Bravúrgyőzelem kellett? Megcsináltuk!

A bajnokság 24. fordulójában vasárnap este Sopronban vendégeskedtünk. Tíz pontos hátrányból felállva nagyon fontos győzelmet arattunk!

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 74-77 (17-16, 20-17, 17-21, 20-23)
Sopron, Novomatic Aréna, Jv: Kapitány G., Ádám J., Kovács N. (Fekete L.)

Sopron KC: Mills 16/9, Myles 17/6, Dénes-, Johnson 12/6, Spica 11, csere: Ruják-, Takács 9/3, Dufault 7/3, Tóth 2, edző: Dragan Alekszics

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 15/3, Norfleet 10/6, Benke 11/3, Szabó 12, Drungilas 8, csere: Mohácsi 20/18, Wright 1, Kis-, edző: Bencze Tamás

Drungilas büntetőivel és Norfleet közelijével négy ponttal kezdtünk a mérkőzés elején. Jól védekezve és pontosan támadva a 4. percre már tíz ponttal vezettünk (3-13). Dufault és Mills hármasával pillanatok alatt elolvad a megszerzett előnyünk. A 7. percre Tóth kosarával egyenlőt mutatott a tábla (13-13). Kicsit megtorpantak a fiúk támadásban és Johnson és Spica büntetőivel már ők vezettek néggyel. Az utolsó percen belülre érve Mohácsi hintett egy távolit kialakítva a negyed végeredményét (17-16).

A második játékrész elején Dufault duplájára Mohácsi egy távolival válaszolt és ezzel kiegyenlített (19-19). A 13. percig a Soproniak voltak mindig előnybe, de Drungilas két közelijével átvettük a vezetést (23-25). A negyed felénél Mills és Myles kapta el a fonalat és pontjaikkal meglépett a hazai csapat (35-29). Bencze Tamás időkéséssel próbálta megállítani a soproni rohamokat és szorosabb védekezésre ösztönözni a fiúkat. A 18. percre minimálisra olvadta a Sopron előny és Ubilla büntetőivel két pontra zárkóztunk (35-33). Az utolsó percben Johnson büntetőivel távolodott a hazai csapat. Az utolsó másodpercben Drungilas indította Norfleetet, aki remekül tette fel, de a labda lepörgött a gyűrűről, így maradt a négypontos hazai vezetés (37-33).

A nagyszünet után mindkét oldalon ziccerek maradtak ki, majd Ubilla egy tempóval zárkóztatta csapatunkat (37-35). Johnson hármasára Ubilla válaszolt egy hármassal, majd újra Johnson következett (43-38). A 24. percben Mills távolijával már nyolc ponttal vezettek a hazaiak, amikor időt kértünk (48-40). A 26. perctől feljavult a támadójátékunk. Mohácsi és Benke hármasával három pontra zárkóztunk (52-49). Soproni időkérés után Mohácsi hármasa már az egyenlítést jelentette (52-52). A negyed végén Spica két büntetőjére Benke egy közelivel válaszolt (54-54).

A záró negyed elején Takács szerzett két közelit, amire Norfleet és Mohácsi is távolival válaszolt (58-60). Összeállt a védekezésünk és jó ritmusban kosárlabdáztunk. A negyed feléhez közeledve Mohácsi már a hatodik hármasát süllyesztette el a soproni gyűrűben (58-63). Szabó duplájával már hét ponttal vezettünk öt perccel a vége előtt (58-65). Mills pontjaival próbált meccsben maradni a Sopron, míg nálunk Szabó szerzett két közelit (62-69). A 37. percben Myles egy hármassal zárkóztatta csapatát (65-69). Ubilla egy közelivel Benke pedig egy hármassal növelte kilencpontosra előnyünket az utolsó percbe fordulva (65-74). A hátralévő időben mindent megpróbált a Sopron, de már nem tudta beérni csapatunkat és így három ponttal sikerült nyernünk.

A fiúk tíz pontos hátrányból álltak fel és nyerték meg a mérkőzést. Ez a bravúrgyőzelem azt jelenti, hogy továbbra is versenyben vagyunk a felsőházat jelentő ötödik helyért.

Bencze Tamás: -Gratulálok csapatomnak, nagyszerűen játszottunk, taktikailag éretten küzdöttünk, tudtuk mit akarunk játszani. Nagy lépést tettünk álmaink felé, de még nem értünk célba. Továbbra is így kell küzdenünk és akkor odaérhetünk az első ötbe.

Hatalmas köszönet a közel 150 fős szurkolótábornak, akik végig űzték és hajtották a fiúkat a mérkőzésen!