Egy harcos mérkőzésen, a hajrában győztük le a horvátokat

Az Alpok –Adria Kupa csoportkörének utolsó hazai mérkőzésén a visszavágás reményében léptünk parkettre a horvát BC Adriaoil Skrljevo ellen.

Zalakerámia ZTE KK- BC Adriaoil Skrljevo 79-72 (13-14, 22-19, 15-20, 29-19)
Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok, 700 néző, Jv Pálla, Boros, Csák

Zalakerámia ZTE KK: Ware 23/15, Thompson 12, Kis 2, Gliebov 14, Agafonov 10, csere: Gulyás 3/3, Doktor 4/3, Papp 4, Bagó 2, Durázi -. Szabó 5/3. edző: Bencze Tamás

KK Skrljevo: Williams 14/3, Krstanovic 2, Yacoubou 8, Krajina 13, Kucan 3, csere: Spence 2, Usic 10, Stemberger 10/6, Cvitkovic 3, Lebo 7. edző: Damir Rajkovic

A 2. perc végén Yacoubou két kosarával kerültek előnybe a horvátok (0-4). Kis egy labdaszerzésből indulva zsákolással fejezte be az akcióját (2-4). A 4. perc elején Ware hármasával egy pontra zárkóztunk, majd Gliebov ziccerével már nálunk volt az előny (7-6). A negyed felénél Yacoubou büntetőivel és Williams közelijével került úja előnybe a Skrljevo (7-10). A horvátországi meccshez hasonlóan most is egész pályás letámadást alkalmaztak a vendégek. A 7. percben Agafonov centergóljának köszönhetően zárkóztunk, majd Gliebov ziccerével egyenlítettünk (11-11). Ware duplájával vezettünk, de a hajrában fordítottak a vendégek (13-14).

A második negyed elején Thompson duplájával kerültünk előnybe (15-14). A vendégek Lebo és Cvitkovic pontjaival távolodtak (15-19). Doktor és Bagó kosaraival feljöttünk, de Spence, Usic és Stemberger dupláival hétpontos előnyre tett szert a Skrljevo (18-25). Időkérésünk után Agafonov dupláival faragtunk a hátrányunkból (22-27). A 16. percben Gliebov büntetőivel tovább szűkítettük a különbséget (24-27). A horvátok büntetőket hibáztak, Doktor Peti pedig egy hármassal egyenlített. Jó védekezés és labdaszerzés után Papp Peti ziccerével újra mi vezettünk (29-27). Vendég időkérés után Williams pontjaival fordított a Skrljevo. Az ukrán légiónk egy-egy duplájával fordítottunk, majd Papp büntetőivel megnyertük a félidőt (35-33).

Szabó Zsolt az első félidőben pihent, majd egy hármassal köszönt be a harmadik negyed elején (38-33). A vendégek Krajina büntetőivel (6 db) a 23. percre fordítottak (38-41). Időkéréssel próbáltuk megtörni a vendégek lendületét, de helyette Krstanovic szerzett egy közelit (38-43). A negyed felénél Szabó centerezett, majd Ware hármasa pattant be a gyűrűbe (43-43). Williams és Krajina büntetőivel került előnybe a Skrljevo, amit Ware egy triplával egalizált (46-46). A hajrában felváltva potyogtak a kosarak. Ware pontos dobásainak köszönhetően kétszer is egyenlítettünk (50-50). Fél perccel a vége előtt Williams 2+1-vel került előnybe a horvát csapat (50-53).

Lebo duplájára Gulyás válaszolt egy triplával, majd Williams is ugyanígy tett (53-58). A 32. percben Agafonov és Thompson duplájával zárkóztunk, majd egy perccel később Ware nagyon távoli triplájával egyenlítettünk (60-60). A 34. percben kettő Stemberger tripla és máris hatpontos hátrányban voltunk (60-66). Az időkérésünk után Thompson ejtett látványosan, de Lebo büntetőivel tartotta előnyét a Skrljevo (62-68). A negyed felénél Usic közelijére Ware triplája érkezett (66-70). Vendég időkérés után Gliebov büntetőjével, majd Thompson 2+1-vel egyenlítettünk (70-70). Yacoubou közelijére Gliebov válaszolt egy remek betörésből szerezett kosárral és egy bónusz büntetővel (73-72). Az utolsó másfél perc izgalmasra sikerült. A vendégek edzője és a pad is technikait kapott, a büntetőket Ware értékesítette, majd Gliebov is szerzett egy közelit (77-72). 10 másodperc volt hátra, amikor Thompson büntetőivel, hét ponttal elléptünk, ami végül a végeredmény is lett (79-72).