A Körmend nyerte az örökrangadót

Telt lelátók és remek hangulat fogadta a csapatokat a 131. ZTE –Körmend örökrangadón. A második a harmadikkal csapott össze, ahol végül a pontosabban játszó vasiak nyertek.

Zalakerámia ZTE KK- Egis Körmend 83-94 (26-17, 19-25, 17-23, 21-29)
Zalaegerszeg, Jv: Cziffra, Kapitány, dr. Mészáros

Zalakerámia ZTE KK: Ware 18/9, Thompson 10, Gulyás 3/3, Szabó 18/9, Agafonov 13, csere: Papp 3/3, Durázi 2, Doktor 7/3, Fuller 9/3, Bagó -, edző: Bencze Tamás

Egis Körmend: Hammonds 7/3, Ferencz 11/9, Price 29/12, Thames 8/3,Delas 9, csere: Csorvási 8, Bradford 22/6, Németh -, Lajsz-, Kiss-, erdő: Matthias Zollner

Utánpótlás játékosunk Simon Dávid végezhette el a feldobást az örökrangadón.

Ferencz hármasával indult a találkozó (0-3). A 2. perc elején Price ziccerével növelte előnyét a Körmend (0-5). A 3. perc elején Szabó hármasával zárkóztunk (3-5). Kapkodóvá vált a vasiak játéka és a negyed feléhez közeledve Ware egy labdaszerzés után egyenlített (5-5). Thames duplája után Gulyás és Szabó hármasával fordítottunk (11-7). Vendég időkérés után keményebb védekezésre váltottak a vasiak, Agafonov mégis átdobta őket (13-7). A 7. perc elején Szabó harmadik triplájával, kilenc ponttal vezettünk (16-7). Price tett róla, hogy ne érezzük nyeregben magunkat és sorozatban öt pontot szerezve zárkóztatta csapatát (18-12). Szabó extázisban játszott és ezúttal betörésből volt eredményes (20-12). Csorvási büntetőire Szabótól is kettő büntető jött (22-14). Szabó duplája után 10 pontra nőtt az előnyünk, amit Thames büntetői csökkentettek (24-16). Az utolsó másodpercben Doktor kihagyott ziccerét pöckölte a gyűrűbe Fuller, akinek ez volt az első kék-fehér mezben szerzett kosara (26-17).

A második negyed elején Doktor Peti szerzett egy, a gyűrű alól visszatekert gólt, majd Durázi tette vissza Fuller kihagyott dobását (30-19). Kettő gyors körmendi kosár után Bencze Tamás időt kért (30-23). A 14. perc elején Thompson 2+1-vel távolodtunk, majd Csorvási és Bredford pontjaival közelítettek a vasiak (33-28). Nagyon kemény és fizikális volt a mérkőzés. Agafonov és Csorvási látványos csatát vívott a palánkok alatt. Időkérésünk után Agafonov büntetőire Price válaszolt egy duplával, majd Ware keze sült el távoltól (38-30). Csorvási közelije után Szabó betörésből volt eredményes, majd Fuller remek passzából Agafonov szerzett egy közelit (42-32). A negyed vége igazi triplapárbajt hozott. Ferencz –Papp-Price volt a sorrend. Az utolsó percen belül Bradford és Price kosaraival lőtávolon belülre zárkózott a Körmend (45-42).

A nagyszünet után Ware hármasával kezdtünk, majd Price büntetői következtek (48-44). Gulyás Milán rövid idő alatt három faultot is begyűjtött, Ferencz meg egy duplát helyezett el a gyűrűnkben (48-46). A 23. percben Hammonds egyenlített, de Thompson villámgyorsan szerzett egy ziccert (50-48). Hammonds hármasával a Körmend került előnybe, de csak egy pillanatig, mert Agafonov centergóljával visszavettük a vezetést (52-51). A negyed felénél bónuszba került a Körmend, Csorvási pedig egy büntetővel egyenlített (52-52). Bradford ziccerével, majd távolijával előnybe kerültek a vasiak (52-57). A 27. percben Fuller triplájának tapsolhattunk (55-57). Bradford büntetőzött pontosan, majd Doktor mutatta be ugyanezt (57-59). Bradford egyedül vitte a hátán a Körmendet (57-61). Fuller hatalmas zsákolással hozta lázba a közönséget (59-61). 10 másodperc volt hátra a negyedből és Price büntetőjével vezettek a vendégek, de Thompson egy 2+1-es akcióval egyenlített. Sajnos nem figyeltünk Bradfordra, aki egy távolival hozta újra előnybe a vasiakat (62-65).

A záró negyed elején Thames és Ferencz hármasaival távolodott a Körmend (62-71). Bencze Tamás azonnal időt is kért. A 32. perc elején Ware 2+1-es akciójával zárkóztunk. Egyre feszültebb lett a hangulat a parketten. Price hármasával tartotta előnyét a vendégcsapat, majd egy hiba után újra Price volt eredményes és ez már kétszámjegyű előnyt jelentett számukra (65-76). Bencze Tamás újabb időt kért. A 34. percben Fuller duplájára Delas válaszolt (67-78). Agafonov büntetőzött pontosan és már bónuszban voltunk (69-78). Bradford duplája után Agafonov tette vissza Szabó kimaradt dobását faulttal együtt (72-80). Nem sikerült ritmust váltanunk és sok rossz döntést hoztunk ebben az időszakban, a Körmend pedig tartotta megszerzett előnyét (72-84). Delas duplájára Ware hármasa érkezett válaszként, majd Price szerzett egy távolit (77-89). 37. percben Delas büntetőzhetett Szabó sportszerűtlen hibája után, majd Thompson szerzett egy közelit (79-90). Doktor Peti szórt egy távolit, Bradford meg kihagyott egy tiszta zsákolást (82-92). Sajnos semmi sem sikerült igazán a hajrában és a Körmend élt a kínálkozó lehetőségekkel és pontosabban játszva megnyerte a rangadót (83-94).

Fotó: Bálizs Zsuzsa