Az Alba Fehérvárt is legyőztük!

Az idei utolsó hazai bajnokin az Alba Fehérvár csapatát fogadtuk. Jó első félidőt követően izgalmas végjátékban sikerült újabb fontos győzelmet szereznünk.

Zalakerámia ZTE KK- Alba Fehérvár 88-86 (28-19, 22-20, 18-24,20-23)
Zalaegerszeg, Jv: Cziffra, Nagy, Boros

Zalakerámia ZTE KK: Bibbins 5/3, Johnson 20/12, Williams 23/15, Szabó 7/3, Agafonov 20/3, csere: Simon 3, Bagó 1, Djuric 9/3, Gulyás -, edző: Bencze Tamás

Alba Fehérvár: Ljubicic 7, Govens 19/6, Markovic 9/6, Cupkovic 1, Csorvási 13, csere: Guyton 30/18, McDuffie 2, Lukács -, Molnár 5, edző: Jesus Ramirez

Egy eladott labda után Govens hármasával került előnybe a vendégcsapat, majd Agafonov és Szabó kosaraival hamar fordítottunk (4-3). Az Alba távoli dobásokkal próbálkozott, sikertelenül, míg nálunk folyt a labda. A negyedik perc elején Markovic és Johnson is hintett egy távolit (11-6). Szabó is beköszönt távolról, Csorvási meg közelről (14-10). A negyed feléhez közeledve Williams is megszerezte első pontjait (16-10). A 6. percben Govens-t szerelte Agafonov, Szabó közelije után a vendégek időt kértek (18-10). Az időkérés után jó védekezés és Johnson kosara után már tíz pontos előnyt mutatott a tábla (20-10). Ljubicic büntetői után Williams egy remek betörés után állította vissza a különbséget (22-12). Csorvási verte meg centerben Bagót és faulttal együtt szerzett kosarat (22-15). Próbáltuk gyorsítani a játékot, de ponttalanul passzoltunk, Bencze Tamás időt is kért. Az alba megnyomta a negyed végét és- négy pontra zárkózott, de Bibbins büntetőivel és Johnson triplájával visszavetettük a lendületüket (28-19).

A második negyedet is Govens pontjaival nyitották, szintén hármat szerzett, de két részletben. Gulyás labdaszerzése után Djuric ziccerezett, majd Molnár pontjaival zárkóztak a vendégek (30-25).  Kapkodó volt a játékunk, de az Alba sem játszott jól. Williams második kísérlete már sikerült a triplavonalon kívülről (33-25). A 14. percben vendég időkérés után Szabó kihagyott egy közelit, Gayton válaszként egy triplát szerzett (35-28). Jó ritmusban játszottunk és Agafonov közelijével és Williams triplájával távolodtunk (40-28). Szabó sportszerűtlen hibája sem vetett vissza csapatunkat, sőt Djuric előbb egy triplát, majd egy duplát is szerzett (45-30). Csorvási és Guyton pontjai után időt kértünk (45-34). Williams triplával nyitottuk a hajrát, amire Markovicsnak volt válasza. Djuric büntetőzhetett fél perccel a nagyszünet előtt: egyrészt mert faultolták, másrészt Markovic technikaija miatt (50-36). Gayton egy közelivel állította be a félidei eredményt (50-39).

A nagyszünet után próbálta diktálni a ritmust az Alba és Csorvási és Guyton pontjaival zárkóztak. Közte Bibbins is megszerezte első egerszegi hármasát (53-44). A vendégek harcosabb védekezése nem ízlett nekünk és megtorpantunk egy picit. Agafonovon Govens lógott, de így is bedobta faulttal együtt (56-46). A 24. percben Govens büntetőivel és közelijével az Alba mozdult el előbb a holtpontról (57-50). A negyed felénél Guyton ziccere után időt kellett kérnünk (57-52). Simon egy remek ziccerrel törte meg a gólcsendünket (59-52). Visszaesett a játékunk, nem ültek a dobásaink és a vendégek Guyton triplájával lőtávolba értek (59-56). Egy újabb eladott labda és egy Govens kosár és minimálisra csökkent a csapatok közti különbség (59-58). A 28. perc elején Johnson hármasával realizáltunk, majd felváltva potyogtak a kosarak. Az utolsó percbe kanyarodva Agafonov büntetőzött pontosan, majd Simon harcolt ki egy sportszerűtlent Govens-sel szemben, de csak egy büntetőt értékesített (67-62). Agafonov büntetőjével zárult a negyed (68-63).

A feszültség nem csökken, sőt nőtt a záró negyedre. Vélelmezhető faultot kapott Agafonov, Markovic csak egyik büntetőjét értékesítette (68-64). Nem találtuk a ritmust támadásban. A 32. percben Molnár és Ljubicici pontjaival kiegyenlített az Alba, sőt Guyton közelijével a vezetést is átvették (68-70). Három perc elteltével, Williams triplájával vettük vissza a vezetést (71-70). Williams és Johnson büntetőivel tartottuk előnyünket (74-70). Agafonov vetődve szerzett labdát, Williams meg egy nagyon fontos triplát (77-70). Guyton hármasaival újra egy pontra feljött az Alba, de Johnson gyorsan lehűtötte őket egy triplával (80-76). Izgalmas hajrá állt előttünk. Csorvási büntetői után Agafonov előbb egy duplát, majd egy triplát is szerzett (85-78). Nem nyugodhattunk meg, hiszen Govens faulttal együtt szerzett triplát, de a büntetőt nem dobta be (85-81). A visszatámadásból Williams fontos ziccert szerzett szintén faulttal együtt (88-81). Markovic gyors kosara után próbáltunk játszani az idővel, de eladtuk a labdát és Guyton triplájával újra meccsben voltak a vendégek (88-86). A végén mindkét csapat hibázott, Szabó pedig jó védekezésével nem hagyta, hogy kiegyenlítsen az Alba. Nagyon nehéz mérkőzésen, megharcoltunk az újabb győzelemért.

Fotó:Bálizs Zsuzsa