Ha nehezen is de, legyőztük a Szegedet

A középszakasz következő mérkőzését a Szeged ellen vívtuk, ahol három meghatározó játékos -Juhos, Ciric, Fortune- hiányzott.

Naturtex SZTE Szedeák – Zalakerámia ZTE KK 81-83 (25-15, 9-23, 24-27, 23-18)

Szeged, Városi Sportcsarnok, Jv: Papp P., Söjtöry T., Gál J. (Bogárdi J.)

Szeged: Boltic 9/3, Wirth 14/6, Kovács 12, Vágvölgyi 14/6, Sulovic 29/3, csere: Révész 1, Kerpel-Fronius 2, Bonifert-, Mike-, edző: Andjelko Mandic

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 16/3, Vaughn 6, Benke 16/6, Szabó 1, Radic 8, csere: Mohácsi 15/6, Horváth 9/3, Kis 2, Mikovic 10, edző: Bencze Tamás

Sulovic és Kovács pontjaival hamar előnybe kerültek a hazaiak (4-0). Lassan ébredtünk és Kinney, majd Benke duplájával és hármasával fordítottunk a 4. percben (6-7). Sulovic kapta el a fonalat és Vágvölgyivel kiegészülve, állva hagytak minket és a 7. percre már tíz pont fölötti előnyt szereztek (21-9). A negyed végén Mohácsi büntetőivel zárkóztunk és Mikovic kosarával zártuk a játékrészt (25-15).

A második negyed elején Kis kapott egy sportszerűtlent, amiből Wirth szerzett egy büntetőt, majd megszerezve a labdát Vaughn ellen fújtak támadót. A 12. perc elején Kis szerzett egy közelit (26-17). Sok volt a hiba a játékunkban. Mohácsi büntetőivel kapaszkodtunk, majd a 3. percben Kinney és Mikovic pontjaival öt pontra zárkóztunk (28-23). Vágvölgyi hármasa a legrosszabbkor esett (31-23). A negyed felénél Révész büntetőjére Kinney hármasa érkezett és egy hazai időkérés (32-27). A rövid szünet után Horváth hármasával két pontra zárkóztunk (32-30). Kerpel-Fronius közelijére Benke hármasa érkezett. A 17. percben Szabó büntetőjével egyenlítettünk, majd a második kimaradt, de Radic sikeresen tette vissza a pattanót és ezzel átvettük a vezetést (34-36). A hazaiak megtorpantak támadásban és ezt sikerült kihasználnunk. Radic büntetőjével tovább nőtt az előnyünk (34-37). Az utolsó percen belül Radic és Kinney is kihagyta a büntetőit, majd Kinney labdát szerzett, de Kerpel-Fronius utánanyúlt és sportszerűtlen hibát kapott. Kinney egy büntetőt bedobott. A hátralévő időt végigtámadva, a végén Vaughn távolija kimaradt, így négy pontos előnnyel mehettünk a nagyszünetre (34-38).
A nagyszünet után Wirth, majd Vágvölgyi hármasával fordítottak a hazaiak (40-38). Kinney egyenlített, majd felváltva vezettek a csapatok. 23. percben Mohácsi hármasával 46-46-volt az állás. A negyed felénél Mohácsi újabb hármasával és Mikovic közelijével távolodtunk (48-53). A 27. percben Benke és Vaughn duplájával és Horváth büntetőivel, nyolc ponttal elhúztunk (51-59). Egy perc múlva Mikovic közelijével 10 pontra duzzadt az előnyünk (51-61). A negyed végén Vaughn büntetőire Sulovic válaszolt (58-65).

A záró negyed elején Kovács és Sulovic pontjaival három pontra feljött a Szeged (62-65). Az első kosarunkat két és fél perc után Vaughn szerezte (62-67). A 34. percre Boltic büntetőivel egy pontra olvadt az előnyünk. A negyed feléhez közeledve Mohácsi és Horváth pontjai kellettek, hogy megnyugtató távolságban tudjuk a hazaiakat (66-72). A 38. percre előbb Sulovic, majd Boltic is egy pontra hozta fel csapatát (75-76). Fél perc volt vissza, amikor Radic közelijével öt ponttal vezettünk (76-81). Sulovic és Kinney is csak egy büntetőjét tudta bedobni, majd Boltic is hasonlóképpen célzott (78-82). 13 másodperccel a lefújás előtt Vaughn dönthette volna el a mérkőzést, de mindkét büntetője kimaradt. Wirth hármasával ráadásul egy pontra olvadt az előnyünk (81-82). A végén Horváth Ákos harcolt ki egy faultot, de csak egyik büntetőjét dobta be, ami végül elég lett a győzelemhez (81-83).
A kulcsjátékosait nélkülöző Szeged ellen nehezen, de sikerült nyernünk, így vendéglátóink elbúcsúzhatnak a rájátszástól, míg csapatunk továbbra is tapad a Pécsre.

Fotó: Borda Menyhért