A negyedik negyed végén döntötte el a mérkőzést a DEAC

Egy hét alatt harmadik mérkőzésünket játszottuk. Debrecenben a 3. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótoltunk.

DEAC – Zalakerámia-ZTE KK 81-72 (15-20, 22-19, 25-19, 19-14)
Debrecen, zárt kapuk mellett. Jv: Földházi, Söjtöry, Tóth C.

DEAC: Moody 18/9, Somogyi, Guyton 2, Hines 17/9, Tóth Á. 14. Csere: Molnár M. 4, Drenovac 16/3, Moore 8/6, Neuwirth, Polyák 2. edző: Kovács Adrián.

Zalakerámia ZTE KK: Duren 19/6, Bonifert 5, Delas 13/6, Vuko 2, Szabó 12/6. Csere: Gleen 16, Donaldson 5, Polster. edző: Luca Bechi.

Hines nyitott egy triplával, amire Delas válaszolt (3-3). Sikerült jól elkapnunk a ritmust és Duren és Delas pontjaival a 3. percben átvettük a vezetést (7-9). Jól védekeztünk, a fiúkon látszott az akarás. A házigazda sokat hibázott és látszott, hogy kevés idejük volt pihenni. Glenn pontjaival tartottuk előnyünk és megnyertük a negyedet (15-20).

A második negyed elején próbáltuk magunk mögött tartani a hazaiakat, ami a 13. percig sikerült is. Ekkor Moore triplájával fordított a DEAC (25-24). Nem hagytuk magunkat és Duren közelijével és Glenn zsákolásával fordítottunk (27-28). Drenovac kapta el a fonalat és vitte előre csapatát. A 18. percben Delas és Szabó is triplát szerzett (34-37). A negyed végén Hines egyenlített, de Szabó Zsolt közelijével megnyertük a félidőt (37-39).

A nagyszünet után Moody fordított egy távolival, de Bonifert közelijével és Duren triplájával visszavettük a vezetést (40-44). A folytatásban Szabó kosaraival tartottuk távol a Debrecent. A negyed felénél Donaldson duplájával, öt ponttal jártunk ellenfelünk előtt (47-52). A 27. percig felváltva vezettek a csapatok, majd egy 7-2-es negyedvégi hajrával került előnybe a DEAC (62-58).

A záró negyed elején Duren és Glenn pontjaival tartottuk magunkat. A 33. percben Duren hármasával átvettük a vezetést (67-68). Hines triplájával újra a hazaiak vezettek. A negyed második felében Tóth Ádám büntetőivel szilárdította meg előnyét a DEAC (76-69). A hajrában próbáltunk még visszakapaszkodni, de a hazaiak pontosabban játszva megnyerték a mérkőzést (81-72).