Zalakerámia ZTE KK - Astrum Levice (szlovák) 86-72 (20-15, 26-13, 24-17, 16-27)
Göcsej Kupa, Zalaegerszeg, jv: Farkas, Török, Radnóti

Zalakerámia ZTE KK: Velkey 11/6, Ubilla 15/6, Benke 7, Szabó 10/6, Drungilas 16, csere: Mohácsi 15/9, Kis 4, Gáll 6/6, Czinger-, Olasz 2, edző: Bencze Tamás

Astrum Levice:Summers 16, Djokic 5, Djuric 11, Musil 3/3, Keely 8, csere: Nofflet 2, Krajcovic 5, Klar 10, Josipovic 12, edző: Teo Hojc

A Forest 47. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej kupa első napján a szlovák Astrum Levice ellen kezdtünk. Kerpel-Fronius Balázs civilben foglalt helyet a kispadon, mivel orvosi javaslatra nem erőltette a fájós térdét. Czinger viszont már ott volt a többiekkel a parketten.

Harcosan kezdték az első negyedet a fiúk és remek megoldásokkal szórakoztatták a közönséget. A negyed végére kicsit kiengedtünk, de így is öt ponttal vezettünk (20-15).

A második játékrészben kicsit komótosan kezdtünk, de hamar visszazökkentünk a megfelelő mederbe és fokozatosan húztunk el szlovák ellenfelünktől. Gáll, majd Ubilla is triplát dobott és hamarosan 20 pontra nőtt az előnyünk. A nagyszünetre magabiztos vezetéssel mehettek a fiúk úgy, hogy Bencze Tamás mindenkinek lehetőséget adott már az első félidőben (46-28).

A harmadik negyedben is tovább tartott a fiúk lendülete és a különbség nem hogy csökkent inkább nőtt. A fiatalok is bőven kaptak lehetőséget, amivel éltek is. A negyed végére 25 pontra duzzadt az előnyünk (70-45).

A záró negyedben kicsit lazult a védekezésünk és így a szlovákok fokozatosan csökkentették hátrányukat. Az utolsó percben parázs jelenetnek lehettek szemtanúi a nézők. Olasz Ádám harcosságát és könyökhasználatát vette zokon az ellenfél egyik játékosa és harciasan vonta felelősségre ellenfelét. A dulakodásra mindkét csapat azonnal a tettek mezejére lépet és tömegjelenet lett a kakaskodásból. A kedélyek szépen lassan elcsitultak és folytatódhatott a mérkőzés, ahol magabiztos játékkal sikerült legyőznünk szlovák ellenfelünket.