Akartunk, de ezúttal egyénileg és nem csapatként

Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 68–80 (17–15, 22–22, 17–18, 12–25)
Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, 2000 néző, Jv.: Cziffra Cs., Benczur T., Győrffy P. (Várhalmi Zs.)

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 22/6, Norfleet 14/3, Benke 13/3, Szabó Zs. 2, Drungilas 10/3. Csere: Mohácsi 3/3, Wright 4, Kis -.Edző: Bencze Tamás

Falco KC: Govens 18/3, Kovács P. 1, Váradi 10/6, Pustahvar 6, Zigeranovic 14. Csere: Medford 5/3, Barham 10/3, Tóth N. 8, Bognár 8. Edző: Srecko Sekulovic

Az ünnep ellenére szépen megteltek a lelátók a felsőház ötödik fordulójának rangadójára. Szurkolóink zászlókkal és hatalmas hangorkánnal fogadták a csapatot.

A mérkőzés feldobását egy 10 éves fiatalember, Szalai Zsombor végezte el születésnapja alkalmából.

Az első percekben agresszív védekezéssel kezdett a Falco és nem találtuk a ritmust. A vendégek a 3. percre Govens és Zigeranovic pontjaival 0-8-ra elhúztak. Bencze Tamás időkéréssel rendezte a sorokat és a 4. percben Norfleet hármasával elkezdtük a felzárkózást. A 6. percre Drungilas triplájával és Ubilla 2+1-es akciójával már nálunk volt a vezetés (9-8). A negyed hajrájában próbáltunk meglépni a vasiaktól, de három pontnál messzebb nem jutottunk (15-12). Az utolsó percben Barham egyenlített, majd Benke büntetőivel megnyertük a játékrészt (17-15).

A második negyed elején Ubilla duplájával növeltük előnyünket, amire Váraditól egy hármas érkezett (19-18). A 12. percben Drungilas remek passzából Benke zsákolt, majd egy hármast is szórt (24-18). Elkaptuk a ritmust és Drungilas, majd Norfleet pontjaival elléptünk a Falcotól (27-18). A 15. percben Pustahvar törte meg a vasiak pontcsendjét. A negyed hajrájában ismét elbizonytalanodtunk támadásban és a vendégek fokozatosan csökkentették hátrányukat és Tóth duplájával lőtávolságra közelítettek a nagyszünetig a vasiak (39-37).

A félidőben vastaps köszöntötte az U12-es korosztályos csapatunkat, akik a hagyományos olaszországi SPORTILIA 2017 torna címvédőjeként tértek haza.

A harmadik negyed elején Tóth egyenlített, majd Ubilla hintett egy távolit, amit Drungilas egy duplával toldott meg (44-39). Nem hagyta magát a Falco és Bognár, valamint Govens pontjaival fordítottak (44-45). A folytatásban felváltva vezettek a csapatok, de egyikük sem tudta leszakítani a másikat. A 28. percben Mohácsi hármasával jutottunk előnyhöz, de Govens két megmozdulásával fordított a vendégcsapat. A negyed végén Norfleet ziccerezett pontosan és így minimális előnnyel mehettünk neki a záró negyednek (56-55).

Az utolsó játékrész elején Govens és Zigeranovic kosaraival átvette a vezetést a Falco (56-59). Mindent megpróbáltunk, de nem jöttek be a kinti dobásaink és közelről sem céloztunk hatékonyan. A 34. percben Norfleet közelijével két pontra zárkóztunk (61-63). A negyed felétől pontosabban játszott a vasi alakulat, míg mi védekezésben és támadásban is leblokkoltunk. A Falco fokozatosan ellépett tőlünk és végül 12 ponttal bizonyultak jobbnak a lefújás pillanatában (68-80).

Köszönet a szurkolóinknak, akik ma is kitettek magukért és sportszerű keretek között buzdították a fiúkat!