő mérkőzésen a Zsíros Akadémia ellen szoros, a végletekig kiélezett játék mellett sikerült nyerniük 1 pontos különbséggel. Az első hely megszerzésével a második kör csoportjainak kialakításánál kiemeltként kerül be a kadett csapatunk, ahol a négyes csoportokból az első kettő csapat juthatott be a kiemelt csapatok közé.

ZTE KK/A – Alba Fehérvár/B SE 80 - 58 (24-16, 13-10, 16-16, 27-16)

Atomerőmű SE SE - ZTE KK/A 46 - 109 (13-30, 13-42, 14-18, 6-19)

ZTE KK/A – Zsíros Akadémia SE 76 - 75 (24-21, 13-20, 22-12, 17-22)

A selejtező II. körében a résztvevő négy csapat közül az 1-2. helyezés egyikét kellett elérniük ahhoz, hogy a legjobb 16 csapat között folytathassák a küzdelmeket. Az első mérkőzés – az előzetesen várható erőviszonyok alapján – fontosnak ígérkezett, ennek megfelelően készültek fiataljaink, s ugyan kissé idegesen, de kellő küzdőszellemmel léptek pályára. A mérkőzés folyamán negyedenként csak kis különbséggel, de folyamatosan növelték előnyüket a Nyíregyháza ellen, az utolsó negyedben egy remek periódust mutatva már 20 pont felett alakult az előny, s végül magabiztosan nyertek a mieink.

ZTE KK/A – Nyíregyházi Sportcentrum/A SE 71 – 58 (20-17, 14-12, 15-12, 22-17)

ZTE KK/A: Dinnyés Benedek (-), Slezák Barnabás (11/6), Lajos Bálint (-), Büki Bence (7/3), Kámán Kristóf (16), Németh Martin (-), Simó Bence (26/12), Szabó Milán (3), Kóbor Máté (-), Fullér Soma (6), Kónya Dániel (-), Lukács Bálint (2). edző: Bodrogi Csaba

A második mérkőzésen a szombathelyi csapat ellen az első félidő ponterős és magabiztos játékának köszönhetően egyértelmű győzelmet arattak fiaink és tettek nagy lépést a kiemelt csapatok közé jutáshoz.

Ifjú Sólymok/A - ZTE KK/A 40 - 88 (11-32, 11-21, 12-10, 6-25)

ZTE KK/A: Dinnyés Benedek (15/6), Slezák Barnabás (4), Lajos Bálint (6), Büki Bence (8), Kámán Kristóf (3), Németh Martin (2), Simó Bence (19), Szabó Milán (14), Kóbor Máté (2), Fullér Soma (2), Kónya Dániel (3), Lukács Bálint (10). edző: Bodrogi Csaba

Az utolsó mérkőzésre már eldőlt a továbbjutás, mindkettő csapat 2-2 győzelemmel állt. A mérkőzést a vendégek kezdték határozottabban és pontosabban, már ekkor ők irányították a játékot és szereztek 17 pontos előnyt a félidőre. A folytatásban a ZTE fiataljai igyekeztek csökkenteni a hátrányt, azonban egy rövid szakaszt leszámítva nem sikerült közelebb kerülni a soproniakhoz. A végjátékban már minden játékos lehetőséghez jutott, a csapat a célját így is elérte és a legjobb 16 csapat között folytathatja a küzdelmeket.

ZTE KK/A – Soproni SI/A SE 54 - 90 (11-21, 14-21, 24-24, 5-24)

ZTE KK/A: Dinnyés Benedek (-), Slezák Barnabás (10/6), Lajos Bálint (3), Büki Bence (6), Kámán Kristóf (10), Németh Martin (-), Simó Bence (11), Szabó Milán (2), Kóbor Máté (2), Fullér Soma (10), Kónya Dániel (-), Lukács Bálint (-). edző: Bodrogi Csaba