A vártnál könnyebben sikerült legyőznünk a Szegedet

A középszakasz első mérkőzésén a jó formában lévő Naturtex-SZTE Szedeák együttesét fogadtuk. Lélektanilag fontos mérkőzés következett, ami a csapat jól kezelt és magabiztos második félidei játékkal meg is nyert.

Zalakerámia ZTE KK- Naturtex-SZTE Szedeák 82-55 (20-17, 19-13, 24-13, 19-12)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok
Jv: Pálla Z., Praksch P., Kulcsár T. (Forrai)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 6, Vaughn 17/15, Benke 11, Szabó 10/6, Radic 14, csere: Mohácsi 10/3, Horváth 6/6, Mikovic 6, Kis-, Doktor 2, Kovács B.-, Kovács K.-, edző: Bencze Tamás

Naturtex-SZTE Szedeák: Boltic 11/3, Fortune 4, Ciric 12/3, Sulovic 8, Juhos 10, csere: Wirth 3, Vágvölgyi 3, Kovács A. 2, Mike 2, Meleg-, Bonifert-, Kovács J.-, edző: Andjelko Mandic

Egyetlen kérdés volt csak a találkozó előtt, hogy a Debrecenben megsérült Kinney tud-e játszani. Amerikai irányítónk lába rendbe jött így a kezdőben kapott helyet.
Ciric büntetőjével a Szeged szerzett vezetést, majd Benke szerzett egy közelit (2-1). A védőink lemaradtak Juhosról és könnyű kosarat szerzett, majd az újabb vendég támadás végén újra a center volt eredményes (2-5). A 3. perc elején Szabó egy hármassal egalizált (5-5). Radic büntetőire Boltic, majd Ciric közelije érkezett válaszul (7-9). A negyed felénél Szabó védekezett jól Sulovicson,Vaughn pedig egy távolit szerzett (10-9). A védekezésünk rendben volt, de támadásban sokat hibáztunk. Ciric duplájával és Sulovic büntetőivel próbált meglépni az SZTE, de Radic közelije a legjobbkor jött (12-13). Ciric büntetőire Radic közelije és Vaughn betörésből szerzett kosara érkezett (16-15). A 8. perc elején Fortune első pontjaival újra a vendégek vezettek (16-17). A negyed utolsó percében Mikovic és Mohácsi pontjaival ragadtuk magunkhoz a vezetést (20-17).

Mohácsi 2+1-es akciójával kezdtük a negyedet, amire Juhostól jött a válasz vendégoldalon (23-19). Boltic egy rossz lépés után fájó bokával sántikált a kispadra. Megremegtek a dobó kezek mindkét oldalon. A negyed felénél Fortune duplája zökkentette ki a vendégeket, míg nekünk a ziccerek sem sikerültek (25-21). Bencze Tamás időt kért. Benke egy nagy rohanással és 2+1-el fejezte be az akciónkat, majd Vágvölgyi is hasonlóan tett a másik oldalon (28-24). A 17. perc elején Círic közelijével zárkózott volna a Szeged, de Vaughn egy távolival hűtötte le a vendégeket (31-26). Boltic kis pihenő után sikeres büntetőkkel tért vissza a pályára (31-28). A 18. percben Benke büntetőire Wirth ziccere érkezett, majd Vaughn szórt egy újabb triplát (36-30). Vaughn negyedik hármasával, kilencpontos előnnyel várhattuk a folytatást (39-30).

Sulovic közelijével indult a harmadik negyed, majd Vaughn játszi könnyedséggel verte be az ötödik hármasát (42-32). Sulovic újabb közelije után, Radic duplájával már 10 ponttal vezettünk (44-34). A 23. perc elején Boltic szerzett egy újabb ziccert, majd Radic kosara után a vendégek időt kértek (48-36). Ciric hármasára Benke ziccere érkezett válaszul, így maradt a tíz pont feletti vezetésünk (50-39). A 26. perc elején Radic növelte a különbséget, majd egy perccel Szabó szerzett egy duplát. Horváth Ákos hármasával már 18 pontra duzzadt az előnyünk (57-39). Szegedi időkérést követően Boltic büntetőzött pontosan, majd Szabó hintett egy távolit (60-41). A negyed végén Sulovic duplájára Horváth Ákos trojkája érkezett, ami 20 pontos előnyt eredményezett csapatunknak (63-43).

Horváth lepördülő hármasát Mikovic tette vissza pontosan, majd egy jó védekezés után Mohácsi szerzett egy távolit (68-43). A 32. perc elején Boltic szerzett egy távolit, majd Juhos duplája után időt kértünk (68-48). A 34. perc elején Kinney passzolni szeretett volna és erősen meglőtt labdája a védők kezéről a gyűrűben kötött ki. Juhos, majd Mikovic pontjai következtek (72-50). A 35. percben Doktor Péter is lehetőséghez jutott. Kinney zsákolása után Radic büntetőzött pontosan és a helyére Kovács Benedek érkezett. Benke és Mohácsi mellett csak fiatalok voltak a parketten. A 38. percben Doktor passzából Benke zsákolt (78-50). Wirth büntetője és Kovács duplája csökkentette a vendégek hátrányát (78-53). Az utolsó másfél percre Kovács Kristóf is lehetőséghez jutott. Doktor büntetőire Mike egy közelivel válaszolt, majd egy Mohácsi ziccer zárta a találkozót (82-55).

Szorosabb első félidő után a harmadik negyedben eldöntöttük a mérkőzést és megérdemelten nyertünk.

Fotók: Bálizs Zsuzsa