A második félidőben felőröltük az osztrákokat

A Forest Hungary 49. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupán az UBSC Raiffeisen Graz csapatával kezdtünk. Az osztrák csapat kispadján csapatunk korábbi edzője Milos Sporar ült.

Zalakerámia ZTE KK – UBSC Raiffeisen Graz 87-66 (25-18, 16-20, 19-15, 27-13)
Zalaegerszeg, Jv: Tőzsér D., Ádám J., Téczely P.

Zalakerámia ZTE KK: Ware 6/6, Thompson 20/6, Gliebov 8, Szabó 7, Agafonov 13, csere: Gulyás 4/3, Durázi 15, Bagó 1, Farkas 2, Papp 2, Doktor 4, Kiss 5, Kovács-, edző: Bencze Tamás

UBSC Raiffeisen Graz: Hudson 15/6, Manesch 12, Tyus 5/3, Nikolic 6/6, CJ Turman 17, csere: Ernst 2, Moschik 7/3, Richter 2, edző: Milos Sporar

A mérkőzés elején felváltva potyogtak a kosarak. Úgy tűnt az osztrákoknak mindenre van egyből válaszuk, szinte nem is hibáztak dobást. Főleg Turman volt elemében, kihasználva adottságait. A negyed második felében Ware hármasával és Agafonov közelijével távolodtunk ellenfelünktől (18-11). Könnyű kosarakat kapva visszakapaszkodott a Graz (18-15), de a végén Durázi és Thompson pontjaival megnyugtató előnnyel zártuk az első etapot (25-18).

A második játékrész elején úgy tűnt sikerül eldöntenünk a találkozót. Durázi előbb látványosan zsákolt, majd egy duplával is megtoldotta pontjainkat és így 11 ponttal vezettünk (31-20). Vendég időkérés után még tartott a lendületünk és Durázi ziccerével, majd Kis 2+1-vel tartottuk előnyünk (36-25). A negyed felénél kiestünk a ritmusból, mind támadásban, mind védekezésben. Hosszú percekig nem tudtunk pontot szerezni, míg az osztrákok Moschik hármasával két pontra feljöttek (38-36). Az utolsó percben Szabó és Thompson tettek arról, hogy előnnyel mehessünk a nagyszünetre (41-38).

A harmadik negyed elején Turman közelijével egy pontra feljött a Graz, de Thompson és újra Szabó villant és a negyed felére 50-43-ra elléptünk. Hudson hármasával még feljöttek három pontra a vendégek, de ezzel el is lőtték gyakorlatilag a puskaporukat. A negyed végére megráztuk magunkat és 60-51-re vezettük.

A záró negyed lassan csordogált. Fokozatosan őröltük fel az osztrákok ellenállását. tetszetős támadásokkal növeltük előnyünket és így a 35. percre már 14 ponttal vezettünk. A mérkőzés eldőlt, így Bencze Tamás a fiatalokat küldte parkettre. Az utolsó két percben a Farkas-Durázi-Doktor-Gulyás-Kovács sort játszatta. A srácok pedig tapsra ösztönözték megoldásaikkal a közönséget. A vége 87-66-os magabiztos győzelem.

Bencze Tamás:- A csapatjáték erősítése volta célja ennek a mérkőzésnek is. A második negyedben elhittük, hogy megvan a meccs és leeresztettünk. A nagyszünet után már azt játszottuk, amit szeretnénk. A távoli dobásaink még nem az igaziak. Dolgozunk, hogy minél határozottabbak legyünk védekezésben és támadásban is.

A torna másik mérkőzését Körmenden rendezték:

Egis Körmend–BK Levicki Patrioti 78–75 (20–20, 22–21, 21–12, 15–22).

Körmend, Jv: Török R., Farkas G., Földesi Á.

Körmend: McNeail 13, Bradford 7, Hammonds 8, Price 5, Csorvási 16. Csere: Ferencz 6/6, Németh 14/3, Bán 7/3, Lajsz –, Oroszi 2. edző: Antonis Constantinides.

Levicki Patrioti: Lawrence 4, Tomic 5, Katura 4, Davis 11/3, Bojanovksy 10. Csere: Ziak 18/12, Gacesa 12, Krajovic 9, Bachan 2. Vezetőedző: Teo Hojc.