A második félidőben nem tudtuk tartani a lépést a Szolnokkal

A hatodik fordulóban a címvédő Szolnok együttesét fogadtuk. Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban viszont visszaestünk, elfáradtunk és ezt a vendégek kihasználták és megnyerték a mérkőzést.

Zalakerámia ZTE KK- Szolnoki Olaj KK 75-96 (28-28, 26-27, 13-25, 8-16)
Zalaegerszeg, 1800 néző, jv: Kapitány, Praksch, Goda (dr. Páli)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 8, Thompson 22/6, Gliebov 6, Szabó 13/9, Agafonov 18/6, csere: Kis 2, Bagó 2, Gulyás 4, Doktor-, Durázi-. Papp-. Edző: Bencze Tamás

Szolnoki Olaj KK: Vojvoda 12/6, Benke 12/3, Airington 11/6, Milosevic 18/12, Tóth 6, csere: Rowsey 17/9, Andric 7, Murphy 10/3, Kovács-, Csák 3/3. Edző: Dragan Aleksic

A mérkőzés elején gyászszünettel emlékeztünk a héten tragikus körülmények között elhunyt, csapatunkat 16 éven keresztül biztonságiként szolgáló Zsuppány Zsoltról. A feldobást a 11 éves Németh Csongor végezhette el, aki autistaként éli mindennapjait és ez a lehetőség nagy élményt jelentett számára.

Az első támadásból Vojvoda volt eredményes, majd az első perc végén Thompson szerezte első pontunkat büntetőből (1-2). Ware kétszer villant és már nálunk volt az előny (5-4). A 3. perc elején Benke estében szerzett egy duplát, majd egy hatalmasat zsákolt egy labdaszerzés után (5-9). Gliebov remek betörése után Benke újra zsákolt, majd Agafonov forgatta meg Tóth Ádámot és szerzett egy közelit. Airington és Vojvoda hármasára, csak Thompson tudott válaszolni, igaz kétszer is (13-17). A 6. percben Airington duplája után időt kértünk (13-19). Milosevic forgatta be Kis Rault, aki válaszképpen szórt egy középtávolit. A 8. percben Thompson szerezte az első távolinkat (18-21). Nem tudtuk megakadályozni a vendégtámadásokat, így gyorsan elhúztak 10 ponttal (18-28). Az utolsó percben Szabó hármasával és Thompson 2+1-vel zárkóztunk (24-28). Az utolsó másodpercekben Ware büntetiővel és Thompson labdaszerzésével ledolgoztuk hátrányunkat és kiegyenlítettünk (28-28).

Két gyors szolnoki kosárral kezdődött a második negyed. Ware passzából Bagó ziccerezett (30-32). A 12. perc elején Gliebov egyenlített (32-32). A 14. percre Andric és Murphy pontjaival ellépett a Szolnok (32-39). A negyed felénél Milosevic hármasával, 9 ponttal vezettek a vendégek (32-41). A 16. percben nagyon kellett Thompson hármasa (35-41). Tóth közelijére Agafonov hármasa volt a válaszunk. Thompson nagyon akart és folyamatosan lehetetlen feladat elé állította a vendégjátékosokat. Büntetőivel három pontra zárkóztunk (40-43). Agafonov és Szabó pontjaira Benke válaszolt, majd Szabó hármasával kettő pontra zárkóztunk (47-49). Újabb Benke közeli és újabb Szabó tripla (50-51). A negyed hajrájában Milosevic hintett egy távolit, majd Gulyás és Andric is pontosan büntetőzött. Egy másodperccel a félidő vége előtt Ware büntetőivel egy pontra feljöttünk (54-55).

A nagyszünet után Andric kezdte meg a pontgyártást (54-57). A folytatásban mindkét csapat pontatlan volt, mintha bedeszkázták volna a gyűrűket. A 23. perc elején Agafonov egy triplával egyenlített (57-57). Agafonov küzdött meg Andriccsal és légiósunk büntetőivel újra nálunk volt az előny (59-57). A negyed felénél Szabó kosarára, Milosevic hármasa érkezett, majd Gliebov labdaszerzése után újra mi vezettünk (63-62). Elég volt egy kis ki kihagyás és egy téves bírói ítélet és Rowsey tripláival ellépett az Olaj (63-68). A 27. percben Vojvoda öt pontjával, tízzel mentek a vendégek (63-73). Thompson duplája törte meg a gólcsendünket (65-73). A vendégeknél Rowsey volt elemében és pontjainak köszönhetően ellépett az Olaj (67-80).

A záró negyed elején jól védekeztünk, de támadásban átok ült a fiúkon, hiszen minden dobásunk kiperdült. A 33. perc elején Airington triplájával növelte előnyét a vendégcsapat (67-83). Agafonov törte meg a gólcsendünket négy perc elteltével (69-87). 35 percig bírta Agafonov a palánk alatti lökdösődéseket és szövegelésért technikait kapott. Semmi sem akart sikerülni támadásban, a kihagyhatatlan is kimaradt. A 37. percben Agafonov hintett végre egy távolit (71-88). Murphy hármasával már húsz pontra duzzadt a Szolnok előnye. Agafonov látványosan blokkolta még Murphy-t, majd a fiatal Csák még szerzett egy triplát, amivel kialakult a75-96-ös végeredmény.

A második félidőben nem tudtuk támadásban ugyanazt hozni, mint az első félidőben és a Szolnok kihasználva a hibáinkat megérdemelten nyert.

Fotók: Bálizs Zsuzsa