Háromból háromszor nyert a Serdülő csapatunk

A Nemzeti Fiú Serdülő Bajnokság Nyugati régió főtáblájának harmadik fordulójában Pécsen vendégeskedett csapatunk. Az S csoportban házigazdákon kívül a vasas Akadémia B és a Dá-vid Kornél KA A csapatával találkoztunk.

Zalakerámia ZTE KK/A - Vasas Akadémia/B 105 : 47 (34:9, 22:14, 22:12, 27:12)

Zalakerámia ZTE KK/A: Szűcs Valter 21, Tóth Benedek 10, Némethy Barna 6, Tóth Gergye Ádám 7/3, Molnár Mátyás -, Fügemann Dániel 4, Makkos Dávid 10, Pajor Máté 17, Vass Csongor 4, Laki Patrik 10, Szalay Domonkos 4, Hegedüs Brúnó 12, edző: Hanzséros Alajos

A mérkőzés az első negyedben eldőlt, a Vasas Akadémia/B „fiataljai” szépen játszottak, jól küzdöttek, de a ZTE KK/A „idősebbjei” erősebbek voltak, s a főtábla fordulóik legnagyobb különbségű győzelmét aratták. Örömteli volt Szűcs Valter kiváló visszatérése (21 pontos sze-zoncsúcs), Pajor Máté, Tóth Benedek, Laki Patrik, Hegedüs Brúnó, Tóth Gergye Ádám, s a csapat ponterős, eredményes játéka.

Zalakerámia ZTE KK/A - Dávid Kornél KA/A 91 : 64 (20:16, 22:19, 33:15, 16:14)

Zalakerámia ZTE KK/A: Szűcs Valter 5, Tóth Benedek 10, Némethy Barna -, Tóth Gergye Ádám -, Molnár Mátyás -, Fügemann Dániel 8, Makkos Dávid 32, Pajor Máté 2, Vass Cson-gor -, Laki Patrik 10, Szalay Domonkos 8, Hegedüs Brúnó 16, edző: Hanzséros Alajos

A fehérváriakkal harmadszor találkoztunk az idényben, akiket most betegségek sújtottak. A harmadik negyed hozta meg az áttörést. A csapat vezéregyéniségeihez - Makkos Dávid, Szalay Domonkos -, többen is csatlakoztak (Hegedüs Brúnó, Tóth Benedek, Laki Patrik, Szűcs Valter), szemre is tetszetős játékot nyújtva.

Kosárlabda Akadémia Pécs/A - Zalakerámia ZTE KK/A 61 : 64 (9:16, 13:16, 23:16, 19:13)

Zalakerámia ZTE KK/A: Szűcs Valter 6, Tóth Benedek 4, Némethy Barna -, Tóth Gergye Ádám 4, Molnár Mátyás -, Fügemann Dániel -, Makkos Dávid 26, Pajor Máté - Vass Csongor -, Laki Patrik 6, Szalay Domonkos 10, Hegedüs Brúnó 5, edző: Hanzséros Alajos

A házigazda ellen jól kezdtünk, remekül védekeztünk, úgy éreztük minden rendben. A máso-dik játékrészben a Pécs egyre közelebb került hozzánk, kitartóan küzdött, átvette a vezetést, s győzött. A siker nekik a második helyet hozta. Mi elveszítettünk egy szoros végjátékot, de megnyertük a csoportot.

Hanzséros Alajos: -A főtábla felezőjénél gratulálok a fiúknak, s köszönöm a szülőknek a sportszerű bíztatást. Szép volt fiúk!