Egy híján százat dobtunk a Debrecennek

A 10. fordulóban az idei bajnokság meglepetéscsapatát a DEAC együttesét fogadtuk. A vendégeknél ott volt a kispadon Velkey János, aki csapatunkban lett NB I-es játékos.

Zalakerámia ZTE KK- DEAC 99-88 (27-23, 25-20, 31-21, 16-24)
Zalaegerszeg, 1500 néző, Jv: Farkas Gábor, Söjtöry Tamás, Kovács Nimród (Faidt Mihály)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 3, Vaughn 17/12, Benke 17, Szabó 5/3, Radic 30, csere: Horváth 14/9, Mohácsi 5, Jeffers 2, Doktor 6/6, edző: Bencze Tamás

DEAC: Jones 11, Lilov 22/9, Molnár 4, Farkas 17/6, Armwood 23, csere: Velkey 7/3, Bognár 4, Lajsz -, edző: Berényi Sándor

A feldobás előtt a lelátón Mikulás jelmezbe öltöztek szurkolóink megadva az este alaphangját!

Benke büntetőivel kezdődött a mérkőzés, majd az első perc végén Radicséval folytatódott (3-0).  A 2. percben Radic és Benke kosarával már 7-2-re vezettünk. A 4. perc elején Lilov hármasával egyenlített a DEAC, de Radic közelijével újra nálunk volt az előny (9-7). Armwood büntetőből egyenlített, majd Vaughn hintett egy távolit (12-9). A negyed felénél egy pontatlan passzból indultak a vendégek és Armwood ziccerezett. A folytatásban Radic és Horváth ziccereivel távolodtunk, de Jones egy duplával zárkóztatta a Debrecent. A 8. perc elején Vaughn már a második távoliját szerezte, majd fél perccel később a harmadikat. A válasz Armwood-tól érkezett (22-17). Csípőből tüzeltek a vendégek, de pontatlanul. Vaughn nem tudott hibázni és már a negyedik trojkát süllyesztette el a vendég gyűrűben, amit Horváth egy közelivel toldott meg (27-19).  Debreceni időkérés után Armwood küzdött meg egy dupláért, majd egy labdaszerzés után Velkey passzából Lilov ziccerezett (27-23).

A második negyed is Benke kosárral kezdődött, csakúgy, mint az első. A vendégoldalon Armwood szállította sorozatban a pontokat (29-25). A 12. perc elején Mohácsi remek betörésből szerzett kosarat, amire Armwood válaszolt (31-27). A vendégek amerikai centere nem tudott egyszerűen hibázni és a 13. percben már 18 pontnál járt. A 13. percben Benke büntetőire Lilov válaszolt egy közelivel (33-31), Bencze Tamás pedig időt kért. A rövid taktikai szünet után Armwood két büntetővel egyenlített (33-33). Radic egy középtávolival jutatta újra előnyhöz csapatunkat, de Farkas hármasánál már a DEAC vezetett (35-36). Szabó Zsolt első kosara újra előnyt jelentett. Farkas duplája után Vaughn közelije, majd Radic büntetője következett (40-38).  A 17. perc elején Radic büntetőivel távolodtunk a DEAC-tól (42-38). Farkas kimaradt távolija után Radic 2+1-vel már hét ponttal vezettünk. A 18. percben Farkas lépésgyanús indulásból szerzett duplájával zárkóztak a vendégek (45-40). Vendég időkérést követően Horváth szerzett egy távolit Kinney pattintós átadásából, majd irányítón egy labdaszerzésből indulva ziccerezett pontosan (50-40). Az utolsó percbe kanyarodva Jones, majd Molnár pontjaival zárkózott a DEAC (50-43). Radic ejtésére volt a félidő utolsó momentuma (52-43).

A nagyszünet után Horváth egy hármassal nyitott, majd Voughn szerzett egy duplát és Radic zsákolt egyet és pillanatok alatt 16 pontra duzzadt az előnyünk (59-46). A 23. perc elején Jones szerezte az első debreceni pontokat, majd Radic közelijére újra Jones válaszolt (61-47). A 24. percben Armwood csak egy büntetőt értékesített a kettőből, rontva ezzel a statisztikáját, majd Horváth Ákos egy triplát szerzett, miközben faultolták is. A büntetőjével 65-48-ra elhúztunk. A negyed feléhez érkezve Jeffers szerzett egy közelit faulttal együtt, amit a vendégek mestere már nem nézett tétlenül és időt kért. Mo a büntetőt kihagyta, míg az ellentámadásból Lilov büntetőzött pontosan (67-50). A 26. percben Lilov és Bognár pontjaival zárkózott a DEAC, de Doktor Peti egy remek triplával verte vissza a felzárkózási kísérletet (70-53). Bognár újabb sikeres büntetői után Doki újabb hármast hintett (73-55). Lilov ziccerezett, Lilov faultolt, Benke pedig büntetőzhetett (75-57). Hosszú pihenés után Kinney is visszatért a pályára, Armwood pedig hatalmasat zsákolt. Egy eladott labda, Velkey ziccer és hazai időkérés. ez történt a 28. percben (75-61). A rövid szünet után Velkey egy hármast hintett, majd Radic büntetőzött (77-64). A negyed utolsó percében Kinney passzából Szabó szerzett egy távolit, majd Benke büntetőzött pontosan (82-64). Az utolsó másodpercben egy labdaszerzés után Kinney próbálkozott egy ziccerrel, de faultolták. Az egyik kimaradt a másik bement és maradt a megnyugtató 19 pontos előnyünk (83-64).

A záró negyed elején Radic kakaskodott az ellene szabálytalankodó Armwoddal, de csak egyik büntetőjét értékesítette (84-64). A következő két percben mindkét csapat kapkodott támadásban. A 34. perc elején Farkas duplájánál Bencze Tamás időt kért. Az időkérés után Farkas büntetőzhetett, majd Lilov szerzett egy távolit (85-70). A 35. percben Mohácsi szerzett újabb kosarat egy remek betörésből, de Farkas egy közelivel válaszolt (87-72). A 36. percben Radic kihagyott büntetői után Farkas egy hármassal faragta a vendégek hátrányát (87-75). A 37. percben Mohácsi büntetője után Radic szerzett egy közelit, majd Velkey és Farkas is egy duplával felelt (90-79). Benke parádés gyűrű alóli kosara után Radic szerzett egy közelit (94-79). A 39. percben Kinney hát mögötti passzából Radic zsákolt, majd egy labdaszerzés után Benke is ugyanezt tette (98-81). Vendég időkérés után Lilov is zsákolt egyet, majd Jones is szerzett egy ziccert. A végjáték kérdése csak az volt elérjük –e a 100 pontot és ha igen ki szerzi?! Benke Szilárdnak meg volt a lehetősége 9 másodperccel a vége előtt, de csak egyik büntetőjét értékesítette. Az utolsó poén Lilov-é, volt, aki egy távolival zárta a le a találkozót (99-88).

Fotók: Bálizs Zsuzsa