Fontos hazai győzelem a JKSE ellen

A 18. fordulóban a Jászberény csapatát fogadtuk. A bemelegítésnél kiderült Vaughn vállalja a játékot. A harmadik negyedben gyors és pontos játékkal eldöntöttük a találkozót.

Zalakerámia ZTE KK- JP Autó -JKSE 82-68 (19-14, 18-20, 30-12, 15-22)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok, Jv: Papp, Farkas, Fodor (Gincsai)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 10, Horváth 11/9, Benke 16, Szabó 9/3, Radic 22/3, csere: Mohácsi 1, Mikovic 3, Vaughn 10/6, Kis -, edző: Bencze Tamás

JKSE: Nelson 17/6, Wallace 15/3, Rakic 8/3, Lucic 11/3, Sejfic 12, csere: Kerpel-Fronius 5, edző: Nicola Lazic

A feldobást egyik törzsszurkolónk, Major Zsolt végezte el 30. születésnapja alkalmából.

A feldobást megszerezve előbb Kinney, majd Benke is pontosan célzott (4-0). A 2. perc elején Radic remekül centerezve szerezte meg első pontjait. A 3. percben Sejfic kapott tapsot, mert jelezte róla ment ki a labda az alapvonalon túlra. A támadásunkból Szabó szerzett kosarat, majd egy jó védekezés után Kinney szerezte 10 pontunkat, ami után Nicola Lazic időt kért (10-0). A rövid taktikai szünet után Nelson szerezte a JKSE első pontjait, amire Radic azonnal válaszolt (12-2). Nelson és Lucic pontjaival zárkóztak a vendégek. Némi kapkodás után Benke egy betörésből szerzett kosarat (14-6). A negyed felét elhagyva újra lendületbe jöttünk és Benke, majd Radic kosaraival visszaállítottuk a tízpontos különbséget (19-8). A 8. percben hazai közönség előtt is bemutatkozhatott új játékosunk Milija Mikovic. A hajrában Nelson és Lucic pontjaival öt pontra zárkózott a Jászberény (19-14).

A második játékrész elején Mikovic megszerezte első zalaegerszegi pontját, majd Benke növelte előnyünket egy ziccerrel (22-14). A 12. perc elején Mikovic szerzett egy közelit, majd Nelson és Horváth is egy-egy hármassal toldotta meg csapata pontjait (27-17). Egy kicsit kapkodóvá vált a játékunk- rossz passzok, eladott labda,- amire Bencze Tamás azonnal reagált. Sajnos az időkérés nem használt, mivel újabb eladott labdákból Wallace kétszer is indulhatott, s négy pontra hozta fel a jászságiakat (27-23). A 16. percben újra időt kellett kérnie vezetőedzőnknek. A JKSE Wallace büntetőivel zárkózott (27-25). Radic törte meg a kosárcsendünket két sikeres büntetővel, amire Wallace azonnal válaszolt, majd Lucic hármasával már a vendégek vezettek (29-30). A 18. percben Benke szerzett kosarat betörésből, majd labdaszerzésből Vaughn hozta ziccerbe Radicsot (33-30). Vendég időkérést követően Benke szerzett remek kosarat Vaughn passzából. Wallace közelijére az utolsó percen belül Radic felelt egy utolsó másodperces horoggal. A vendégeknek Kerpel-Fronius Balázs révén még volt egy válasza a félidő előtt (37-34).

A nagyszünet után Kinney gyors kosarával kezdtünk, amire Sejfic egy horoggal válaszolt (39-36). Szabó magasan kiemelt hármasára a szurkolók keze is magasba lendült (42-36). A 22. percbe kanyarodva Vaughn büntetőivel távolodtunk ellenfelünktől, majd Radic közelijével újra 10 ponttal vezettünk (46-36). Vendég időkérés után Radic blokkolta Sejficet, majd Szabó szerzett fontos duplát. Nem volt megállás! Jó védekezés után Vaughn ziccerezett pontosan (50-36). A 11-0-s rohanásunkat Rakic 2+1-e törte meg (50-39). A 26. perc elején Radic szemfülessége és helyzetfelismerése újabb kosarat eredményezett (52-39). Wallace büntetőire Horváth Ákostól jött egy távoli, majd újra Wallace szerzett egy közelit (55-43). A 28. percben Vaughn és Radic is hintett egy –egy távolit, amit Ivica még egy duplával is megfejelt (63-43). A vendégeknél Nelson serénykedett és szerzett egy hárompontost. A végén Benke pillanatai következtek, aki két büntetője után egy közelit is értékesített (67-46).

A zárónegyed elején Szabó büntetőire Wallace egy távolival felelt, majd Kinney szerzett egy közelit. Sejfic kosarára Vaughn egy triplával válaszolt (74-51). A 33. percben Kinney ejtése után Lazic mester időt kért (76-51). Kerpi, majd Lucic szerzett gyors egymásutánban két duplát, Bencze Tamás meg időt kért (76-55). A folytatásban sok volt az apró hiba, a pontok pedig mindkét oldalon elmaradtak. Időkérésünk után Horváth hintett egy triplát, majd Rakic is ugyanígy tett a visszatámadásból (79-59). A 37. percben Mohácsi Máté büntetőjével értük el a 80 pontot (80-59). A JKSE Nelson pontjaival faragott a hátrányából (80-62). Az utolsó percben Lucic büntetőire Horváth válaszolt egy közelivel, majd Sejfic pontjaival csökkent a vendégek hátránya (82-68).

Végig vezetve, fontos mérkőzést nyertünk meg. Szombaton, Budapesten viszont egy sokkal nehezebb találkozó vár a fiúkra a MAFC otthonában.