A 9. fordulóban a hazai pályán még veretlen KTE otthonában léptünk pályára.

KTE Duna Aszfalt-Zalakerámia ZTE KK 80-75 (22-20, 15-16,20-20, 23-19)
Kecskemét, Jv: Kapitány, Győrffy, Nyilas

KTE Duna Aszfalt: Wittmann 14/3, Derasimovic 15/3, Thomas 6, Djurasovic 24/15, Karahodzic 15, csere: Révész 2, Kucsera 2, Vukcevic 2, Lewis -, edző: Forrai Gábor

Zalakerámia ZTE KK: Doktor 2, Johnson 18/12, Williams 21/18, Szabó-, Agafonov 14, csere: Djuric 6, Simon 8/3, Gulyás 2, Bagó 4, edző: Bencze Tamás

Agafonov nyitotta a kosarak sorát, majd hazai oldalon Derasimovic köszönt be egy gól jó plusz faulttal, de a büntetőt nem dobta be (2-2). A 2. percben Williams büntetőjével vezettünk (4-5). A folytatásban Djurasovic kosaraival próbált ellépni a KTE, de Williams hármasával tartottuk a lépést (9-8). Révész közelije után Johnson egy távolival egyenlített (11-11). Djurasovic újabb triplájával és Kucsera duplájával, öt ponttal vezetett a hazai csapat (16-11). Djuric büntetője után Simon labdát csent Djuric pedig zsákolt és újra közel kerültünk ellenfelünkhöz (16-14). A 8. perc elején Agafonov egy szép leválás után egyenlített (16-16). Derasimovic és Karahodzic pontjai között Simon két büntetője ékelődött be (20-18). Az utolsó fél percbenKarahodzic közelijére még volt válaszunk, Simon passzából Gulyás ziccerezett (22-20).

Wittmann nyitotta a második negyedet egy ziccerrel (24-20). Agafonov nagyot küzdött Karahodziccsal, előbbi már a harmadik faultot követte el (egy kicsit korán). Karahodzic büntetője után Johnson triplájával zárkóztunk, de a válogatott centert nem tudtuk megállítani az újabb kosárszerzésben (27-23). A 14. perc elején Johnson már a harmadik tripláját szerezte (28-26). Derasimovic duplája után Bagó ziccerezett pontosan Johnson passzából (30-28). A negyed felénél Thomas középtávolijával tartotta előnyét a KTE (32-28). Johnson kapott egy kis pihenőt. Egy rossz passz után gyorsindulásból kaptunk kosarat, majd Williams hintett egy triplát, hogy le ne maradjunk ellenfelünktől (34-31). Tripladobásokkal próbálkoztak mindkét oldalon, de nem igazán sikerültek. Simon passzából Bagó volt eredményes egy perccel a félidő vége előtt (34-33). Derasimovic csak egy büntetőt értékesített, míg Simon újabb pontos passzából Djuric egyenlített faulttal együtt (35-35). Karahocic zsákolt még egyet, Simon pedig egy kiharcolt fault után csak egy büntetőt értékesített, így a KTE mehetett előnnyel a nagyszünetre (37-36).

Djurasovic triplával nyitott a nagyszünet után, majd Agafonov és Williams egy 7-0-s rohamot vezényelve előnybe hozta csapatunkat (40-43). Karahodzic egy 2+1-es akcióval egyenlített, de Williams újabb távolit szerzett (43-46). A negyed felénél újra egyenlítettek a hazaiak, majd Johnson büntetőivel fordítottunk (47-48). A folytatásban Agafonov és Djuric büntetőivel távolodtunk, de nem sokáig tudtuk megtartani az előnyünket, mert Karahodzic és Thomas pontjaival egyenlített a KTE (51-51). A 27. percben Johnson triplájával újra nálunk volt az előny, de Derasimovic egy 2+1-es akcióval egyenlített (54-54). Az utolsó percen belül Simon duplájával kerültünk előnybe, de Djurasovic triplájával maradt az egy pontos előny a Kecskemétnél (57-56).

Derasimovic duplájával kezdődött a záró negyed, majd Agafonovnál lépéshibát láttak a sporik, de a hazaiak nem tudtak élni a lehetőséggel. A 32. percben Agafonov palánkos duplájával egy pontra zárkóztunk (59-58). Doktor Peti remek lefordulás után szerzett ziccert, majd Djurasovic triplájával vette vissza a vezetést a KTE (62-60). Hazai időkérés után Derasimovic és Williams is triplát szerzett, majd Wittmann talált a gyűrűnkbe Agafonov mellett. Johnson elcsente Thomas kezéből a labdát és könnyű kosarat szerezve továbbra is ott voltunk a KTE nyakán (67-65). A 36. percben Wittmann büntetőjével állt vissza a négypontos különbség (69-65). Williams labdát szerzett Derasimovicstól és fontos triplát szerzett (69-68). Sajnos Wittmann is magára talált és ő is triplát szerzett. Dirk lelhetetlen pozícióból szerzett faulttal együtt kosarat, de a büntetője kimaradt (72-70). Két perccel a vége előtt Wittmann harcolt ki egy faultot Johnsontól tripladobás közben. Wittmann mindhármat bedobta, majd Simonnak kis szerencsével beesett a triplája (75-73). Djurasovic gyömöszölt be egy közelit faulttal együtt, majd Johnson szerzett egy könnyű ziccert (78-75). Az utolsó percen belül többször is volt lehetőségünk közelebb kerülni, de nem sikerült kosarat szereznünk. 12 másodperccel a vége előtt Djurasovicsnak odaütöttünk, aki nem hibázott a büntetővonalról (80-75). Doktor dobása kimaradt a végén, így a Kecskemét nyerte az idegek csatáját.