A Szeged kihasználta a hibáinkat

A bajnokság második fordulójában a Szeged vendégei voltunk. Reménykedtünk, hogy javítani tudunk…

Naturtex-SZTE-Szedeák – Zalakerámia ZTE KK 87–68 (19-12, 22-25, 27-19, 19-12)
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 800 néző, JV: Papp, Farkas, Radnóti

Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltic 15/3, Fortune 30/18, Csiric 16/6, Juhos 5, Sulovic 12. Csere: Révész 5/3, Wirth -, Kovács Á. 4, Vágvölgyi -. edző: Andjelko Mandic

Zalakerámia ZTE KK: Simmons 7, Horváth 6/6, Benke 4, Szabó 9/3, Radic 10. Csere: Mohácsi 12/6, Vaughn 8/6, Jeffers 12, Kis -. edző: Bencze Tamás

Jól kezdtek a hazaiak és Fortune vezetésével a 4. percben 11-6-ra vezettek. Radic pontjaival tartottuk a lépést. Lendületesen játszottak a hazaiak, míg mi nehezen találtuk a ritmust. A negyed végén Szabó duplájával alakult ki a hétpontos különbség (19-12).

A második negyed sokkal jobban sikerült, mint az első. Jobban is védekeztünk és a támadásaink is pontosabban lettek. Fokozatosan dolgoztak a fiúk a hátrány csökkentésén és végre távolról is betaláltunk Mohácsi révén. Csapatkapitányunk büntetőivel a 15. percben 31-25 volt a táblán. Jeffers és Simmons pontjaival a 18. percre két pontra zárkóztunk (34-32). A negyed végén próbált ellépni a Szeged, de Horváth hármasával mindössze négy pont maradt a csapatok között a nagyszünetre (41-37).

A harmadik negyed elején ismét a hazaiak akarata érvényesült. Fortune 3 és fél perc alatt 11/9 pontot szerzett és húsz pont közelébe nőtt a különbség (57-39). Jeffers és Mohácsi pontjaival próbáltunk zárkózni, de a negyed végére így is 12 pont maradt a különbség (68-56).

A záró negyed elején Szabó hármasával tízen belülre szűkítettük a hátrányunk (68-59). Fogcsikorgatva küzdöttünk meg minden pontért. A 36. percig állandósult a tíz pontos hazai előny.  A hajrában jobban koncentráltak a hazaiak és megérdemelten nyerték meg a találkozót (87-68).

Bencze Tamás: - Volt két olyan öt percünk, amit elveszítettünk. Meg kell néznünk, ennek mi az oka, de a maradék időben a koncentrációval nem volt baj, nem volt rossz a játékunk. Volt reményünk arra, hogy szorosabb legyen a meccs, de sok energiánkat felemésztett, hogy felzárkózzunk, a Szeged pedig kihasználta a hibáinkat.

Köszönjük szurkolóinknak, hogy elkísérték csapatunkat Szegedre és buzdították a fiúkat a mérkőzésen!

Gyorsan kell valamit kitalálnia Bencze Tamásnak, mert nyakunkon a szerdai Paks és a vasárnapi Alba Fehérvár elleni mérkőzés.

Fotók: Bálizs Zsuzsa