Ezúttal volt power, de mégsem sikerült

A bajnokság harmadik fordulójában az Atomerőmű SE csapatát fogadtuk, immár Simmons nélkül.

Zalakerámia ZTE KK- Atomerőmű SE 72-77 (11-25, 19-12, 26-15, 16-25)
Zalakerámia Sport –és Rendezvénycsarnok, 1300 néző, Jv: Czifra, Pálla, Frányó (Dr. Gincsay)

Zalakerámia ZTE KK: Vaughn 12/6, Horváth 14/6, Benke 18, Szabó 18/3, Radic-, csere: Jeffers 2, Kis 3/3, Mohácsi 5/3, edző: Bencze Tamás

Atomerőmű SE: Allen 18/6, Hinds 17, Barnies 9/3, Ogunyemi 8, Eilingsfeld 13/6, csere: Ruják 4, Medve 8/3, Garamvölgyi-, edző: Teo Cizmic

Két perc kellett az első kosarunkhoz, amit Vaugnh szerzett (3-2). Majd gyors indulásból öt ponttal elléptünk (7-2). Sajnos jött a válasz vendégoldalról is és a 4. percben már ők vezettek (7-10). Szabó hármasával egyenlítettünk (10-10). Kicsit szellős lett a védekezésünk és könnyű kosarakat kaptunk.  A 6. percben már hattal ment az ASE és Bencze Tamás időt is kért (10-16). A 7. percben Barnies szerzett egy triplát, míg nekünk a közelik sem jöttek össze. Elbizonytalanodtunk támadásban és a negyed végére tíz pont fölé nőtt a paksi előny. (11-25).

Jó védekezéssel és Horváth ziccerével kezdődött a második játékrész (13-25). Medve és Hinds pontjaival tovább robogott az ASE, amit időkéréssel próbáltunk lassítani (13-31). A rövid taktikai szünet után Benke szerzett egy közelit, majd Ogunyemi ziccerére Horváth egy hármassal felelt (18-33). Benke vette hátára a csapatot és pontjaival faragtunk a hátrányunkból (22-35). Cizmic mester időkérése után jó védekezés és egy Szabó közeli következett. A vendégeknél Hinds, míg nálunk továbbra is Benke volt elemében (26-37). A 18. perc elején Szabó remek leválásból szerzett egy közelit és így tíz ponton belülre verekedtük magunkat (28-37). Vendég időkérés után is maradt a jó védekezésünk és Vaughn betörésből szerzett kosarával hét pontra zárkóztunk (30-37).

Pontatlan dobások és kapkodás jellemezte a második félidő első perceit. A védekezésünk viszont jól működött. Lélektanilag fontos kosarat szerzett Vaughn a 23. percben, de Hinds azonnal válaszolni tudott (34-39). Kemény harcot láthattunk a palánkok alatt. Vaughn remek passzából Szabó ziccerezett, majd a bónuszt is bedobta a faultolása után (37-45). A 25. percben Vaughn utolsó pillanatos hármasával három pontra feljöttünk (40-43). Allen révén jött is válasz, de Kis távolijával egyre közelebb kerültünk (43-45). Horváth labdaszerzése után ziccer közben odaütöttek neki és pontos büntetőivel utolértük az ASE-t! Benke labdaszerzése után saját maga fejezte be a támadást és már mi vezettünk (47-45). Vendég időkérés Jeffers osztott ki egy blokkot Allennek, majd Horváth Ákostól kapott egy remek passzt, amit a gyűrűbe húzott (49-45). Nagyon jól védekeztünk, a vendégek teljesen elbizonytalanodtak. A 28. percben Benke duplájával távolodtunk, de a négy hibával játszó Barnies kosarával nem akart leszakadni az ASE (51-47). Az utolsó percbe kanyarodva Horváth és Medve is szerzett egy-egy triplát, majd Benke duplájával hat ponttal vezettünk (56-50). Benke extázisban játszott és Medvének egy blokkot is kiosztott tripladobás közben. A negyed végén még egy Ruják közeli és négy pontos előny (56-52).

Jeffers labdaszerzés és Horváth Ákos pont, így kezdtük a záró negyedet (58-52). Vaughn duplájára Eilindsfeld egy utolsó másodperces triplával felelt, amire Mohácsi is hasonlóval válaszolt (63-55). A 33. percben Ruják és Hinds pontjaival négy pontra csökkent az előnyünk és Bencze Tamás időt is kért (63-59). Az időkérés után Allen faragott csapata hátrányán, de Szabó közelijével újra néggyel mentünk (65-61). Hinds újabb ziccerével két pontra zárkózott az ASE. Pontatlanokká váltak a támadásaink és a 35. percben Hinds és Eilingsfeld büntetőivel egyenlítettek a vendégek (65-65). Idegesen játszott mind a két együttes ebben az időszakban. A 36. percben bónuszba került a Paks és Medve büntetőjével már ők vezettek (65-66). Benke egyéni akciójával vettük vissza az előnyt (67-66). Benke verte meg Barniest, majd Hinds büntetőzött pontosan Horváth faultja után (69-70). 38. percben Szabó ejtése után Eilingsfeld homálya következett, majd vendég időkérés (71-70). Allen hármasával, két ponttal az ASE vezettet valamivel több, mint egy perccel a vége előtt (71-73). hazai időkérés után Vaughn hármasa a gyűrű torkából jött ki, majd Allen rángatta meg a földön a labdát szerző Mohácsit, amiért sportszerűtlent kapott. Csapatkapitányunk egyik büntetőjét bedobta, majd az bónusztámadásnál Benke és Mohácsi is a gyűrűre törve csúszott el. 22. másodperccel a vége előtt Barnies értékesített két büntetőt (72-75). A támadásunk nem sikerült, majd Mohácsi faultolta Hindst, aki nem hibázott (72-77). A végén már nem sikerült kosarat szerzünk így a végén a vendégek örülhettek (72-77).

Fotók: Bálizs Zsuzsa