A második félidőben dőlt el a mérkőzés

Az ötödik forduló rangadóján, az első félidőben még vezettünk, majd a másodikban a pontosabban játszó vasiak játszottak jobban és végül nyertek.

Falco-Vulcano Energia KC szombathely- Zalakerámia ZTE KK 88-75 (17-19, 20-19, 29-18, 22-19)

Savaria Aréna Szombathely, 3000 néző, Jv: Cziffra, Söjtöry, Mészáros

Falco KC: Curry 9/3, Norfleet 6, Váradi 12/6, Bruinsma 19/9, Reddic 16, csere: Tóth 16, Balmazovic 10/6, Bíró -, edző: Gasper Okorn

Zalakerámia ZTE KK: Ware 25/15, Thompson 2, Gliebov 9/3, Szabó 12/6, Agafonov 16, csere: Durázi 10/3, Papp -, Doktor 1, Gulyás -, Bagó -, Kis -. Edző: Bencze Tamás

Pontosabban kezdett a hazai csapat és két perc elteltével 6-0-ra vezettek. A 3. percben Ware hármasával és Szabó közelijével zárkóztunk, majd Gliebov triplájával átvettük a vezetést (6-8). Vasi oldalon Reddic hozta a pontokat, míg nálunk Agafonov büntetőzött pontosan (10-10). A negyed felénél pályára lépő Durázi Krisztofer egy hármassal köszönt be nevelőegyesületének (10-13). Tóth Norbert pontjainak köszönhetően fordított a Falco, de jött ismét Durázi és egy közelivel, majd egy Ware által feladott labda látványos gyűrűbe hutásával hevítette szurkolóink hangulatát (15-17). A negyed végén Norfleet büntetőire újfent egy Durázi dupla érkezett, amivel megnyertük a játékrészt 17-19).

Tóth egyenlített a második negyed elején, majd Gliebov és Ware kosaraival kerültünk előnybe (19-23). A 13. percben Balmazovic egy hármassal köszönt be egykori csapatának, amire Ware is hintett egy triplát (22-26). Curry büntetőire Szabó egy távolival felelt és öt ponttal elhúztunk (24-29). A negyed felénél Szabó újabb közelijével tartottuk előnyünket. Tóth és Váradi kosaraival zárkózott a Falco, majd a 16. percben Váradi hármasával egyenlítettek (31-31). Nagy volt a küzdelem a parketten. A 17. perc közepén Agafonov közelijére Reddic büntetői érkeztek válaszul (33-33). A félidő utolsó percébe kanyarodva Balmazovic duplájával került előnybe a Falco. Időkérésünk után Ware egyenlített, majd Bruinsma szerzett egy duplát. Már mindenki elkönyvelte, hogy 3.2 másodperccel a vége előtt a vasiak mehetnek előnnyel pihenőre, amikor Ware átlépve a felezővonalat bravúros hárompontost szerzett (37-38).

Villámrajtot vett a Falco a nagyszünet után, Curry és Reddic duplájával, valamint Bruinsma hármasával gyorsan elléptek (44-38). Jött is Bencze Tamás időkérése, miután Szabó egy középtávoli dobással zárkóztatta csapatunkat (44-40). Bruinsma hármasa után Agafonov 2+1-vel és Ware hármasával dolgoztuk le hátrányunkat (47-46).  Felpörgette a játékot a Falco, ami nagyon nem ízlett a fiúknak. A folytatásban Reddic és Váradi vezetésével 10 pontra nőtt a hazai előny (59-49). Nálunk Ware vette fel a kesztyűt és tartotta meccsben csapatunkat ötödik hármasával és büntetőivel (61-54). A 28. perc elején gyorsan jött a vasiak válasza Curry távolijával (64-54). A végén Thompson büntetőire még Tóth egy duplával válaszolt így maradt a közte 10 (66-56).

Nem változott a forgatókönyv a negyedik negyed elején sem, mivel a Falco egy duplával és egy távolival növelte előnyét. Agafonov zsákolására Tóth 2+1-es akciója volt a válasz, miközben időt kértünk (74-58). A védekezésünk nem működött jól, hiszen Bruinsma könnyedén szerzett újabb kosarat. A 33. percben Szabó távolija a legjobbkor jött, majd egy jó védekezés után Ware szerzett egy közelit (76-64). Szorítottunk a védekezésünkön, így a hazaiak nehezen tudtak pontokat szerezni. A 37. percre Agafonov két duplájának és Gliebov közelijének köszönhetően tíz ponton belülre zárkóztunk (78-70). Egy perccel a mérkőzés vége előtt Doktor Peti büntetőjével és Gliebov ziccerével öt pontra feljöttünk, de jött Balmazovic hármasa, ami igazából végleg eldöntötte a rangadót (81-73). Norfleet büntetői után Váradi még hintett egy hármast, majd Agafonov büntetői után Balmazovic duplája zárta a mérkőzést (88-75).