Fantasztikus meccsen győztük le a Szombathelyt

Zalakerámia ZTE KK- Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 103-100 (28-19, 19-25,13-33, 35-18, 8-5)
Zalaegerszeg, Jv: Győrffy, Praksch, Goda (Várhalmi)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 19/6, Thompson 24/9, Gulyás -, Szabó 16/6, Agafonov 28/3, csere: Bagó 3, Doktor 8/6, Durázi 5, Papp-, edző: Bencze Tamás

Falco KC Szombathely: Govens 25/9, Váradi 3/3, Bíró -, Bruinsma 8/6, Reddic 10, csere: Perl 8, Balmazovic 23/9, Tóth 5, Curry 18/12, edző: Gasper Okorn

A bemutatás előtt nagy taps köszöntötte az 1978-ban az NB I-be feljutó csapatot, valamint az első szezonban szereplő játékosokat. Balaicz Zoltán polgármester, Dr. Gyimesi Endre, klubunk társadalmi elnöke és Stárics Kornél ügyvezetőnk egy emlékplakettel köszöntötte hőseinket.

Sajnos a kispadon fogalt helyet (civilben) Alandise Harris, akik derékfájdalmai miatt voltkénytelen kihagyni a rangadót.

Thompson estében szerezte az első kosarat a találkozón, amire Váradi egy triplával válaszolt (2-3). Agafonov 2+1-vel vettük vissza a vezetést, majd a 2. perc végén Szabó hármasával távolodtunk (8-3). Jól védekeztünk, amit jól mutat, hogy a vasiak a 4. perc elején szereztek újabb pontokat Reddic révén (11-7). A negyed felénél Agafonov szerzett újabb közelit, Govens sportszerűtlen hibáját meg büntetővel büntette (14-7). Thompson duplája (hazai gyűrű segítségével) sokat gondolkodva beszédült, majd Reddic közelijére Ware hintett egy trojkát (19-9). A 7. perc elején a támadásunkhoz felfutó Agafonov elterült a földön, majd a videóbírózás után Reddic kapott sportszerűtlen hibát. Agafonov nem hibázott (21-9). A bónusztámadásunk kimaradt, Perl és Govens gyorsindulásokból faragott a vendégek hátrányán (21-13). Időkérésünk után Bagó és Ware büntetőivel mozdultunk el, míg a vendégeknél Perl és Bruinsma volt eredményes (24-17). Az utolsó percen belül Bagó helyezte a gyűrűbe Ware passzát, majd Perl és Ware büntetőivel alakult ki a negyed végeredménye (28-19).

Az egykor Zalaegerszegen is játszó Balmazovic triplájával kezdett a Falco, amire egy szép passzjáték végén Durázi egy közelivel válaszolt (30-22).  A 13. percelején Durázi büntetői után Balmazovic szerzett egy triplát, amire Doktor Peti egyből válaszolt (35-25). Egy perccel később Balmazovic már a harmadik tripláját szerezte, de szerencsére Thompson keze is elsült (38-28). A negyed felénél Balmazovic 2+1-vel és Govens közelijével zárkóztak a vasiak (38-33). A 16. percben Agafonov ellen fújtak vitatható sportszerűtlen hibát, amit szerencsére Balmazovic nem tudott pontokra váltani, csak Tóth egy közelivel (38-36). Egyenlíthetett volna a Falco, de Doktor egyéni akciójával távol tartottuk őket (40-36). Govens ziccerére Doki egy triplával felelt, majd jó védekezés után Agafonov zsákolt (45-38). Vasi időkérés után Balmazovic volt eredményes, majd Agafonov szerzett látványos kosarat. Az utolsó perc parázs hangulatúra sikerült. Bruinsma triplája után Agafonovot dobás közben – a bírók szerint- szabályosan szerelték, amit Bencze Tamás szóvá is tett, és technikait kapott érte. Govens csak egy büntetőt dobott be, így hárompontos előnnyel mehettünk nagyszünetre (47-44).

