Zalakerámia ZTE KK – Sopron KC 79-93 (20-26, 18-22, 21-29, 20-16)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mellett. Jv.: Cziffra, Tőzsér, Minár.

Zalakerámia ZTE KK: Simon 9, Bonifert 12/12, Delas 7/6, Vuko 20/6, Glenn 14. Csere: Szabó 4, Polster, Plézer 13/6, Völgyi. Edző: Ante Nazor.

Sopron KC: Jackson 16/9, Thompson 20/12, Fazekas 7, Borisov 20/9, Wideman 19. Csere: Jogela 11, Sitku, Werner, Popadic. Edző: Konstantinos Flevarakis.

Mindkét oldalon volt hiányzó, nálunk Duren, a vendégeknél Supola ült civilben a kispadon.

Fazekas duplájára Bonifert triplával válaszolt az első percben (2-3). A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, nem volt nagy iram. Thompson kapta el a fonalat és Widemannal kiegészülve vitték előre a Sopront. Vuko és Simon pontjaival a 8. percben kiegyenlítettünk (18-18). A hajrában 8-0-s futással elléptek a vendégek. A negyedet Szabó közelije zárta (20-26).

Beragadtunk a második negyed elején, három percig nem szereztünk kosarat. A soproniak 7-0-s rohanását Bonifert törte meg egy távolival (23-33). A negyed feléhez érve Glenn büntetőivel zárkóztunk (27-33). A 16. percben Bonifert harmadik triplájával hat pontra zárkóztunk (30-36). A hajrában nem védekeztünk jól és könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek. Hiába volt Vuko utolsó pillanatos triplája a 19. percben a negyedet a Sopron nyerte és tíz pontos előnnyel várhatta a folytatást (38-48).

A nagyszünet után is a vendégek játszottak pontosabban. Johnson és Wideman pontjaival fokozatosan távolodott az SKC. Hazai oldalon Vuko és Simon próbálta meg csökkenteni a különbséget. A negyed felénél már 20 ponttal ment a vendégcsapat (48-68). Nem tudtuk kivédekezni a soproni támadásokat, akiknél Borisov is felzárkózott társaihoz a pontszerzésben. A negyed végén Plézer kapta el a fonalat és egy duplát és egy triplát tett a közösbe (59-77).

Az előző negyed végi lendületünk megmaradt, Bonifert pedig egy hármassal köszönt be, majd Vuko toldotta meg egy duplával (64-77). A 33. percben Borisov szakította meg a sorozatunkat egy távolival (64-80). Szabó közelije után Borisov nem állt le és újabb triplát szórt, de ezúttal Plézernek is volt válasza (69-83). Kezdtük elkapni a ritmust és Montae és Plézer ziccereivel kilenc pontra zárkóztunk (75-84). A 37. percben Thompson egy dobócsellel tört kosárra, ami nagyon lépésnek tűnt (sporik nem így látták), de végül nem az lett, viszont 2+1-es akció igen. Ez volt a döntő pillanat, amikor újra tíz pont fölé kúszott a hátrányunk és innen már nem tudtunk még egyszer visszajönni. A Sopron végül megérdemelten nyert nagyon fontos mérkőzést idegenben.

Most hosszabb szünet következik, és ha jól alakulnak a dolgok, akkor december elején játszhatunk újra tétmérkőzést.