A veretlenek csatája következik

A Forest 47.Nemzetközi Kosárlabda Göcsej kupa második napján a MAFC ellen játszottunk.

MAFC - Zalakerámia ZTE KK 79-96 (20-22, 16-24, 19-24, 24-26)

MAFC: Smith 17/6, T. Petty 5/3, Lakits 8, Kovács 17/6, Poscic 16. Csere: Molnár Ma. 8/3, Pápai 6, Bordács 2, Molnár Má. -, Jó -, Fehér -.edző: Garai Péter

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 11/3, Velkey 16/12, Benke 19/6, Szabó13, Drungilas 14. Csere: Mohácsi 18/12, Kis 3/3, Gáll -, Olasz 2. Edző: Bencze Tamás

Szoros első negyedet hozott a találkozó. A fővárosiak bátran játszottak és vezettek is. Mohácsi triplájával billent át a mérleg nyelve és innentől a ZTE vezetett. A második negyedben már pontosabban játszottak a fiúk, mondhatjuk, hogy ekkor vették fel az utazó sebességet és fokozatosan húztunk el ellenfelünktől. Ubilla gólpasszai, Benke és Drungilas közös akciója hozta lázba a közönséget. A félidőre tíz egységgel jártunk a MAFC előtt (36-46).

A harmadik negyedben Velkey remek megmozdulásainak tapsolhattunk. Már tetemesnek volt mondható az előnyünk, amikor némi kihagyást követően felzárkóztak a vendégek. Bencze Tamás rendet tett a fejekben és minden visszaállt a rendes kerékvágásba és magabiztosan vezettünk (55-70). A záró negyedben mindent megpróbáltak a fővárosiak, de Mohácsi és Velkey triplái nem engedték közelebb őket. A vége biztos győzelem és így a másodi nap után is veretlenül áll a csapatunk.

A nap másik mérkőzésén: Astrum Levice - Vasas Budapest 76-78 (18-24, 16-16, 9-12, 33-26)

A Forest 47. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa harmadik, egyben záró napján, a torna záró mérkőzésén a veretlenek csatáján dől el kié legyen idén a rangos felkészülési torna serlege.

15.40. Vasas Akadémia- Zalakerámia ZTE KK.

fotó: Bálizs Zsuzsa