Hosszabbításban maradtunk alul a Szeged ellen

A 2023/2024-es bajnokság első mérkőzését az SZTE –SZEDEÁK ellen vívta csapatunk. Nem számítottunk könnyű összecsapásra és nem is lett az. Végig futottunk az eredmény után, a negyedik negyedben volt esélyünk megnyerni a mérkőzést, de elpuskáztuk a lehetőséget és a hosszabbításban már elfáradtunk.

Zalakerámia ZTE KK-SZTE-SZEDEÁK 93-97 (21-28, 22-25, 19-15, 21-15, 10-14)-hosszabbítás után.
Zalaegerszeg, 1200 néző, Jv: Kapitány, Győrfy, Farkas

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 17/3, Csátaljay 5/3, Green 10/3, Lekunas 19/6, Tóth 20, csere: Keller 13/6, Csuti 2, Németh 7/3, Szalay, edző: Lubomir Ruzicka

SZTE-SZEDEÁK: Woolridge 27/3, Locke 31/15, Balogh 5, Lake 12, Bognár 8, csere: Mucza 4, Cohill, Zsíros 8/6, Mayer 2. edző: Nicola Lazic

Kipontozódott: Németh 39’, ill: Bognár 42’, Zsíros 43’

Némileg foghíjas kerettel vágtunk neki a szezonnyitó összecsapásnak, hiszen Ostojic és Mischula sem állt csapatunk rendelkezésre. Ráadásul Hicks és Green is kisebb sérüléssel vállalta a játékot.

Az első pontokat a vendégek szerezték Locke révén, majd a 2. perc elején, a csapatunkba 12 év után visszatérő Tóth Ádám dobta az első egerszegi pontokat (2-5). Próbáltuk gyorsítani a játékot, de jól céloztak kívülről a szegediek (8-11). A negyed felénél Green robogott a gyűrű felé és szerzett faulttal együtt kosarat, majd a büntetőt is értékesítve útólértük ellenfelünket (11-11). Röpke rövidzárlat és a Szeged öt ponttal ellépett (11-16). A 8. percre sikerült visszajönnünk egy pontra, de a tavaly még nálunk játszó Zsíros Péter távolijával ismét távolodott az SZTE (17-21). A védekezésünk nem igazán működött és a vendégek könnyű kosarakat szerezve tíz ponttal elléptek (18-28). Az utolsó percen belül Keller hármasával csökkentettünk a hátrányunkon (21-28).

Nagy akarással kezdtünk a második negyedben, de sok volt a hiba a játékunkban. A 13. percben Csátaljay szerzett labdát és fejezte be ziccerrel a támadásunkat, Lazic mester időt is kért, hogy megtörje a lendületünket (27-32). Határozottabb lett a védekezésünk és nem engedtük ellépni ellenfelünket. A 14. percben Tóth és Lekunas kosaraival átvettük a vezetést (35-34). Elég volt egy pillanatnyi kihagyás és gyors lerohanásból szerzett kosarakkal fordított a Szeged (35-38). A folytatásban vendégek játszottak pontosabban és ismét tíz ponttal elléptek (39-49). Az első félidő utolsó momentuma Green dudaszó pillanatában szerzett hárompontos a volt (43-53).

Szegedi kosárral indult a második félidő is és nem igazán kaptuk el jól a kezdést (43-55). Két perc elteltével kaptunk erőre és 6-0-s futással zárkóztunk (49-57). Nem hagyta magát a vendégcsapat és tartotta előnyét. A negyed hajrájához közeledve Németh és Lekunas kosaraival közelítettünk (56-61). Az utolsó percbe kanyarodva Keller rázta meg magát és előbb egy hármassal, majd egy közelivel zárkóztatta csapatunkat (62-65). Sajnos az egész meccsen jól teljesítő Woolridge hármasával újra lőtávolon kívülre lépett a Szeged (62-68).

A záró negyed elején pillanatok alatt ellépett a Szeged és egy perc elteltével Lubomir Ruzicka kénytelen volt időt kérni (62-73). A rövid taktikai szünetből 7-0-s futással jöttünk ki és újra visszajöttünk ellenfelünkre (69-73). A 34. percben Green közelijével két pontra zárkóztunk, de kosarunkra egyből jött a szegedi válasz (73-77). A 36. percben Keller kapott remek passzt Tóth Ádámtól és közelijével továbbra is ott voltunk ellenfelünk nyakán (75-79). Hick hármasával egy pontra zárkóztunk (78-79). Kemény végjáték elé néztünk és volt esélyünk a győzelem megszerzésére. A 38. percben Lekunas hármasával vezettünk, majd Hicks varázsolta a gyűrűbe a játékszert (83-79). Nem volt vége az izgalmaknak. Az utolsó percben Woolridge szerzett közelit, majd kétszer eladtuk a labdát és 14.5 másodperccel a vége előtt a Szeged hozhatta a labdát (83-81). Locke kosarával egyenlítettek a vendégek, de maradt még 5 másodpercünk, de nem tudtunk kosarat szerezni, így jöhetett a hosszabbítás (83-83).

A ráadást a Szeged 7-0-val kezdte, feladva a leckét csapatunknak (83-90). Időkérésünk után Green pontjaival faragtunk a hátrányunkból (86-90). Csátaljay hármasára Locke válaszolt és tartotta előnyét az SZTE (91-95). 15 másodperccel a vége előtt Hicks kosarával két pontra zárkóztunk (93-95). Faultoltunk, hogy ne menjen az idő, Locke pedig nem hibázott büntetőt és így a Szeged örülhetett a végén.

Fotó: Katona Tibor