A középszakasz középház 6. fordulójában az Atomerőmű SE csapatát fogadtuk. Volt miért visszavágni nekik és ez végül sikerült is.

Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE 93-85 (27-14, 22-21, 23-24, 23-27)
Zalaegerszeg, Jv: Papp, Győrffy, Ádám (Forrai)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 24/9, Thompson 9, Green 18/9, Szabó 11, Agafonov 14, csere: Bagó 8, Doktor 9/9, Durázi -, Gulyás-, edző: Bencze Tamás

Atomerőmű SE: Kovács 21/9, Ruják 2, Faust 22/9, Eilingsfeld 5, Jevtovic 6, csere: Medve 9/3, Norfleet -, Williams 12, Horváth 8/6, edző: Branislav Dzunic

Az első perc végén Ware kezdte meg a pontok gyűjtögetését, amire Jevtovic egyből válaszolt (2-2). A folytatásban jól védekeztünk és labdaszerzésekből indulva 10-2-re elhúztunk.  Vendég időkérés után Eilingsfeld húzta látványosan a gyűrűbe Kovács kimaradt távoliját, majd Medve hármasával zárkóztak tovább a paksiak (10-7). Bencze Tamás is időt kért a negyed felénél, ami után Kovács kétszer is villant, míg nálunk Green szerzett egy távolit (13-12). A 7. perc elején Ware hármasával távolodtunk, majd Bagó szerzett egy közelit. Green 2+1-es akciójával, kilenc ponttal elléptünk (21-12). Elkaptuk a ritmust és Green, majd Szabó közelijével tíz pont fölé kúszott a vezetésünk. Thompson remek passzából Szabó ziccerezett a negyed végén (27-14).

Másfél perc elteltével Faust szerzett egy távolit, igaz Horváthnál nem vettek észre a sporik egy nyilvánvaló kétszer indulást (27-17). A 12. percben Thompson büntetőjével és közelijével léptünk előbbre, majd Faust villámgyorsan beszórt egy távolit (30-20). A 14. perc elején Ware tiszta helyzetből dobott újabb triplát (33-20). Harcosan játszottak a fiúk mind védekezésben, mind támadásban. A negyed felénél Agafonov büntetőivel növeltük az előnyünket (36-20). Sok hibával játszottak a vendégek és ezt mi jól használtuk ki. A 16. percben Eilingsfeld szedte le Green kimaradt hárompontos dobását, de Thompson kivarázsolta azt a válogatott játékos kezéből és könnyű ziccert dobott (38-20). Paksi időkérés után éppen Eilingsfeld 2+1-vel mozdultak el a holtpontról a vendégek (38-23). Kimaradt dobásainkat pontokkal büntette a Paks és a 18. percre tíz pontra zárkóztak (38-28). Időt kértünk, majd egész pályára kijöttek a vendégek megzavarva a labdafelhozásunkat. Thompson duplájával mozdultunk előbbre, majd „T” a harmadik faultja miatt a padra kényszerült. Kovács és Williams pontjaival zárkózott a Paks (40-34). Gyerekes hibák után tanári megoldásokkal és kosarakkal kerültünk újra tíz pont fölé (47-34). Medve büntetője után Agafonov közelijével zártuk a félidőt (49-35).

Faust előbb kihagyott két büntetőt, majd a másodikat visszaszedve szerzett egy duplát. Doktor Petitől egy tripla formájában jött a válasz, majd Jevtovic szerzett egy gyors közelit (52-39). Faust büntetője után Green és Faust is hárompontos dobott (55-43). A negyed feléhez közeledve Szabó pontjaival távolodtunk. Bagó remek centerezéssel, majd egy visszatett labdából szerzett kosárral bírta tapsra a közönséget. A 26. perc elején Doktor hármasával már 19 ponttal vezettünk (65-46). Jevtovic közelijével és Horváth triplájával közelített a Paks, de Bagó előbb remek horgot dobott, majd látványosan blokkolta Norfleet-et (67-51). A 28. percben Ware büntetői után Faust „kommunikált” nem megfelelően a közönséggel, így némi videózás után technikait kapott, amit Ware bedobott. A negyed végi közjáték minket zavart meg jobban és a vendégek faragtak a hátrányukon (70-58).

Ware elcsúszott, Faust meg zsákolt… így kezdődött a záró negyed. Agafonov gyorsan válaszolt, majd némi közjáték után Horváth szerzett kosarat, mi pedig időt kértünk (72-62).  A 32. perc elején Szabó sportszerűtlent kapott, Kovács csak egyik büntetőjét dobta be, de a bónusztámadásból újabb két pontot szerzett (72-65). Thompson kipontozódott, Ware pedig egy extra hármast szórt (75-65). A 34. percben Williams két közelijével jött fel a Paks (75-69). Hazai időkérés után Szabó tette vissza Green kihagyott dobását. Szétesett a játékunk és vendégek három pontra zárkóztak (77-74). A 37. perc elején Ware büntetői a legjobbkor jöttek (79-74). Újabb közjáték zavarta meg a játékot. Williams fellökte Agafonovot, majd videózás után ukrán játékosunk technikait, a paksi játékos sportszerűtlent kapott és a kiállítás sorsára jutott. Medve három büntetőjére, Agafonov kettője érkezett. Kovács közelijével kettő pontra olvadt az előnyünk (81-79). Green hármasa igazi tűzoltásként hatott. A 38. percben Medve büntetői után Ware is beszórt kettőt (86-81). Kovács büntetőire Doktor Peti idegnyugtató hármasa érkezett (89-83). Vendég időkérés után labdát szereztünk és Agafonov büntetőivel növeltük előnyünket (91-83). Az utolsó fél percben Agafonov közelijével állt vissza a rend és végül, ha nehéz hajrával is, de sikerült nyernünk.