Döntőt játszunk Kaposváron

MTOK VIII. Orosz László Kupán a második elődöntő mérkőzést játszottuk a házigazda Kaposvár ellen. A parázs hangulatú mérkőzésen végül csapatunk jutott a döntőbe.

Kaposvári KK - Zalakerámia ZTE KK 69-74 (15-15, 17-17, 17-17, 20-25)
Kaposvár Sportcsarnok, 400 néző, vezette: Benczur, Győrffy, Minár

Kaposvári KK: Johnson 24/6, Lilov 6, McCray 5/3, Hendlein 5/3, Spica 20. Csere: Baki 1, Harazin 4, Hock 4/3, Halász -. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Zalakerámia ZTE KK: Ware 20/6, Thompson 3, Gliebov 12/6, Szabó 11/3, Agafonov 10/3. Csere: Gulyás -, Durázi -, Bagó 1, Papp 4, Kis R. 13/3. edző: Bencze Tamás

Jobban kezdtük a találkozót és 4-0-ra elhúztunk. Sok volt a hiba mindkét oldalon és kevés pontot szereztek a csapatok. A negyedet 15-15-tel zártuk. A folytatásban sokat cserélt mindkét edző, de nem igazán sikerült megtalálniuk a legütőképesebb sort. A félidőben 32-32 volt az eredmény

A félidő után pontosabban játszottak a somogyiak és hat ponttal elléptek. Az előnyük nem tartott sokáig és hamar egalizáltunk. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, így a negyedik negyedre maradt a döntés (49-49). A záró negyedben megpróbáltuk eldönteni a mérkőzést egy 13-5-ös futással. Elég volt egy hazai időkérés, hogy kizökkentsen minket a ritmusunkból és a Kaposvár kiegyenlített (62-62). Az amúgy is feszült hangulatú találkozó hajrájában Agafonov és Spica párbaja szóváltássá, majd lökdösődéssé fajult, ami után mindkét játékost, valamit Lilovot kiállította a játékvezető. Az utolsó két percben mindent megpróbált a Kaposvár, sokat szabálytalankodtak, de a büntetőket jól dobva végül megnyertük a találkozót.

A másik elődöntőn:
Pécsi VSK-VEOLIA–Naturtex SZTE Szedeák 75–71 (18–17, 23–13, 16–20, 18–21)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 100 néző, vezette: Söjtöry, Török, Koncsek.

PVSK-Veolia: Pongó (6/3), Taylor (11), Csirics (8/3), Budimir (11/9), Horti (10/3). Csere: Antóni (3/3), Olasz (5), Simon K. (2), Bíró L. (10/3), Popgyákunik (-), Benke K. (2), Berkics (7/3). Vezetőedző: Csirke Ferenc.

Naturtex SZTE Szedeák: Boltics (7), Wirth (15/9), Green (12/9), Davis (2), Sulovics (11). Csere: Bonifert (2), Kerpel-Fronius G. (6), Mayer (-), Vágvölgyi (12/9). Vezetőedző: Andjelko Mandics.

A torna bronzmérkőzését a Szeged és a Kaposvár játssza, míg a 18.30-kor kezdődő döntőben a PVSK lesz az ellenfelünk.