Ez egy másik arcunk volt…

FALCO-TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY – Zalakerámia ZTE KK 78-64 (27-17, 19-17, 11-23, 21-7)
Szombathely, Aréna Savaria,
JV: Cziffra, Frányó, Boros (dr. Gencsev )

Falco KC: Váradi 16/3, Butorac 8/6, Rundles 16/12, Hallik 8/6, Wright 8, csere: Comagic 10, Bognár 9/3, Simon 3/3, edző: Kálmán László

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 20/12, Govens 16/3,Kerpel-Fronius 7/3,  Pantelic 10/6, Mohácsi 6,  csere: Velkey-, Czinger 2, Fekete 3/3 edző: Bencze Tamás

Krapic csak a cserepadon foglalt helyet, igaz szerelésben, de kevés esély látszott a játékára.

Váradi kosarára Pantelic válaszolt, majd Wright pontjaira is volt egy kosara (4-4). A hazaiaknál az előbb említett két játékos pontjaival a 4. percben 10-4-re ellépett a Falco. Kerpel-Fronius zsákolását követően is tartotta hatpontos előnyét a hazai csapat. A negyed felénél Kinney kezdte meg a pontgyártást és előbb egy duplát, majd egy triplát is szerzett (15-11). A hazaiaknál Bognár tett hasonlóan, majd Váradi toldotta meg egy hármassal csapattársa pontjait. A 7. percben Wright kosarával már 11pontra nőtt a sárga –feketék előnye (22-11). A negyed vége felé Govens is betalált, de a nem sikerült tízen belülre kerülnünk (27-17).

Fekete Viktor hármasával kezdődött a második negyed, majd Czinger ejtett pontosan. A harmadik percre Kinney pontos büntetőivel 7-0-át robogtunk (27-24). Rundles törte meg a vasi gólcsendet. Sok volt a ponttalan dobás ebben az időszakban. Comagic fordult le Feketéről, aki szabálytalankodott, amit sportszerűtlennek ítéltek a játékvezetők a kosarat viszont megadták. A büntető kimaradt, de a bónusztámadásból Hallik volt eredményes és máris kilenc volt újra a különbség (33-24). Kinney vitte a hátán a csapatot. A hetedik percben Mohácsi szerezte első pontjait, majd Kinney értékesítette a sportszerűtlen hiba miatt ítélt büntetőket. Jó védekezés után Govens ziccerezett és közelebb kúsztunk a szombathelyiekhez (37-32). Kálmán László időkéséssel lassította lendületünket. Wright büntetőivel araszolt feljebb a Falco, amire Govens válaszolt (39-34). Az utolsó percet megnyomta a hazai csapat és ahelyett, hogy csökkentettük volna a hátrányunk Butorac utolsó pillanatban hintett hármasával, tizenkét ponttal vezettek avasiak a félidőben (46-34).

Jót tett a szünet a fiúknak, mert Govens és Kinney pontjaival zárkóztunk. Mohácsi kapott egy remek passzt és üresen ziccerezett a 22. percben (46-43). Rundles törte meg a hazai gólcsendet, majd Pantelic hármasával kettőre zárkóztunk (48-46). A 25. percben Pantelic dobhatott büntetőt, de sajnos mindkettő kimaradt így elmaradt az egyenlíts is. A másik oldalon Comagic célzott pontosan. Válaszként Kerpel -Fronius szerzett fontos kosarat, amivel egy pontra zárkóztunk (50-49). Jó volt a védekezésünk, de kétszer is elszórakoztuk a támadásunkat és nem tudtunk fordítani. Bencze Tamás is leteremtette a fiúkat. Pantelic védekezett jól és Kerpel- Fronius pedig végre vezetéshez jutatta csapatunkat (50-51). A 28. percben Váradi duplájával vette vissza a Falco a vezetést, majd Rundles távolijánál odaütöttek a fiúk és a sikeres hárompontoson túl még büntetőt is dobhattak a hazaiak. Bencze Tamás időt kért. Szerencsére Rundles kihagyta a büntetőt. Govens, viszont a támadóidő lejárta előtt szerzett egy triplát (55-54). Bognár szerzett még egy lepattanót a palánkunk alól és háromra növelte a hazai előnyt. Pantelic viszont nem hagyta örülni a hazaiakat és a negyed utolsó momentumaként egy hármassal egyenlített (57-57).

Sikertelen támadásokkal telt a záró negyed első két perce. Olykor túl sokat vállaltak a kisembereink, eredméyntelenül. Rundles hármassal szerzett vezetést a hazaiaknak, amit Kinney azonnal kiegyenlített (60-60). A 34. percben Hallik hármasával és Comagic duplájával ellépett a Falco (65-60). Jókor jött Govens kettese (65-62). A 35. percben Hallik szerzett újabb távolit és egyre távolodott a hazai csapat (68-62). Nem sikerültek a távoli dobásaink és a lepattanókat sem jól szedtük. Három perc volt vissza, amikor Pantelic mindkét büntetőjét elhibázta. Nem egészen két perc volt vissza, amikor Rundles dobott egy távolit, de a ZTE pad időn túlinak érezte a kosarat, ami a dudaszó pillanatában esett a kosárba. Bencze Tamás időt kért, közben Cziffra játékvezető a videó bíró segítségével elemezte az esetet. Végül szabályosnak ítélték a kosarat és így 72-62-ről folytatódhatott a játék. Kerpel- Fronius eresztet el egy hármast, a lepattanó labdát Mohácsi pöcizte a kosárba (72-64). Váradi büntetőjével és duplájával végleg eldőlt a mérkőzés és Rundles hármasával tetemesre nőtt a különbség (78-64).

A ZTE fényévekkel jobban teljesített, mint Pécsen, de még így is rengeteget hibáztunk. AZ első negyedben még benne volt a kezekben az előző kudarc emléke, de a folytatásban már egy harcos csapat képét mutattuk. Ebben a mérkőzésben benne volt a meglepetés, hiszen harmadik negyedben mutatott védekezés és támadás már megfelelt az elvárásoknak. Légiósaink végre jobbikarcukat mutatták.  A végén mégis a szombathelyiek örülhettek, mi pedig sajnálhatjuk a kihagyott büntetőket és az elszórakozott támadásokat.

Bencze Tamás: -Gratulálok a Falcónak, a mérkőzés egészét nézve megérdemelten nyertek.
Másrészről gratulálok a játékosaimnak is, mert át tudtak lépni az előző bajnoki okozta rossz élményen. A mérkőzésen nem játszottunk végig jól, de a fiúk küzdöttek és az akarással sem volt gond. Néhány helyzetben a nagyobb koncentráció eredményhez vezethetett volna. Hibáikat a Szombathely hárompontosokkal büntette.