A Sopron ellen vívjuk a Göcsej Kupa döntőjét

Az 54. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa nyitónapján a Sopron KC nagy csatában nyert az Egis Körmend ellen. A második mérkőzésen együttesünk a Fürstenfeld Panters ellen szinte végig vezetve, meggyőző játékkal rukkolt első és jutott a szombati döntőbe.

Zalakerámia ZTE KK- BSC Raiffeisen Fürstenfeld Panters 113-62 (30-23, 21-18, 30-10, 32-11)
Zalaegerszeg, Jv: Ádám, Farkas, Győrffy

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 13/9, Csátaljay 7/3, Lekunas 21/9, Green 11/3, Tóth 13/3, csere: Keller 7/3, Mishula 13/6, Németh 5/3, Csuti 11/3, Szalay 8/6, Makkos 4, edző: Lubomir Ruzicka

Fürstenfeld: Manygo, Hunt 19/6, Wolf 4, Causwell 23/9, Cambell 11/3, csere: Leindecker 3/3, Dokmanovic 2, Leitgeb. edző: Flavio Priulla

Kicsit álmosan kezdtük a találkozót és a palánkok alatt nem igazán sikerült megállítanunk ellenfelünket. A 4. percben hétpontos előnyt szereztek az osztrákok (7-14). A negyed felénél sikerült egy jó szériát elkapni a fiúknak és sorozatban öt hármast (Hicks, Csátaljay, Lekunas, Tóth, Keller) szerezve átvettük a vezetést (22-19). Mishula pályára lépésével felgyorsult a játékunk és továbbra is jól dobtuk a távolikat (30-22).
Ahogy az első negyedet, a másodikat is komótosan kezdtük, de két perc elteltével sikerült ritmust váltani és tíz pont fölé növelni az előnyünk (37-25).  Mindkét csapat próbált több energiát fektetni a védekezésbe, így kevesebb könnyű kosarat szereztek a játékosok. Sokat járattuk a labdát, és sikerült tíz pont felett tartanunk a különbséget. Csuti és Szalay is bátran vállalkozott betörésekkel, melyeknek kosár, vagy gólpassz lett a vége. A félidőben magabiztosan vezettünk 51-41-re.

A félidőben két fiatal játékost köszöntöttek. Szücs József, a Zala Vármegyei Kosárlabda Szövetség elnöke a Zsíros Tibor díjat adta át a Zalakerámia ZTE KK 14 éve tehetségének Károlyi Zalánnak, míg a saját maga alapított dr. Katona György adta át a Kanizsai Vadmacskák SE kadet korosztályú játékosának Klinger Emmának.

Lendületes és pontosabb játékot kérhetett vezetőedzőnk a félidőben, mert a fiúk így tettek a harmadik negyed elején és a 24. percben már tizenkilenc ponttal vezettünk (65-46). Az időkérés sem segített a Fürstenfeld csapatán, hiszen szinte minden támadásból kosarat szereztünk és a 27. percben 77-46-ra vezettünk. A vendégek hat percig nem találtak a gyűrűnkbe, csak az utolsó percbe fordulva lépték át az 50 pontot (81-51).
A záró negyedben már pihentethette kulcsembereit Lubomir Ruzicka, hiszen tetemes volt az előny. A fiatalok pedig éltek a lehetőséggel és nem hagyták csökkeni a különbséget (93-53). A századik pontot Német Ákos szerezte egy távoli dobással (100-56). A második félidőben nagyobb tempót diktált csapatunk és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést és jutott a szombati döntőbe, ahol a Sopron KC lesz csapatunk ellenfele (113-62).