Döntőt játszunk Kaposváron

Pécsi VSK-PANNONPOWER–Zalakerámia ZTE KK 81–84 (20–20, 18–28, 21–17, 22–19)

Pécsi VSK-PANNONPOWER: Halász (5), Bíró (11/9), Csabay (8/6), Budimir (18/6), Horti (18). Csere: Popadics (17/6), Harazin (4). Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Zalakerámia ZTE KK: Kinney (17/9), Velkey (10/6), Kerpel-Fronius (12/3), Krapic (10/3), Pantelics (11/3). Csere: Mohácsi (9/3), Fekete (-), Czinger (4), Govens (11/3). Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Pantelics (a 40. percben).

Az előzetes várakozásokkal ellentétben a Sopron elleni meccset kihagyó Govens ott volt a társaival a bemelegítéskor.

Az első negyed elejét átaludtuk. Megvoltak a helyzeteink, de a pontossággal és a befejezésekkel akadtak gondjaink. A pécsiek 13-0-ra elhúztak. Bencze Tamás időt kért. A fejmosás jót tett a fiúknak, mert a védekezésünk fokozatosan megszilárdult és ezzel együtt a támadásaink is feljavultak, és ami eddig kipördült az most bement. A negyed végére kiegyenlítettünk és reménykedve várhattuk a folytatás (20-20). A második negyedben tovább tartott a lendületünk.  Pontosságunknak köszönhetően tíz pontos előnyre tettünk szert a nagyszünetre (38-48). A harmadik negyed elején ismét az öltözőben maradtunk és a baranyaiak egy 9-0-t futva újra visszajöttek a meccsbe. Ismét az időkérés használt a fiúknak. Újra átvettük a mérkőzés irányítását és a negyed végére hat pontot megőriztük a félidei tízből (59-65). A negyedik negyed elején tartottuk megszerzett előnyünket, de a pécsiek nem adták fel.  A hajrára felzárkóztak és Budimir pontjaival 80-80-ra feljöttek. Egy perc volt hátra, amikor Pantelic triplát vállalt és sikerrel járt, majd Kerpel –Fronius egy büntetővel megfejelte a vezetésünk és ezzel eldöntöttük a mérkőzést.

Bencze Tamás a mérkőzés után elmondta, hogy ez volt az első mérkőzés, amikor az első és a harmadik negyedben elaludtunk és csak az időkérés után tudtuk rendezni sorainkat.

- Elégedett vagyok a fiúkkal. Voltak jó periódusaink és voltak rosszak. Hibáinkat ismerjük és dolgozunk rajta, hogy kijavítsuk azokat.  Örülök a győzelemnek.

A torna másik elődöntőjében a házigazda Kaposvári KK a Naturtex SZTE Szedeákkal mérkőzött. A hazaiak végig vezttek, a végén mégis a szegediek örülhettek a döntőbe jutásnak.

Kaposvári KK–Naturtex SZTE Szedeák 63–65 (21–15, 11–20, 19–14, 12–16)

Kaposvári KK: Mijajlovics (15/9), Fodor M. (6), Usher (5/3), Benke (16/6), Spica (9). Csere: Baki (-), Papp P. (-), Grebenár (4), Horváth M. (8). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Filipovics Gordan.

Naturtex SZTE Szedeák: Moravcsik (6), Molnár A. (6), Juhos (4), Csirics (11/3), Brkics (26). Csere: Kiss Zs. (6/6), Mike (2), Révész (4). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Milenko Topics.