Dugóban…

Dugóba került és onnan nem is jött ki a ZTE.

TOP COP Security Jászberény - Zalakerámia-ZTE KK 90-62 (28-15, 20-9, 23-15, 19-23)

Belvárosi Általános Iskola; Jv.: Cziffra Cs., Farkas G., Söjtöry T. (Szabó)

Jászberény: Rakits 14, Soós 13/3, Markovic 20, Dramicanin 14/3, Horti 4. Csere: Mladenovics 6, Török 8, Szabó P. 5/3, Szögi 4, Varga -, Molnár 2

ZTE KK: Copeland 19/6, Hudson 2, Gáspár 4, Koma 10, Simovic 7. Csere: Kovács 10, Puszta 1, Vertetics -, Baki 6/3, Borszéki 3/3.

Budapest előtt egy baleset miatt 3 órás várakozásra kényszerült a ZTE-t szállító busz, így a viszontagságos út után negyed órás késéssel kezdődött a találkozó.

A Jászberény harapósabban és jobban kezdett, az első negyed végén már 28-15-re vezetett a szerb légiósai által repített hazai csapat. A második negyedben még megfoghatta volna Dramicaninék rohamait a ZTE, ám csapatunk összeomlott. Eladott labdák követték egymást, a berényiek pedig már a félidő végére eldöntötték a találkozót (48-24). A 74-13-as hatékonysági (VAL) mutató sajnos megközelítően jól tükrözte a különbséget.

A második félidőre edzőmeccsé silányult a találkozó, ahol a hazaiak cseresora is rendre sokat hibázott, ezért nem nőtt jelentősen a különbség. A hajrára 20 ponton belülre zárkózott a ZTE, ám a végét újra megnyomta a Jászberény, és kialakult a 28 pontos - sajnos reális - különbség.

A ZTE védekezésben és koncentráltságban ma sem tudott felnőni a feladathoz, és továbbra is fényévekre van a szezon elején tapasztalt játékától. A ZTE szakmai stábjának és vezetőségének adott a feladat, meg kell találni az okokat, az eredményesebb játékhoz vezető utat, és meghozni az ehhez szükséges döntéseket.