Drámai csatában nyert a Komarno

A 46. nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa hivatalos megnyitóján Dr. Villányi Antal, a Zala Megyei Kosárlabda Szövetség elnöke köszöntötte a csapatokat, majd Balaicz Zoltán nyitotta meg hivatalosan a tornát. A köszöntőket követően adták át a Katona György által alapított női utánpótlás díjat, amit idén a ZTE NKK junior csapatának kapitánya Gaál Zsófia kapta, míg a fiúknál a Zsíros Tibor díjat Kovács Kristóf a Zalakerámia ZTE KK utánpótlás korú tehetsége vehette át Gáspár Dávidtól. A hivatalos részt követően a FALCO KC magabiztosan verte a Nyíregyházát. De térjünk rá az első nap záró mérkőzésére. A szlovák bajnok Komarno ellen kezdte a Göcsej Kupát a ZTE KK, akik a szombathelyi Horváth Zoltán emléktornát nyerték meg az elmúlt hétvégén.

Zalakerámia ZTE KK- MBK Rieker Com-Therm Komarno 74-76 (20-18, 17-16, 14-21, 23-21)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok
Jv: Papp, Farkas, Szabó

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 18/3, Kerpel-Fronius 14/6, Velkey 7/3, Krapic 10/3, Pantelic 11/3 csere: Mohácsi -, Govens 14, Fekete-, Czinger-, edző: Bencze Tamás

Komarno: Thomson 8/6, Halada 12/6, Bilic 8/6, Alawoya 17, Haviar 5/3 csere: Unipik 10/6 ,Vido 7/3, Kratohvil-, Kozlik 9/3

Az első negyed elején szoros védekezéssel kezdtünk és két perc után Kinney hat pontjával 6-3-ra vezettünk. Majd kicsit elbizonytalanodtunk támadásban és ezt kihasználták a szlovákok és a negyedik percre 8-11-re fordítottak.  Krapic pontjaival zárkóztunk , de továbbra is nehezen tudtuk feltörni a Komarno védelmét. Kerpel-Fronius hármasával visszavettük a vezetést, de csak egy pillanatig,  mert egy eladott labdából Unipik ziccerezett könnyedén (16-16). . Az utolsó percet kosárral kezdtük Govens révén, amire Vido válaszolt egy ejtéssel.  Kinney remek betörésével zárult az első negyed és ZTE vezetéssel( 20-18).

Mindkét oldalon rontott dobásokkal kezdődött a második negyed, majd Kinney büntetőjével növeltük előnyünket( 21-18).  Jól védekeztünk és a szlovákok nem tudtak a gyűrűnkbe találni, igaz két és fél perc alatt nekünk is csak egy pontot sikerült szereznünk. A kosárcsendet Velkey törte meg, amikor Kinney sikertelen ziccerét pöckölte vissza (23-18). A Komarno edzője időkéréssel próbálkozott újra lendületbe hozni csapatát. Krapic duplájával majd Velkey hármasával 8-0-s rohamot prezentáltunk. A szlovákok csak a 15. percben szerezték első pontjaikat ebben a negyedben (28-20). Velkey gyorsan begyűjtött két hibát és máris jött  a helyére Govens. Nem volt hatalmas iram. Kinney távolijára Vido válaszolt szintén távoltól, majd Krapic remek lefordulásnak tapsolt a közönség. A 17. percben Krapic hozta ziccerbe Pantelicet és már tízzel vezettünk (35-25). A negyed hajrájában feljött a Komarno és valamivel több mint egy perccel a félidő előtt már csak hat volt az előnyünk (37-31). Bencze Tamás időkérése után Alawoya büntetőivel öt pontra zárkózott a szlovák csapat. Eladott labda után gyors ellentámadással közelebb lopakodottak a vendégek( 37-34). Az utolsó támadás joga a Komarnoé volt, de nem tudták ponttal befejezni így maradt a hárompontos ZTE előny.

A harmadik negyedben tartotta előnyét a ZTE , de nem tudta lerázni magáról a szlovák bajnokot. A 26. percben 49-46. Időkérést követően Alavoya ziccerével egy pontra olvadt az előnyünk. Krapic négy faultja miatt kényszerült  ekkor a padra. Alawoya pontjaival már a szlovákok vezettek (49-50). Két perc volt vissza a negyedből, amikor Thomson kosarával már hárommal mentek a szlovákok (52-49). Kinney szépségdíjas kosarával újra felzárkóztunk ellenfelünkre(51-52). Fél perccel a negyed vége előtt Halada triplájával négy pontos hátránnyal várhattuk a folytatást (51-55).

Bilic egy hármassal köszönt be a negyedik negyed elején. Egy elhibázott hazai támadás után újra Bilic szerzett kosarat (59-53). Kinney duplájával araszoltunk közelebb (55-59). Jó védekezés után Govens szerzett kosarat középtávolról, majd Kerpel-Fronius nagy léptekkel elindulva szerzett újabb ziccert és még egy büntetőt is dobhatott. Balázs nem hibázott és már nálunk volt az előny( 60-59). Kozlik távolijával visszavette a vezetés a Komarno, majd Pantelic is hintet egy távolit. Idegőrlő küzdelem kezdődött. Négy perccel a vége előtt Alowoye 2+1-vel egy ponttal átvette a vezetést a Komarno. Kerpel -Fronius távolijával újra mi vezettünk. A parketten érezhető volt a feszültéség. 70-69-nél Unipig szerzett pontot, majd egy remek figura végén Kerpel –Fronius zsákolt (72-71). Szlovák időkérés után Bilic újabb hármassal jelentkezett (72-74). Pantelic jó ütemben blokkolta ellenfelét, majd a z induló Kinney Govenshez passzolt, akit hárompontos dobás közben faultoltak. Az amerikai játékos kettőt értékesített és így 20 másodperccel a mérkőzés vége előtt 74-74-volt az állás. Időkésést követően a szlovákok támadhattak. 9 másod perc volt hátra amikor Unipiggel szemben Govens szabálytalankodott és kipontozódott. A szlovákok légiósa mindkét büntetőjét kihagyta, viszont a lepattanót visszaszedték és egy duplával vezetést szereztek egy másodperccel a vége előtt. Ennyi idő elég volt anno Kámán Tamásnak Körmenden, de most ő nem volt a pályán. Velkey -től Kerpel –Fronius kapta, de dobása lepattant a gyűrűről.

Egy küzdelmes, változatos mérkőzésen minimális különbséggel nyert a szlovák bajnok és készülhet a FALCO KC ellen. Míg nekünk a Nyíregyháza ellen kell felvennünk a küzdelmet.

Mai eredménynek:

18:30 FALCO KC Szombathely – MARSO Nyíregyháza 99-88 (26-27, 24-20, 27-20, 22-21)
20:15 Zalakerámia ZTE KK – MBK Rieker Com-Therm Komarno (SLK) 74-76 (20-18, 17-16, 14-21, 23-21)