Szolnoki Olaj KK-Zalakerámia ZTE KK 94-77 (16-24, 25-8, 24-27, 29-18)
Szolnok, Jv: Benczur Tamás, Söjtöry Tamás, Ádám József (Faidt Mihály)

Szolnoki Olaj KK: Pavlicevic 20/15, Vojvoda 18/6, Barnies 8/6, Eilingsfeld 10, Andric 11, csere: Popovic 16, Borisov 11/3, Tóth-, Frikker-, edző: Kmezic Zoran

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 21/9, Norfleet 13/6, Benke 5/3, Szabó 19/9, Drungilas 4, csere: Wright 4, Mohácsi 11/9, Kis-, edző: Bencze Tamás

Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak a mérkőzés elején. Pavlicevic hármasára Ubilla egy közelivel válaszolt (3-2). A 3. percben Eilingsfeld zsákolásával még a hazaiak vezettek (5-3). Norfleet és Ubilla hármasával fordítottunk, majd a negyed felénél Ubilla közelijével már hat ponttal vezettünk (5-11). Jól védekeztünk ebben az időszakban és ez elbizonytalanította a Szolnokot. Jó ritmusban játszottunk és a hajrára fokozatosan nőtt az előnyünk. Drungilas duplájával már tíz ponttal vezettünk, de Pavlicevic egy gyors ziccerrel nyolcra csökkentette csapata hátrányát (16-24).

A második negyedet borzasztóan rosszul kezdtük. A hazaiak három perc alatt Popovic kosarainak köszönhetően fordítottak (26-24). Nem találtuk a ritmust, míg a Szolnok egyre magabiztosabban játszott. Norfleet egy hármassal törte meg a vendéglátók lendületét, majd Benke egy duplával visszavette a vezetést (28-29). A 16. percben Vojvoda megszerezve első pontjait, büntetőből egyenlített (29-29). A hazaiak zónája továbbra is megoldhatatlan feladat elé állította a fiúkat. A negyed végére Barnies hármasaival ellépett a Szolnok és kilencpontos előnyt szereztek a félidőre (41-32).

A nagyszünetet követően Szabó találta meg a dobóformáját és egy közelivel nyitva indította el csapatunk hajráját. Eilingsfeld büntetőire Ubilla, majd Szabó válaszolt (46-41). A 23. perc elején Szabó hármasával két pontra csökkent a hátrányunk (46-44). Szolnoki időkérés után Vojvoda szerzett egy távolit (49-44). Drungilas büntetőjére Andric egy 2+1-el válaszolt, majd Borisov találatával újra kilenc ponttal ellépett a Szolnok. Drungilas összeszedte negyedik hibáját így a padra kényszerült.  Ubilla egy hármassal zárkóztatta csapatunkat, de Andric egy közelivel nyugtatta meg az övéit (56-48). A 26. percben Wright osztott ki egy sapkát, majd Norfleet két ziccerével zárkóztunk (56-52). Vojvoda bravúrkosarával és Pavlicevic duplájával újra elhúztak a hazaiak (60-52). Bencze Tamás időkérése után dobópárbaj kezdődött. Szabó-Pavlicevic-Mohácsi volt a hárompontos találatok sorrendje. A végére maradt még egy Andric dupla és egy Ubilla büntető (65-59).

A záró negyed elején Borisov talált be közelről, majd Szabó szerzett két duplát (67-63). A folytatásban Popovic pontjai adtak lendületet a hazaiaknak. A 34. percben újra a hármas vonalon túlról voltak eredményesek a csapatok. Hazai oldalon Vojvoda és Pavlicevic, míg nálunk Ubilla és Benke talált be távolról (77-70). A 36. percben Mohácsi ziccerével öt pontra zárkóztunk, de nem tudtuk megakadályozni a szolnoki rohamokat és újra kilenc pontra növelték előnyüket (81-72). Zalai időkérés után Mohácsi még egy hármassal próbálta lendületbe hozni csapatunkat, de a hajrá újra a Szolnoké volt és végül magabiztosan nyerték meg a mérkőzést és egyenlítettek a páros csatában.