Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE 106–90 (26–27, 28–28, 25–18, 27–17)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok,
JV.: Kapitány G., Györffy P., Boros T. (Szabadvári J.)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 22/12,Vaughn 26/24, Benke 15/3, Szabó Zs. 3, Radic 20. Csere: Mohácsi -, Mikovic 11, Horváth Á. 9/3, Kis -.edző: Bencze Tamás

ASE: Hinds 10/6, Ruják 8/6, Barnies 5/3, Eilingsfeld 14, Guinn 11/9. Csere: Tarrant 25, Garamvölgyi 6/6, Medve 6/6, Ogunyemi 2, Gulyás 3/3.edző: Schmidt Béla

Nehezen született meg az első kosár, de szerencsére azt mi szereztük Benke révén, majd Szili újabb ziccerrel növelte pontjainkat, miközben Guinn szerzett egy távolit (4-3). A 3. perc elején Kinney és Eilingsfeld váltott távolit, majd Vaughn sem akart lemaradni társaitól (10-6). Barnies ziccere után Kinney betörésből szerzett pazar kosarat, majd egy plusz büntetőt is értékesített (13-8). A negyed felénél Radic büntetőivel távolodtunk (15-10). Eilingsfeld 2+1-vel zárkózott a Paks, de Mikovic ziccerével visszavertük a próbálkozásukat (17-13). A 7. percre büntetőkkel és Hinds hármasával átvette a vezetést a vendégcsapat (17-19). Az időkérésünk után egy eladott labdából Hinds indult és szerzett újabb paksi kosarat, majd Eilingsfeld toldotta meg egy újabb duplával (17-23). Kinney második triplájával zárkóztunk volna, de Ogunyemi ziccerével újra lőtávolon kívülre kerültek a vendégek (20-25). Az utolsó percre kanyarodva Radic előbb pontosan büntetőzött, majd egy labdaszerzésből indulva zsákolt. Egy újabb jó védekezés után Mikovic közelijével vettük vissza a vezetést (26-25). A negyed végén Mikovic büntetői kimaradtak, míg a másik oldalon Tarrant közelről nem hibázott (26-27).

Vaughn hármasával és Tarrant könnyű ziccerével indult a második játékrész (29-29). A 12. percben Radic közelijére Medvétől érkezett a válasz egy hárompontos formájában. Kinney újabb távolijával vettük vissza a vezetést, amit Tarrant egy betörésből szerzett kosárral kiegyenlített (24-24). A 14. perc elején Benke estében szerzett kosarat és jogosan reklamált a faultért, amit nem kapott meg. A másik oldalon Barnies hármasával került előnybe a Paks, amit Tarrant sokadik betöréséből szerzett kosárral növeltek (36-40). A negyed felénél Horváth büntetőire Ruják hármasa érkezett (38-43). Barnies tripla kísérlete kimaradt, míg Vaughn messziről nem hibázott (41-43). Sajnos Tarrant védése megoldhatatlan feladatnak tűnt ebben az időszakban. A 17. percben Eilingsfeld büntetőivel tartott minket 4 pontos távolságban a Paks. Vaughn negyedik hármasával egy pontra zárkóztunk, de Eilingsfeld büntetői újra segítettek a vendégeken (46-49). A 18. percben Horváth Ákos egyenlített egy triplával, majd egy pontatlan átadást követően Ruják szerzett egy hármast (49-52). Az utolsó két perc elején Radicnak fújtak egy belemenést, ami után Garamvölgyi növelte a vendégek pontjait. Radic duplájával és Kinney hármasával visszajöttünk egy pontra, sőt labdát szereztünk, de Horváth közelije kimaradt (54-55).

A nagyszünet után Radic ziccerével fordítottunk, majd a 22. perc elején Vaughn ötödik hármasával távolodtunk (59-55). Tarrant két ziccere mellett Vaughn még kettő-t berámolt a 6.75-ös vonalon kívülről. Nem hagyták magukat a vendégek sem és Guinn hármasával zárkóztak. Vaughn egy duplájával és Benke triplájával léptünk el ellenfelünktől (72-64). Tarrant pontjai tartották meccsben a Paksot. 27. perc elején Radic centerezett remekül és pontszerzés közben még oda is ütöttek a vendégek. A büntető előtt még időt kért Schmidt mester. Radic büntetője kimaradt, majd egy rossz átadásból indulva Kinney zsákolt (76-66). A 28. percben Garamvölgyi hármasával faragott hátrányából a vendégcsapat (78-71). A negyed végére maradt még egy Ruják közeli és egy Kinney büntető, és ami fontos ZTE vezetés (79-73).

Medve hármasával lendült támadásba a Paks, de Szabó egy 2+1-es akcióval rendezte a sorokat (82-76). Egy jó védekezés és egy Benke alley –oop ragadtatta tapsa a közönséget (84-76). Mikocic remek helyzetfelismerésből szerzett kosarat és ismét 10 ponttal vezettünk. Hinds hármasára újra Mikovic közeli volt a válasz, majd egy labdaszerzés után Benke fejezte be újabb kosárral a támadásunk (90-79). A negyed felénél Vaughn már a 8.! hármasát szerezte (95-81). Vendég időkérés után Mikovic pöckölte a gyűrűbe Radic rövid dobását (98-83). A Paks büntetőkkel araszolt felfelé, majd Gulyás szerzett egy távolit csapatának (98-87). A hajrába kanyarodva Radic zsákolásával értük el a 100 pontot (100-87). A 38. percben Vaughn egy vitatható szabálytalanság után kipontozódott, Tarrant meg három büntetővel zárkóztatta csapatát (100-90). A végén Kinney és Horváth is szerzett egy –egy kosarat, majd Radic zsákolása tette fel a teljesítményünkre a koronát (106-90).

Fotók: Bálizs Zsuzsa