Egy perc elteltével egy vitatható labdaszerzés után Curry egy triplával egyenlített, majd az újabb hármasával fordított a Falco (47-50). A játékvezetők kiosztottak kettő gyors technikait és egy sportszerűtlen hibát. Curry a közönség hergeléséért, Okorn edző reklamálásért kapott hibát, míg a Gulyás Govens ellen védekezett túl határozottan. A közjáték kellően megzavart minket és a vasiak 9-0-s rohanással, tíz ponttal elhúztak (49-59). A 24. perc elején Szabó törte meg a gólcsendünket (51-59). Szinte minden sikerült a vendégeknek. Bruinsma hármasa után Thompson 2+1-vel faragtunk a hátrányunkon (54-62). Szabó harcossága eredményezett újabb pontot, majd hosszú idő után Agafonov is betalált (58-67). A 28. percben Govens kétszer is triplát szórt és megerősítette csapata vezetését (58-73). A negyed végén még Szabó és Govens is szerzett egy közelit (60-77).

Thompson triplájával és Szabó duplájával nyitottuk a záró negyedet (65-77). Egy perc elteltével Balmazovic szerzett egy közelit. Agafonov 2+1-vel zárkóztunk tovább. Felpörgött, az amúgy sem langyos mérkőzés. Nagy iramot diktáltunk és Szabó, majd Thompson kosarával tíz ponton belülre jöttünk vissza (72-81). Vendég időkérés után sem volt megállás, Szabó triplájával még közelebb férkőztünk (75-81). A negyed felénél Balmazovic billentett a mérlegen a vasiak felé. Thompson duplája után Curry hintett egy távolit, amire Ware is szórt egyet válaszul. Curry pontjaival tartotta előnyét a vendégcsapat (80-90). A 37. percben Ware és Thompson büntetőivel közelítettünk (84-90). Jól védekeztünk, Curry homályt dobott. Thompson büntetőivel négy pontra zárkóztunk (86-90). Közelebb is jöhettünk volna, de eladtuk a labdát, amiből Govens triplát szórt (86-93). Agafonov büntetői után Doki labdát szerzett Ware meg kosarat (90-93). Kimaradt vendég lehetőség után Agafonov közelijével egy pontra feljöttünk (92-93). 49 másodperc volt ekkor hátra. Govens minden rutinját beleadva begyömöszölt egy duplát a gyűrűnkbe (92-95). 24 másodperc volt hátra. Agafonov újabb közelit szerzett (94-95). 10 másodperc volt hátra, amikor Govens folyamatos reklamálásért technikait kapott, majd a kiállítás sorsára jutott. Nagy esélyt kaptunk! Ware kiegyenlített (95-95). Időt kértek a vendégek, még volt nekik egy. Curry kihagyta, jöhetett a hosszabbítás (95-95).

Mi kezdhettük a ráadást, de nem sikerült elsőre pontot szereznünk, csak egy faultot. A büntetőket Balmazovic bedobta (95-97). Agafonov triplájával, hosszú idő után vezettünk újra (98-97). Jól védekeztünk, Ware pedig labdát szerzett, Curry pedig odaütött neki, Ware pedig bedobta (100-97). Újabb kimaradt Falco támadás, Agafonov meg tanári ziccert szerez (102-97). Időt kértek a vasiak. A hatodik emberként szurkolt az egész csarnok! Ware faultja után Tóth csak egy büntetőt értékesít (102-98). Nem tudunk újabb kosarat szerezni, nem úgy Curry (102-100). Újabb lehetőséget puskázunk el, Szabó pedig kipontozódik. nem tud egyenlíteni a Falco, mert Bruinsma kihagyja a büntetőit és odaüt Durázinak. Krisztofer egyet bedob, de elszórakozza a támadását a Falco és labdát szerzünk (103-100). Mi is hibázunk. Balmazovic hármas kísérlete nem sikerül, Agafonov visszadobja Bruinsma lábára a labdát, de előtte kilép az alapvonalon. 3.2 másodperc van hátra és a Falco jöhet. Indul a játék, Curry kihagyja! Megvaaaaan!

Mínusz 17 pontról felállva sikerült legyőznünk az erősebb kerettel rendelkező Falco KC-t.