A második félidő döntött az Alba javára

A szombati Szolnok elleni felkészülési mérkőzés után kedden az Alba Fehérvárt láttuk vendégül.

Zalakerámia ZTE KK- Alba Fehérvár 59-81 (20-19, 19-21, 6-26, 14-15)
Zalaegerszeg, felkészülési mérkőzés, JV: Török, Szalai

Zalakerámia ZTE KK: Duren 14/3, Delas 7/3, Bonifert 11/3, Vuko 9/6, Glenn 12, csere: Plézer 3, Polster 3/3, Völgyi, Simó. Edző: Ante Nazor

Alba Fehérvár: Turner 9/3, Curry 6, Balsay 5/3, Davis 26/15, Ahmad 16, csere: Körmöczi, Takács Mi. 3/3 , Kass, Awogbemi 2, Omenaka 8, Takács Ma 6/3. Edző: Forrai Gábor

Mindkét oldalon voltak hiányzók: nálunk az EB- selejtezőre készülő Szabó Zsolt, valamint sérülés miatt Antóni Csanád és Simon Kristóf nem játszott, míg a vendégeknél Vojvoda Dávid és Lukács Norbert a válogatott, Luka Markovic betegség, Csorvási Milán pedig sérülés miatt nem lehetett a társakkal a pályán.

Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok.  A 7. percben négy ponttal ellépett az Alba, de a játékrész végére Duren és Vuko pontjaival fordítani tudtunk (20-19). A második negyed is hasonló mederben folyt, mígnem a 15. percben Polster és Duren hármasai után, négy ponttal elléptünk ellenfelünktől. A félidő hajrájában Davis szinte egyedül fordított az álláson (39-40).

A nagyszünet után a sokkal harcosabban és pontosabban játszó fehérváriak hamar elléptek. Ante Nazor időkérései nem tudták kizökkenteni az Albát és a játékunk sem változott meg gyökeresen. Mindössze 6 pontot sikerült szereznünk ebben a játékrészben (45-66). A záró negyedben próbáltunk faragni a hátrányon, de a vendégek nem engedték húsz pont alá a különbséget.

A válogatott EB- selejtezője miatt még másfél hétig szünetel a bajnokság, majd egy igazán sűrű december vár a csapatokra.