MAFC - Zalakerámia ZTE KK 88-83 (18-16, 24-19, 10-22, 18-13, 18-13).
Budapest, Jv.: Papp, Szabó G., Praksch.

MAFC: Smith 4, Misek 10, Kovács Á. 15/6, Sihota 21/6, Poscsics 15/3. Csere: Polyák 21/3, Pápai 2, Lakits-, Kucsera -. edző: Garai Péter.

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 20/15, Norfleet 24/6, Kerpel-Fronius 2, Mohácsi 9/9, Szabó 14/6. Csere: Benke 13/3, Czinger 1, Kis-. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Az első negyedet egy Szabó hármassal kezdtük, de jött is rögtön a hazai válasz. A fővárosiak kapták el jobban a ritmust és pontosabban is céloztak. Nem hagytuk magunkat és a 7. percben Mohácsi hármasánál újra egál volt (11-11). A MAFC próbált előnyt szerezni, de a negyed végén Ubilla hármasával mindössze két ponttal vezettek a vendéglátók (18-16).A második játékrész elején Norfleet egy hármassal előnyhöz jutatta csapatunkat, de ezt csak rövid ideig élvezhettük, mert a hazaiak visszavették az előnyt és a negyed hajrájára egyre jobban elhúztak tőlünk. Sihota és Poscic hármasaival hétre duzzadt a fővárosiak előnye, ami a félidőig ki is tartott (42-35).

A nagyszünet után lendületesen kezdtünk és hamar lefaragtuk a hátrányunkat. Összeszedettebben és pontosabban játszottunk ebben a szakaszban. Egy remek sorozat után már kilenc ponttal vezettünk (46-55). A hazaiak nyolc perc alatt mindössze négy pontot szereztek. A negyed végére Polyák és Kovács pontjaival ötre zárkóztak a vendéglátók (52-57).

Amilyen jól ment a harmadikban, annyira rosszul a negyedik elején. A MAFC a 33. percben kiegyenlített, majd Poscic duplájával a vezetést is átvette (62-60). A hazaiak lendülete a 37. percig tartott, amikor már hattal vezettek. A folytatásban Mohácsi hármasával és Szabó kosaraival átvettük a vezetést. A mérkőzés vége előtt néhány másodperccel Ubilla dönthetett volna, de csak egy büntetőt dobott be, míg Mohácsi ellen technikait fújtak a játékvezetők. Sihota nem hibázott így jöhetett a hosszabbítás (70-70). -

Az extra időben hamar meglépett a MAFC, amit próbáltunk ledolgozni, de a hajrában jól büntetőztek a hazaiak és ezt már nem tudtuk visszahozni (88-83).

Magas emberünk hiányát a támadásoknál is megéreztük, de még így is volt esélyünk a győzelemre, ami részben a mi ponttalanságunk eredménye, de némileg a sok kapott fault is közrejátszott a vereségünkben.

Fotók: Borda Menyhért