Kaposvári KK- Zalakerámia ZTE KK  75-84 (22-25, 20-16, 17-31, 16-12)

Kaposvár, Jv: Pálla, Szabó, Kulcsár (Szabadvári)

Kaposvári KK: Wisseh 10, Frazier 6, Simms 11, Cooke 19/6, Hendlein 24/3, csere: Fodor 3, Baki 2, Grebenár -, edző: Fekete Ádám

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 13/9, Norfleet 6/3, Benke 16/3, Szabó 12/12, Drungilas 22, csere: Mohácsi -, Kerpel-Fronius 5/3, Wright 10, edző: Bencze Tamás

Pontatlan támadások után Benke ziccerével és Ubilla hármasával 0-5-re vezettünk. A 2. perc végére Cooke büntetőivel és hármasával egyenlített a Kaposvár. Ubilla hármasával vezettünk, de Simms és Frazier pontjaival visszavette a vezetést a somogyi együttes (11-8). Drungilas forgatta be védőjét és gyömöszölte a gyűrűbe a játékszert, majd a kihagyott büntető után a lepattanóból Ubilla szerzett újabb hárompontost hintett (11-13). A másfél szektornyi szurkolótáborunk űzte, hajtotta a csapatot. Felváltva vezettek a csapatok és a védekezésre koncentráltak fokozottan. A 8. percben Ubilla első ziccerét szerezte és a 11. pontját, amivel 20-20-ra alakult az eredmény. Az utolsó perchez közeledve Wright szerezte első pontjait, amire Fodor büntetőből válaszolt. Kerpel-Fronius Balázs ziccerével újra vezettünk, amit az utolsó másodpercben Norfleet még egy büntetővel megfejelt (22-25).

A második negyed első pontjait Wright szerezte egy remek leválásból ziccerezve (22-27). A 12. percben Benke csípte el Baki passzát és gyorsan indulva Drungilast hozta kihagyhatatlan ziccerbe, amire fekete Ádám időkéréssel felelt (22-29). A rövid taktikai értekezlet után két könnyű kosarat kaptunk, amit Bencze Tamás sem nézhetett tétlenül és magához rendelte a fiúkat (26-29). A 14. perc elején Hendlein büntetőivel zárkózott a hazai csapat, de Benke büntetőjével és Wright közelijével tartottuk az előnyünket (28-32). A16. percben Cooke pontjaival egy pontra zárkózott a Kaposvár, majd Wisseh büntetőjével egyenlőt mutatott a tábla (32-32). Egy kicsit elbizonytalanodtunk és Baki gyors indulásból szerzett kosarával már náluk volt az előny (34-32). Három perc volt hátra a nagyszünetig, amikor Hendlein szokásos palánkos büntetőivel, négy ponttal meglépett a KKK (36-32). Drungilas büntetőire csak Hendleintől jött válasz (40-34). Vendég időkérés után ismét Drungilas álhatott a büntetővonalra és nem hibázott. Wisseh sikertelen távolija után Szabó hármasával egy pontra zárkóztunk (40-39). A hajrában Hendlein közelijére Ubilla két büntetővel felelt és így alakult eredmény (42-41).

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok a nagyszünet után. Wisseh duplájára Benke válaszolt, majd Cooke hármasára Drungilas felelt egy közelivel (47-45). A 23. percre Wisseh 2+1-vel hét ponttal meglépett a hazai csapat (52-45). Hendleint nehezen tartottuk, de egy szorosabb védekezéssel elbizonytalanítottuk a Kaposvárt. Sorozatban Szabó-Benke-Norfleet is hárompontost szerzett és már nálunk volt az előny (54-56). Elkapták a fiúk a fonalat és egyre jobban összeállt a védekezésünk. A 27. percre Drungilas pontjaival és Benke duplájával nyolc pontos előnyt szereztünk (54-62). A remekül játszó Hendlein pontjaival zárkózott a Kaposvár, de Benke középtávolijával és szabó hármasával tíz pontra tornásztuk a különbséget (57-67). Az utolsó percben Wright büntetőzött pontosan, majd Frazier tette ugyan ezt. A slusszpoént Kerpi hármasa adta az utolsó pillanatban (59-72).

Kapkodva kezdtük a záró negyedet, míg a hazaiak öt egységet szereztek egy perc alatt (63-72). Vendég időkérés után Wright szerezte az első ponjainkat, majd Simms egy duplával és egy büntetővel lőtte csapatát tíz ponton belülre (66-74).  Továbbra sem dobtunk pontosan és a 34. percben Cooke és Fraizer duplájával egyre fogyott az előnyünk (70-74). Nagyon kapkodtunk és csak a távolikat erőltettük, ami a hazaiak malmára hajtotta a vizet. A játékrész felénél Szabó hármasa a legjobbkor jött, majd Ubilla labdaszerzéséből Benke zsákolt és újra kilenc ponttal vezettünk (70-79). Kaposvári időkérés után bő négy perc volt még hátra a találkozóból. Drungilas segítette be Norfleet lecsorgó dobását, majd erőszakosan harcolt a palánk alatt és egy büntetővel toldotta meg a pontjait (70-82). Két perc volt hátra, amikor Ubilla labdaszerzéséből Norfleet indult és remekül adta fel Drungilasnak, aki óriásit zsákolt, de a játékvezetők támadóhibát láttak Norfleetnél így nem adták meg a szépségdíjas kosarat. Másfél perccel a vége előtt Cook közelijével közelített a hazai csapat, majd Fodor szerzett egy büntetőt (75-82). Az utolsó percben mindkét csapat bónuszba került. Drungilas egy büntetőt dobott csak be, majd Norfleetnek is csak egy sikerült (75-84). Fél perc volt hátra, amikor Ubilla labdát csent és ezzel eldőlt a találkozó, mert a hazaiak már nem tudtak újítani a ZTE pedig kilenc ponttal nyert, többel, mint amennyivel a Kaposvár Zalaegerszegen

Szurkolónk most is kitettek magukért és buzdításukkal nagyban hozzájárultak a fiúk sikeréhez! Köszönjük!

Fotók: Bálizs Zsuzsa