Drámai csatában, idegenben győztük le a Körmendet

Az idei szezon szomszédvári örökrangadóját Körmenden játszotta csapatunk. Az ötödik forduló összecsapása igazi erőpróba volt mindkét együttesnek. A második félidőben tíz pontos hátrányról is visszajöttünk és végül Ostojic kosarával megnyertük a mérkőzést.

Egis Körmend-Zalakerámia ZTE KK 84-85 (15-19, 21-25, 23-19, 22-22)
Körmend, Jv: Kapitány, Tőzsér, Frányó

Egis Körmend: Cook 24/12, Morgan 19/12, Takács 4, Tolbert 10, Djogo 11/3, csere: Kiss 3/3, Carter 6, Durázi 4, Ferencz, Doktor 3. edző: Kocsis Tamás

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 21/3, Csátaljay 3, Németh 2, Ostojic 10, Tóth 20, csere: Green 2, Keller 7/3, Csuti, Lekunas 13/6, Mishula 7/3. edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Green ’31,

Hazai hárompontost követően Ostojic is három ponttal válaszolt, aki ezt két támadásból tudta összeszorgoskodni (3-3). A Körmend szinte csak a távolikat erőltette és két perc elteltével 9-5-re vezettek. A palánk alatt próbáltuk gyűjtögetni a pontokat, de védekezésben nem voltunk elég élesek, így a 7. percben 16-9-re vezetett a Körmend. Jól hajráztak a fiúk és az utolsó percre eltüntették a különbséget és a találkozó első vendég hárompontossal, melyet Hicks jegyzett átvettük a vezetést is (18-19).

A második negyed elején mindkét együttese nehezen találta a ritmust. A sok hiba kevés pontot eredményezett. A 14. perc elején Keller hármasával ragadtuk magunkhoz a vezetést (24-27). A negyed felénél Tolbert büntetőivel vette vissza az előnyt a Körmend (28-27). Fej-fej mellett haladtak a csapatok egy két extra kosárral fűszerve. Ilyen volt Mishula hárompontosa, amivel egy pillanatra ismét nálunk volt az előny (34-36). A félidő utolsó percébe kanyarodva Lekunas büntetőivel egyenlítettünk, majd oldalról egy hármast is elsüllyesztett a körmendi gyűrűben. Csátaljai büntetőivel, öt ponttal megnyertük a félidőt (39-44).

A nagyszünet után nem tudtuk folytatni az első félidő végén mutatott játékunkat és a Körmend négy perc alatt 17-2-es futással, tíz ponttal ellépett (56-46). Nem estünk össze és Green és Tóth közelijével és Lekunas triplájával zárkóztunk (56-53). Hicks is megrázta magát és két duplájával már nálunk volt az előny. Tóth Ádám még rátette egy közelit és három pont volt az előnyünk (58-61). Cook egy távolival egyenlített, majd Keller közelijével vettük vissza a vezetést (62-63).

A záró negyed elején húsz másodperc alatt három faultot fújtak a Körmendre. Tóth büntetői után Morgan kosarával közelített a házigazda, de két gyors akcióval, öt ponttal elléptünk (64-69). Kapaszkodott a Körmend, de Tóth és Hicks pontjaival tartottuk a 3-4 pontos előnyt (71-74). A 37. percben elég volt két hiba és a hazaiak fordítottak (76-74). Morgen és Tolbert kosaraival próbált ellépni a Körmend, ráadásul vezetőedzőnk technikait is kapott, a büntetőt Cook értékesítette (82-77). Hicks büntetőivel egy kosárnyira zárkóztunk (82-79). A 39. perc közepén Mishula két büntetőjével egy pont maradt a hazaiak előnyéből (82-81). Körmendi időkérés után elvesztették a labdát Hicks pedig kihagyhatatlan helyzetbe hozta Németh Ákost és újra csapatunk vezetett (82-83). Morgan nem hibázott büntetőt, de 1.5 másodperccel a vége előtt Hicks kihagyott dobását Ostojic tette vissza sikeresen (84-85), amivel megnyertük a mérkőzést.