Az Alba extra dobóformája döntött

A 17. forduló nyitómérkőzésén a TV kamerái előtt léptünk pályára Székesfehérváron. Csapatunkban már az első negyedben bemutatkozott Milija Mikovic.

Alba Fehérvár- Zalakerámia ZTE KK 98-86 (31-20, 21-19, 21-23, 22-24)
Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, Jv: Kapitány, Pálla, Boros.

Alba Fehérvár: Harris 8/6, Hill 3, Simpson 22/15, Keller Á. 9/6, Lóránt 22/9, csere: Filipovics 8/6, Kovács 5/3, Pointer 6, Keller I. 5/3, Horton 10, edző: Branislav Dzunic

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 10, Vaughn 8/6, Benke 16/6, Szabó 7/3, Radic 28/12, csere: Mohácsi 9/3, Horváth 6/6, Mikovic 2, Kis-, edző: Bencze Tamás

Simpson és Lóránt hármasaival megadták a hazaiak a mérkőzés alapritmusát. A 2. perc elején Kinney szerezte az első kosarunkat (6-2). Szabó hármasával közelítettünk, de Simpson újabb hármasával és bónusz büntetőjével távolodott a Fehérvár (11-5). Nem hagytuk magunkat leszakítani és Benke gól+büntető kombójával és Szabó közelijével egy pontra zárkóztunk (11-10). A 4. percben Lóránt második hármasát dobta, majd Radic is megszerezte első pontjait (14-12). Lórántot nem tudtuk tartani és a válogatott center 12 pontot vállalt csapata pontjaiból (20-12). Bencze Tamás időt kért. Lóránt büntetőjére Szabó válaszolt visszapöckölve Benke rontott kísérletét. Sajnos a hazai hármasok ellen nem tudtunk mit kezdeni. Előbb Kovács, majd Filipovics is szerzett egy-egy távolit (27-14). Az Alba 8 perc alatt hat távolit dobott, míg nekünk mindössze egy sikerült. A 8. percben először lépett pályára csapatunkban Mikovic. A hajrában Pointer és Hunter kosaraira Horváth és Radic is hármassal válaszolt (31-20).

Radic közelijével kezdtük a második negyedet, amire Filipovics válaszolt. Sok volt a rontott kísérlet mindkét oldalon. A 12. perc elején Pointer közelijével növelte előnyét az Alba (35-22). Sajnos támadásban nagyon visszaestünk és az hazaiak fokozatosan növelték az előnyüket. Lóránt és Harris pontjaival, 18 ponttal ellépett az Alba, amit már Bencze Tamás sem nézhetett tétlenül és időt kért. Sajnos nem változott a játék képe a folytatásban sem. Keller Iván sorozatban öt pontot szerzett és 20 pontra nőtt a hátrányunk (46-25). Jöhetett az újabb időkérés. Benke szerzett egy távolit a 17. perc elején, majd Mohácsi tett hasonlóan (48-31). Dzunic is időt kért a kettő tripla után. Jó védekezés és újabb Mohácsi hármas következett (48-34). Az utolsó percen belül Vaughn tiszta ziccert hibázott, majd Horton szerzett könnyű kosarat. Radic közelijére ismét Horton válaszolt, de az utolsó pillanatban Vaughn javított és egy hármassal zárta a félidőt (52-39).

Az első félidőben 23/9 pontot hozott a két kispad.

Simpson középtávoli kosarával indult a harmadik negyed, majd Benke lépte át a tízpontos határt két büntetőjével (54-41). Benke pöckölte be Mohácsi hármas kísérletét, amire Lóránt válaszolt egy ziccerrel. A 23. perc elején Kinney sapkázta le Harrist, majd Mohácsi hintett egy hármast (59-47). A másik oldalon Keller és Simpson is triplát szerzett, utóbbi faulttal együtt (63-47). Kinney egy nehéz helyzetből szerzett középtávolit, majd egy időre mindkét oldal felfüggesztette a pontszerzést (63-49). A 26. perc elején Pointer törte meg a kosárcsendet, majd Mikovic is megszerezte első pontjait (65-51). Rossz védekezés és pontatlan támadások után Simpson és Horton is zsákolt, vezetőedzőnk pedig időt kért (69-51). A 28. percben jó védekezés után Benke passzából Horváth Ákos szerzett triplát, majd újabb labdaszerzés után Vaughn is hármast szórt (69-57). A végén Radic is szerzett egy távolit, de Filipovics utolsó pillanatos hármasa nem kellett volna (76-62).

Kinney indíthatta az első támadást az utolsó negyedben és Radic pedig egy duplával kezdett. A fehérváriak Harris triplájával tartották előnyüket, majd Kinney ziccerezett pontosan (79-66). A 32. perc elején Benke hármasával és Radic közelijével tíz pont alá zárkóztunk (79-71). A 34. percben Kinney ziccerével hét pontra csökkent a hazai előny. Keller hármasára Radic válaszolt egy távolival. Újra felpörgött a mérkőzés, de rossz megoldásokat választottunk támadásban, míg Simpson nem hibázott és hármast hintett (86-76). A negyed felénél Benke csak egyik büntetőjét értékesítette, míg a visszatámadásból Lóránt szerzett egy hárompontost (89-77). Időt kértünk, hiszen rendezni kellett a sorainkat. A 37. percben Kinney büntetőivel csökkentettük hátrányunk (89-79). Lóránt büntetőire Radic egy szép lefordulásból szerzett közelivel felelt, majd Simpson hármasára tudott hasonlóval válaszolni (94-84). A 38. perc elején Mohácsi távolija kipördült, Harris-é sajnos nem (97-84). A találkozó utolsó percébe kanyarodva Radic szerzett egy közelit. Az utolsó pontot Simpson szerezte egy büntetőből (98-86).

Végig vezetve nyert az Alba, de csapatunknak volt tartása és 20 pontról is fel tudtunk állni. Sajnos a fordítás nem sikerült, de így is minden tisztelet a fiúknak és természetesen a csapatot elkísérő szurkolóinknak is!