Gyenge játékkal, újabb vereség, ezúttal a Paks ellen

Csapatunk korábbi vezetőedzőjével, Sebastjan Krasoveccel felálló Paks az első félidőben már húsz ponttal is vezetett. A fordulás után összekapták magukat a fiúk, fordítottak is, de végül a hajrában pontosabban játszó vendégek nyertek.

Zalakerámia ZTE KK-Atomerőmű SE 86-92 (16-27, 19-22, 31-18, 20-25)
Zalaegerszeg, 1380 néző, Jv: Győrffy, Makrai, Szilágyi

Zalakerámia ZTE KK: Simó, Hicks 12/6, Mishula 10/3, Ostojic 22, Tóth 10, csere: Green 4, Keller 11/9, Lekunas 12/6, Csátaljay, Németh 5/3, Csuti, edző: Lubomir Ruzicka

ASE: Ihring 25/18 Radics 2, Nicholson 24/6, Wright 10, White 10/6. csere: Woods 11/6, Kékesi 3/3, Dorogi 7/3, Géringer, Sövegjártó, edző: Sebastjan Krasovec

A Paksi csapatból Eilingsfeld, Gulyás és Kovács sérülés miatt hiányzott.

Nehezen akart megszületni az első hazai kosár, de amíg mi próbálkoztunk, addig a vendégek szépen gyűjtögették a pontokat (0-8). A 4. perc elején Hicks kosarával mozdultunk el a holtpontról, de továbbra is nagyon szellősen védekeztünk (2-10). Lekunas egy hármassal szállt be a padról, majd Hicks találta meg az utat a gyűrűhöz (7-12). Lekunas jó cserének bizonyult, hiszen két perc alatt hét pontot szerzett és kiegyenlítettünk (11-11). A folytatás már nem volt ennyire jó, hiszen Ihring és Nicholson pontjaival ismét ellépet a Paks (13-21). A negyed végén jó triplázással tíz pont fölé tornázta előnyét a vendégcsapat (16-27).

Keller hármasával nyitottuk a második játékrészt, de Ihring sem maradt adós és triplával válaszolt (19-30). Borzasztón a játszottunk, míg ellenfelünk jó százalékkal célzott és megérdemelten vezetett (19-35). Az időkérés sem hozott változást a játékunkban, a paksiak dobókedve pedig nem esett vissza, sőt a 16. percben már húsz ponttal jártak előttünk (24-44). A félidő hajrájában Ostojic vette vállára csapatunkat és pontjainak köszönhetően zárkóztunk (31-44). Fáradni látszott a Paks, de nem Ihring, aki ötödik hármasát szerezte és konkrétan végig vezetve nyerték meg a vendégek a félidőt  (35-49).

A nagyszünet után Lekunas előbb labdát szerzett és gólpasszt adott, majd egy hármast dobott, Krasovec mester pedig időt kért (40-49). De hiába a jó kezdés, ha gyorsan kapunk kettő kosarat (40-53). Ostojic harcosságának köszönhetően faragtunk a hátrányunkon, majd Mishula 2+1-vel és Hicks hármasával öt pontra zárkóztunk (56-61). Most volt erő és akarat a csapatban és védekezésben is sokat javultunk. A hajrában egyéni villanásokból szerzett kosarakkal tartotta a távolságot a Paks (61-67). Mishula végre elkezdett játszani és előbb egy közelit, majd egy utolsó másodperces triplát szerzett és egy pontra hozta fel csapatunkat (66-67).

Kapkodva kezdtük az utolsó negyedet és könnyű helyzetekben hibáztunk. Nehezen adta magát a Paks, de látszott, hogy sokat kivett belőlük az első félidő rohanása. A 33. percben Keller hármasával először vezettünk a találkozón (72-71). Nicholson faulttal együtt szerzett kosarat, mellyel visszavette a vezetést az ASE, de csak egy pillanatra, mert Ostojic közelijével újra nálunk volt az előny. Rossz megoldásokat választottunk támadásban és a 36. percben Woods hármasával, négy ponttal ellépett a vendégcsapat (76-80). Időkésérük után Keller hármasával zárkóztunk, de a vendégeknek ezúttal is volt válaszuk (81-85). Új erőre kapott az ASE és White hármasával már kilenc ponttal vezettek (81-90). Nem sikerült megújulnunk, sőt támadásban és védekezésben is nagy hibákat vétettünk (83-92). Kevesebb mint másfél perc volt hátra Hicks hármast szerzett, de ez kevésnek bizonyult és a Paks nagyot küzdve megérdemelten szerezte meg első győzelmét a bajnokságban.

Fotó: Katona Tibor