A végén visszajöttünk a meccsbe, de fordítani nem tudtunk

A 22. fordulóban az Oroszlány vendégei voltunk. Szerettük volna megismételni a Körmend elleni jó játékot, de ez most nem sikerült.

OSE Lions – Zalakerámia-ZTE KK 86-81 (24-19, 20-17, 21-20, 21-25)
Oroszlány, zárt kapuk mögött. Jv.: Papp P., Ádám, Györfy.

OSE Lions: Washington 20/6, Kucsora 3/3, Bíró 6, Abell 9/3, Bailey 17. Csere: Garamvölgyi 5, Anderson, Morgan 8, Illés 14/12, Mucza 4. edző: Sebastjan Krasovec.

Zalakerámia ZTE KK: Duren 3/3, Bonifert 3/3, Donaldson 18/9, Vuko 2. Gleen 14. Csere: Szabó 12/6, Wiggs 23/6, Völgyi, Simon 6/6. edző: Luca Bechi.

A mérkőzés elején sokkal jobban koncentrált az OSE és hamar 8-2-re elléptek. Az időkérés sem hozott változást a játékunban, hiszen Bailey és Abell pontjaival a negyed felénél 15-4-re vezetett a házigazda. Szabó ismét a padról beszállva, csakúgy, mint a Körmend ellen, hozott új lendületet. Csapatkapitányunk hamar 5 pontot tett a közösbe, majd Bonifert és Simon is triplát hintett és próbáltuk tapadni ellenfelünkre (22-17). A negyed végén Morgan és Wiggs büntetőzött, így maradt az ötpontos különbség (24-19).

A második negyed elején ismét Morgan és Wiggs büntetőzhetett és most sem hibáztak (26-21). Továbbra sem találtuk a játék ritmusát és folyamatosan futottunk ellenfelünk után. A 13. percben Garamvölgyi büntetőjével tíz pontra nőtt a hátrányunk (33-23). A negyed második felében Donaldson kezdett magára találni és Glennel kiegészülve tartották csapatunkat meccsben (39-33). A félidő hajrájában pontosabban játszva tartotta előnyét az OSE (44-36).

A nagyszünet után Washington egy triplával, majd egy duplával nyitott (49-36). A 23. percben szereztük első pontjainkat a negyedben Duren triplájával, akinek némi meglepetésre ez volt az első találata. Agresszívebben játszott az OSE és ez védekezésben és támadásban is meglátszott. A 24. percben Washington újabb távolijával kezdett kinyílni az olló (57-41). Wiggs, majd Szabó pontjaival próbáltuk rendezni a sorainkat, de a hazaiaknak mindig volt egy válasz kosaruk (65-52). A hajrában Donaldson és Glenn pontjaival tíz ponton belül fordulhattunk a záró negyedre (65-56).

Illés tripla és Bíró dupla –így indult az utolsó felvonás (70-56). Próbáltunk ritmust váltani, de sok hibával játszottunk. A 33. percben Simon, majd kicsivel később Donaldson szórt távolit és így hét pontra feljöttünk (74-67). Wiggs vette hátára csapatunkat és gyorsan öt pontot szerezve megközelítettük az OSE-t. A 36. percben Szabó közelijével lőtávolon belülre kerültük (77-74). A remek napot kifogó Illés triplája döntőnek bizonyult, mert az utolsó két percben már nem tudtunk újítani és habár visszajöttünk a meccsbe, fordítani már nem volt elég erőnk.