Egy kosárnyi különbséggel nyertük a Pécs ellen

Kiélezett, kemény küzdelmet hozott az NKA Universitas Pécs elleni mérkőzés, melyen nem játszott jól csapatunk, de óriási energiákat mozgósítva sikerült végül nyernünk.

Zalakerámia ZTE KK-NKA Universitas Pécs 80-78 (20-25, 25-21, 17-19, 18-13)

Zalaegerszeg, 1350 néző. Jv: Goda, Nagy, Fodor

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 17/3, Csátaljay 5/3, Green 11/3, Ostojic 5, Tóth 17, csere: Keller 6/6, Csuti 3/3, Németh 2, Mishula 10/3, Simó, Lekunas 4, edző: Lubomir Ruzicka

NKA Pécs: Kerpel-Fronius 7/3, Luzaic 15/9, Durmo 17/9, Benke 5/3, Herger 2, csere: Meleg 30/12, Scherer 2, Rátgéber, Lados. edző: Goran Tadic

Mindkét együttes gyors, lendületes játékkal próbálkozott a találkozó elején, de ez a pontszerzés rovására ment és a 3. perc elején 3-2-t mutatott az eredményjelző. A vendégeknél a bosnyák Durmo kapta el a fonalat és csapata mind a 13 pontját egymaga szerezte (7-13). Időkéréssel próbáltuk visszavetni ellenfelünk lendületét, ami csak részben sikerült (11-17). Nem igazán ízlett a Pécs kemény, letámadásos védekezése, melynek ellenszerét lassan találtuk meg. A 7. percben Lekunas kosarával zárkóztunk (18-19). Lekunas és Durmo párharca vált feszülté a negyed hajrájában, mindkettő technikai hibát kapott a kakaskodásért. A Pécs pontosabb játékkal megnyerte az első negyedet (20-25).

Csuti triplával nyitotta a második negyedet, de ahogy közelebb férkőztünk ellenfelünkhöz, könnyű kosarakat kaptunk. A 13. percben Keller távolijával és Hicks duplájával zárkóztunk (28-30).  Közel három percig egyik csapat sem talált a gyűrűbe, majd a negyed feléné Csátaljay büntetőivel egyenlítettünk, majd fiatal játékosunk egy triplával is megtoldotta pontjait, amivel hosszú idő után újra nálunk volt az előny (33-30). Nem sikerült megtartani az előnyünket, mert a vendégek szívósan küzdöttek és a 17. percben Luzaic közelijével visszavették a vezetést (37-38). A 19. percbe fordulva Lekunas szerzett látványos cselek után kosarat (41-41). A negyed végén Meleg pontjaival öttel vezetett a vendégcsapat, amit Ostojic büntetője és Mishula távolija csökkentett egy pontra (45-46).

A nagyszünet után is folytatódott a hajtós, kemény játék és továbbra is a vendégek voltak pontosabbak. Jó százalékkal dobtát a távolikat és a 23. percben időt is kellett kérni Lubomir Ruzicskának, mert hét ponttal ellépett a Pécs (47-54). Használt a rövid szünet és szorítva a védekezésen a támadásaink is ritmust kaptak (51-54). A 27. perc elején Ostojic közelijével és Mishula estében szerzett kosarával fordítottunk (56-54). Hiába hajráztunk jól, a vendégeknél mindig volt valaki, aki lendítsen csapatán és így előnnyel várhatták a záró játékrésut (62-65).

Összeszorított fogakkal, közönségünk támogatásával a 33. percben Tóth Ádám közelijével átvettük a vezetést, majd Hicks ziccerével távolodtunk (68-65). Próbáltuk megroppantani ellenfelünket, de minden labdáért komoly csata folyt a palánkok alatt. A negyed felénél öt ponttal, 73-68-ra vezettünk. Egy pillanatra sem lankadhatott a figyelem, hiszen a Pécs minden hibákat kihasznált. Az utolsó három percbe Keller távolijával és nyolcpontos vezetéssel mentünk bele (78-70). A vendégek legjobbja Meleg és Benke hozta pontjaival kosárnyi távolságra csapatát (78-76). 26 másodperccel a vége előtt Luzaic büntetőivel kiegyenlített a Pécs (78-78). Egy támadóidő maradt, hogy megnyerjük a mérkőzést és 3.3 másodperccel az idő lejárta előtt Green tette vissza Hicks kimaradt középtávoliját (80-78). A pécsiek utolsó kísérlete kimaradt, így megnyertük a mérkőzést.